Φυσίγγια για Λαγό

Αν θυμάμαι καλά έτσι έλεγε ο Νίκος την πατέντα με κυάθιο (ποτηράκι από συγκεντρωτήρα) σκέτο πάνω στη μάλλινη τάπα. Και από ότι έλεγε, και έδειχνε στις δοκιμές του, έδινε τα ίδια ή και καλύτερα αποτελέσματα από το γνωστό βύσμα "αποσπώμενου πάτου" (two pieces wad) της Maionchi/NSI.
Κανονικά, (λέω εγώ τώρα !!!), θα έπρεπε ο Νίκος να το λέει "αποσπώμενο κυάθιο" και όχι αποσπώμενο πάτο - για να κυριολεκτεί ...;):cool:

Από ότι μου είπε έκοψε δύο συγκεντρωτηρες για το συγκεκριμένο φυσιγγι. Από άλλο συγκεντρωτηρα η φούστα και από άλλο το ποτήρι. Συν την μαλλινη ;)
 
Αυτή έχει σύνθετη βυσματωση με αποσπώμενο πάτο και μάλλινη. Έκανε πάλι τα μαγικά του ο Νίκος ;)
Αμα τα δοκιμασεις στη maxus και δεν ''πανε'' ριξτα με την benelli.
υ.γ. τωρα ειδα οτι τα θες για το πατερα σου, να τα ριξει με 302.
 
Last edited:
Αμα τα δοκιμασεις στη maxus και δεν ''πανε'' ριξτα με την benelli.
υ.γ. τωρα ειδα οτι τα θες για το πατερα σου, να τα ριξει με 302.

Εγω διάλεξα το 42+2γρ με σκάγια Νο 5+3 ;) είχα κολλήσει από παλιά με ένα παρόμοιο φυσιγγι ;)
 
Δεύτερο σεταπ για μπερετα 302 του πατέρα μου. Χωρίς αλεύρι. Ποια η γνώμη σας?
35 πραγματικά μετρα
View attachment 87973
View attachment 87974
View attachment 87975
το σετ απ του μαστορα μια χαρα ειναι!!! Φαινεται!.shake hands.
Αλλα ο πατερας σου ειναι πληρως καλυμενος με το χτεσινο που εβαλες με την μαλλινη πιστευω
Εφοσον κυνηγας αλπικο σε υψομετρο και λογο ηλικιας τον βαζεις κοντα στο περασμα καλυτερα φτιαχτε του και ενα για τα 20-30 μετρα γιατι εκει πανω θα χει πιο κλειστες κατανομες
Να τον βοηθησεις λιγο στην σκοπευση
Καθε λαγος που περνουν οταν μεγαλωσουν τους κανει ξανα ´´παιδιά´´ και η χαρα τους ειναι πολλαπλασια
;) .love.
 
το σετ απ του μαστορα μια χαρα ειναι!!! Φαινεται!.shake hands.
Αλλα ο πατερας σου ειναι πληρως καλυμενος με το χτεσινο που εβαλες με την μαλλινη πιστευω
Εφοσον κυνηγας αλπικο σε υψομετρο και λογο ηλικιας τον βαζεις κοντα στο περασμα καλυτερα φτιαχτε του και ενα για τα 20-30 μετρα γιατι εκει πανω θα χει πιο κλειστες κατανομες
Να τον βοηθησεις λιγο στην σκοπευση
Καθε λαγος που περνουν οταν μεγαλωσουν τους κανει ξανα ´´παιδιά´´ και η χαρα τους ειναι πολλαπλασια
;) .love.

Πρώτο θα βάλει αυτό με την μαλλινη φίλε μου ;) .... δευτερο και τρίτο θα μπει λογικά αυτό με τα 5+3
 
Πρώτο θα βάλει αυτό με την μαλλινη φίλε μου ;) .... δευτερο και τρίτο θα μπει λογικά αυτό με τα 5+3
Ετσι το χα στο νου μου και εγω;)
Απλα επειδη θυμαμαι οτι σου εκανε λιγα ´´νερά´´ περσυ προσπερσυ αν θα ερχοταν κυνηγι ειπα να τον βοηθησουμε λιγο να παρει τα πανω του(ποστο κοντα σε δρομο η στο πιο προσβασιμο πιθανο μονόπατι)
Εσυ ξερεις αδερφε απ εξω απο που θα πιασει να φυγει ο λαγος και τον στηνεις στο ποστο τον πατερα οποταν ξερεις και πολυ καλυτερα .shake hands.
 
