Φυσίγγια για την πέρδικα

Αυτό το ... "47% Nitro"... τι πάει να πει ρε παιδιά ;;; Πως το εξηγείτε; Ίσως φαίνεται αφελής η ερώτησή μου, αλλά για μένα η λέξη nitro σκέτη δεν λέει τίποτα ... εγώ την ξέρω κυρίως σαν πρώτο συνθετικό άλλων λέξεων ... Αν και τη χρησιμοποιούν πολλοί σκέτη, από όσο έχω καταλάβει καθένας εννοεί και άλλο πράγμα ... .buy..hit.
 
Ενδιαφέρον φαίνεται θα δούμε, έχει δοκιμαστεί κιόλας στον κυνηγότοπο μπράβο τούς γιαυτό.
Αυτό το ... "47% Nitro"... τι πάει να πει ρε παιδιά ;;; Πως το εξηγείτε; Ίσως φαίνεται αφελής η ερώτησή μου, αλλά για μένα η λέξη nitro σκέτη δεν λέει τίποτα ... εγώ την ξέρω κυρίως σαν πρώτο συνθετικό άλλων λέξεων ... Αν και τη χρησιμοποιούν πολλοί σκέτη, από όσο έχω καταλάβει καθένας εννοεί και άλλο πράγμα ... .buy..hit.
Και γω αυτό παρατήρησα Στέλιο, την πυριτιδα μάλλον έτσι? Εσύ ξέρεις καλύτερα.
 
Να υποθέσω ένα coturnice αλλά με 6-8 και tecna τώρα η βυσματωση πια θα είναι?
Η βυσματωση απο οτι μου ειπε ο κατασκευαστης ειναι συγκεντρωτηρας παρομοιος με rem..
Ειδικη παραγγελια για αυτον..
Οποτε εχουμε ενα φυσιγγι μακρινων βολων (του εχει δωσει κ πιεσεις..).
Τωρα, για τις μακρινες βολες στην περδικα κ ιδιαιτερα οταν μεσα στο φυσιγγι υπαρχουν κ 8αρια δεν το συζητω καν..
 
Last edited:
Η βυσματωση απο οτι μου ειπε ο κατασκευαστης ειναι συγκεντρωτηρας παρομοιος με rem..
Ειδικη παραγγελια για αυτον..
Οποτε εχουμε ενα φυσιγγι μακρινων βολων (του εχει δωσει κ πιεσεις..).
Τωρα, για τις μακρινες βολες στην περδικα κ ιδιαιτερα οταν μεσα στο φυσιγγι υπαρχουν κ 8αρια δεν το συζητω καν..
Κάτι σαν power piston δηλαδή, το σκαγι τώρα είναι προσωπική προτίμηση κάποτε δεν άλλαζα το 6αρι με τίποτα μέχρι που δοκίμασα το 7αρι και κόλλησα, τώρα 7,5 που πιστεύω είναι καλό για πολλά θηράματα.
 
Κάτι σαν power piston δηλαδή, το σκαγι τώρα είναι προσωπική προτίμηση
Συμφωνω οτι ειναι προσωπικη προτιμηση αλλα οταν γεμιζετε ενα περδικοφυσιγγο υποτίθεται για μακρινες βολες λογω ιδιαιεροτητας του συγκεντρωτηρα με μιξ 6-8 με κάνει να απορω( για το 8αρι..).
Το 8αρι για αυτο το θηραμα ειναι θανατος για κοντινες τουφεκιες..
Εχω φιλο που οσα χρονια κυνηγα περδικα βαζει ν9 στην δεξια κ ν8 στην αριστερη συνδιασμος θανατος..
Με μια διαφορα κυνηγαει παντα στην φερμα κ ειναι πολυυυυ συγκρατημενος ως προς την αποσταση που θα τουφεκισει..
Σε αυτο το παιδί(στην ηλικια μας..)εχω βγαλει παρα πολλες φορες το καπελο..Δεν υπαρχει..
Καποτε ειχαμε σπασει τα ποδια μας κ δεν τις ειδαμε,λιγο πριν φτασουμε στο αμαξι φερμα απο την "γρια ροζα"
Πεντε πουλια πηραν τον κατηφορο..
Ουτε καν επωμισε,γιατι δεν εριξες του λεω??
Παμε να φύγουμε μου λεει δεν εχει πουλια...
Φιλε Διονυση να εισαι παντα καλα..
Σορρυ για το off αλλα ειλικρινα αυτους τους κυνηγους χρειαζεται η περδικα..
 
Last edited:
Συμφωνω οτι ειναι προσωπικη προτιμηση αλλα οταν γεμιζετε ενα περδικοφυσιγγο υποτίθεται για μακρινες βολες λογω ιδιαιεροτητας του συγκεντρωτηρα με μιξ 6-8 με κάνει να απορω( για το 8αρι..).
Το 8αρι για αυτο το θηραμα ειναι θανατος για κοντινες τουφεκιες..
Εχω φιλο που οσα χρονια κυνηγα περδικα βαζει ν9 στην δεξια κ ν8 στην αριστερη συνδιασμος θανατος..
Με μια διαφορα κυνηγαει παντα στην φερμα κ ειναι πολυυυυ συγκρατημενος ως προς την αποσταση που θα τουφεκισει..
Σε αυτο το παιδί(στην ηλικια μας..)εχω βγαλει παρα πολλες φορες το καπελο..Δεν υπαρχει..
Καποτε ειχαμε σπασει τα ποδια μας κ δεν τις ειδαμε,λιγο πριν φτασουμε στο αμαξι φερμα απο την "γρια ροζα"
Πεντε πουλια πηραν τον κατηφορο..
Ουτε καν επωμισε,γιατι δεν εριξες του λεω??
Παμε να φύγουμε μου λεει δεν εχει πουλια...
Φιλε Διονυση να εισαι παντα καλα..
Σορρυ για το off αλλα ειλικρινα αυτους τους κυνηγους χρειαζεται η περδικα..
Πολύ σωστά Τάσο προσέχουμε για να έχουμε πάντα πρέπει να μένει γόνος.
Εγώ θα καθιερωσω το 7,5 που είναι ιδανικό για όλες τις αποστάσεις πιστεύω και όχι (χοντρό) και για ποιο μικρά θηράματα.
 
Αγγελε μου αρεσει ο συνδιασμος των φυσιγγιων σου για αυτο το οπλο!
To αποτελεσμα δεν θα μπορουσε να ηταν διαφορετικο!
Κυνηγας με σκυλο φερμας?
Ναι φιλε μου καλε αλλα και αρκετες φορες στην εναρξη χωρις σκυλο μιλαω παντα για νησιωτικη αφου αυτην κυνηγαω
 
Back
Top