Φυσίγγια για Τσίχλες

Τα 30άρια έχουν ξεφύγει. Άλλα έψαχνα (Hit 8, Navaro, Lambro σε 3 γνωστά μαγαζιά), άλλα βρήκα. Τελικά για δοκιμή πήρα τρία κουτάκια NSI Classica light (8,40 !!!) γεμισμένα με C7 (?). Ούτε σε φωτογραφία δεν τα έχω δει. Όταν περάσουν τα πουλάκια θα τα δούμε.
Σχεδόν ίδια τιμή είχαν (και πήρα) τα Rio 20 32 gr.
Καλοφάγωτα !...
 
Τα 30άρια έχουν ξεφύγει. Άλλα έψαχνα (Hit 8, Navaro, Lambro σε 3 γνωστά μαγαζιά), άλλα βρήκα. Τελικά για δοκιμή πήρα τρία κουτάκια NSI Classica light (8,40 !!!) γεμισμένα με C7 (?). Ούτε σε φωτογραφία δεν τα έχω δει. Όταν περάσουν τα πουλάκια θα τα δούμε.
Σχεδόν ίδια τιμή είχαν (και πήρα) τα Rio 20 32 gr.
Καλοφάγωτα !...
Καλόριχτα!! Θα ήθελα να τα δοκιμάσω όπως και τα 32 που δεν τα έχω ρίξει.Γενικά από ότι έχω δει τα πήρες στην πιο χαμηλή τιμή που έχω δει.
 
Ρε ασε το παιδι να κάνει τα ψώνια του... .yelling.

Αν ποτέ πιστεψουμε ότι μας φτάνουν τα φυσίγγια έχουμε χάσει το παιχνιδι.....yelling.
Ντρέπομαι να πω πόσα έχω. Αυτό που δεν ντρεπομαι καθόλου να παραδεχτώ ειναι οτι σκέφτομαι τι να βάλω στην επόμενη παραγγελία......
 
Ναι αλλα οχι ολο Ρουμελιώτη....

Σου βρηκα...... .yelling. .yelling.

View attachment 57327
Όταν τα ειχε βγάλει για πρώτη φορά ήμουν Θεσσαλονίκη και είχα πάρει αρκετά. 3,75€............. Είχα ρίξει το 17 μερικά δεν μου άρεσαν καθόλου. Έχω ένα φίλο που τα εριχνε φανατικά. Φέτος με τις αυξήσεις 28αρια Ρουμελιωτη και αυτός!
 
Όταν τα ειχε βγάλει για πρώτη φορά ήμουν Θεσσαλονίκη και είχα πάρει αρκετά. 3,75€.............
Πολυ καλά τότε..
Μεγάλη πέραση σαν τσιχλοφυσιγγα...


Είχα ρίξει το 17 μερικά δεν μου άρεσαν καθόλου.
Λες να έβαλα τυχαια την φωτο?? 😁 .yel.
Πέρσι τα πηρα, δεν τα εχω ρίξει..



Ειχα πολλαααα χρόνια να τα παρω....


Φέτος με τις αυξήσεις 28αρια Ρουμελιωτη και αυτός!
Μέχρι να κλείσει η αυλαία.....
Γιατί για εκεί το βλέπω δυστυχώς....
Του χρόνου κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει με τις τιμες.......
 
Πολυ καλά τότε..
Μεγάλη πέραση σαν τσιχλοφυσιγγα...



Λες να έβαλα τυχαια την φωτο?? 😁 .yel.
Πέρσι τα πηρα, δεν τα εχω ρίξει..



Ειχα πολλαααα χρόνια να τα παρω....



Μέχρι να κλείσει η αυλαία.....
Γιατί για εκεί το βλέπω δυστυχώς....
Του χρόνου κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει με τις τιμες.......
το θεμα ειναι τελικα οτι τιμες δεν θα ριξουν ,αντιθετος θα της ανεβασουν και αλλο και η χαμενη τελικα θα βγουμε παλι εμεις.ειμαι περιεργος να δω πως θα δουλεψουν τα μαγαζια με της τιμες αυτες φετος.
 
το θεμα ειναι τελικα οτι τιμες δεν θα ριξουν ,αντιθετος θα της ανεβασουν και αλλο και η χαμενη τελικα θα βγουμε παλι εμεις.ειμαι περιεργος να δω πως θα δουλεψουν τα μαγαζια με της τιμες αυτες φετος.
Οι τιμές δεν ξαναπέφτουν. Ακόμα και φτερό να μην έχει φέτος όπως το πχ το 2005 δεν πρόκειται να τις ρίξουν. Ο Ρουμελιωτης θα παραμείνει παλι ο φθηνότερος συγκριτικά με τους άλλους αλλά αν υπολογίσεις και τα μεταφορικά θα είναι πλέον μια η άλλη με το τοπικό κυνηγομαγαζο.
 
Ο λαός λέει πάντως ότι η φτήνια τρώει τον παρά.
Είναι ανούσια η σύγκριση τιμών όταν το προϊόν είναι διαφορετικό.
Φθηνό τσιχλοφύσιγγο δεν υπάρχει, παρά μόνο αν κυνηγάς με μονόκαννο.
 
Back
Top