Ετσι το χα στο νου μου και εγω;)
Απλα επειδη θυμαμαι οτι σου εκανε λιγα ´´νερά´´ περσυ προσπερσυ αν θα ερχοταν κυνηγι ειπα να τον βοηθησουμε λιγο να παρει τα πανω του(ποστο κοντα σε δρομο η στο πιο προσβασιμο πιθανο μονόπατι)
Εσυ ξερεις αδερφε απ εξω απο που θα πιασει να φυγει ο λαγος και τον στηνεις στο ποστο τον πατερα οποταν ξερεις και πολυ καλυτερα .shake hands.

Έτσι ακριβώς είναι φίλε. Όπως το λες. Μόνο που φέτος έχω φροντίσει να έχει και 2η και 3η και 4η ευκαιρία αν χρειαστεί ;) ξέρω τι σου λέω ffff
 
Οι φωτογραφιες του κου Νικου, κριμα που σταματησε να γραφει, εξαιρετικος κυριος, να ναι καλα.

Συμφωνώ μανθο και εγώ τον εκτιμώ πάρα πολύ. Σαν πατερα μου. Έχει και την ίδια ηλικία και το ίδιο όνομα με τον πατέρα μου. Απλά θεώρησε άδικο και προσβλητικό το μπαναρισμα και γιαυτό δεν μπαίνει να γράψει πλέον.
 
Συμφωνώ μανθο και εγώ τον εκτιμώ πάρα πολύ. Σαν πατερα μου. Έχει και την ίδια ηλικία και το ίδιο όνομα με τον πατέρα μου. Απλά θεώρησε άδικο και προσβλητικό το μπαναρισμα και γιαυτό δεν μπαίνει να γράψει πλέον.
Μεγάλη μαλακια το μπαναρισμα του Νίκου, καθόλου δικεο
 
Συμφωνώ μανθο και εγώ τον εκτιμώ πάρα πολύ. Σαν πατερα μου. Έχει και την ίδια ηλικία και το ίδιο όνομα με τον πατέρα μου. Απλά θεώρησε άδικο και προσβλητικό το μπαναρισμα και γιαυτό δεν μπαίνει να γράψει πλέον.

Σταμάτη,χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης...
Έφυγε και ηρέμησε το φόρουμ!
Πήγε άλλου, έκανε τα ίδια και ξανάφυγε!
Σέβομαι την άποψη σου-σας,αλλά εγώ απομακρύνθηκα ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ του,από το φόρουμ,γιατί έχω εξαιρετικά άσχημη άποψη για το άτομο του!
Άμα τον εκτιμάς κ θες να επικοινωνείς με κάποιον, τρόποι υπάρχουν....
Να ναι καλά ... Εκεί που είναι!
Δε μου έλειψε καθόλου!
Πρώτη κ τελευταία μου,τοποθέτηση για τον κ.Νικο,μιας και τον μνημόνευσες!
.-
 
Last edited:
Σταμάτη,χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης... Έφυγε και ηρέμησε το φόρουμ!
Πήγε άλλου, έκανε τα ίδια και ξανάφυγε!
Σέβομαι την άποψη σου-σας,αλλά εγώ απομακρύνθηκα ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ του,από το φόρουμ,γιατί έχω εξαιρετικά άσχημη άποψη για το άτομο του!
Άμα τον εκτιμάς κ θες να επικοινωνείς με κάποιον, τρόποι υπάρχουν....
Να ναι καλά ... Εκεί που είναι!
Δε μου έλειψε καθόλου!
Πρώτη κ τελευταία μου,τοποθέτηση για τον κ.Νικο,μιας και τον μνημόνευσες!
.-

Δημήτρη χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης κι από μένα αυτή είναι η γνώμη σου η όποια είναι εντελώς διαφορετική από την δικιά μου. Κι ούτε πρόκειται να αλλάξει επειδή έγραψες αυτό το μήνυμα δημόσια. Για μένα θα εξακολουθεί να είναι ένας πολύ καλός φίλος ο Νίκος. Έχει βοηθήσει πολύ κόσμο στην ιδιογομωση κι ας μην το εκτιμούν και το σέβονται όσοι βοήθησε......
 
Back
Top