Φυσίγγια για Λαγό

τα Nsi Lepre τα ριχνει ο πατερας μου και ειναι πολυ καλα. χθες βρηκα παλι τα 4*6 και πηρα ενα κουτακι γιατι ειχα καιρο να το βρω. νομιζω σταματησε να βγαινει? πηρα και μερικα φασιανησια ετσι να υπαρχουν. εχω φαει κολλημα με τα επιχαλκωμενα .sarcastic. . για τα φασιανου ποια η γνωμη σου σε σχεση με νιτρο μαγκνουμ ας πουμε? η και με το εξπρες ακομα?
 
Σταμάτη σου προτείνω να ρίξεις και το rottweil semi magnum 40γρ έχει πολλους φανατικούς φίλους εδώ στο νησί.
Ξέρω βέβαια ότι εσείς η λαγαδες δεν αλλάζετε εύκολα φυσίγγια(και καλά κάνετε..)

έτσι ακριβώς είναι Τάσο. αν και το φυσιγγι αυτό έχει αποδείξει την αξία του. το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα.

Δεν κυνηγώ λαγό, αλλά αν κυνηγούσα δεν νομίζω να υπήρχε λόγος να βάλω άλλο φυσίγγι στο όπλο από αυτά που πόσταρες.

σωστό. έχω πάρει κατά καιρούς και άλλα φυσίγγια αλλά η σιγουριά που νιώθω με τα ρεμι δεν με αφήνει να βάλω άλλο φυσιγγι στο όπλο. οπότε άμα θέλω να παίξω απλά αλλάζω τύπο αλλά πάντα ρεμι
 
Σταματη ολα ειναι καταπληκτικα δεν μπορω να ξεχωρισω καποιο... Για μενα το Express ενα κλικ κατω σε φονικοτητα σε σχεση με τα αλλα...
Εγω αυτα τα 40αρια τα Rottweil ποτε δεν τα συμπαθησα, μαλλον πολυ αργα για τα γουστα μου... Ουτε γαιδαρο δεμενο δεν μπορουσα να παρω....hit.
 
Εγω αυτα τα 40αρια τα Rottweil ποτε δεν τα συμπαθησα, μαλλον πολυ αργα για τα γουστα μου...
Υπαρχει αυτη η φημη εδώ και χρόνια Αρι για τα waidmannsheil...
το ερώτημα μου είναι πως γίνετε ενα μαλακό και υποτίθεται αργό φυσίγγι να είναι τόσο φονικο στο κυνήγι και με μεγάλη φημη?Η δεν έχει να κάνει αυτό?
 
Αν έχει καλές κατανομες και η μενουσα ταχύτητα είναι ικανοποιητικη για διατρηση, το μόνο που χρειάζεται είναι να του βρεις την προσκόπευση.
Αν ισχύουν τα παραπάνω και η ποιότητα κατασκευής είναι σταθερή χωρίς σκαμπανευασματα γιατί να μην το εμπιστευτεις;
 
Αν έχει καλές κατανομες και η μενουσα ταχύτητα είναι ικανοποιητικη για διατρηση, το μόνο που χρειάζεται είναι να του βρεις την προσκόπευση.
Αυτο ακριβως...
Απλα ενω με το 36αρι τα πηγαιναμε πολυ καλα, με το 40αρι κατι γινοταν... :confused:
 
Ποιά είναι η γνώμη σας για το Super Lambro 36gr; Πηρα μια δεκάδα νο.4 και την πήγα στον πατέρα μου για το s.pose γιατί διάβασα ότι είναι σχετικά μαλακό για 36αρι αλλά φονικό σε μεγάλες αποστάσεις.
Ετυχε να μου περάσουν 2 φασσες ψηλωμενες και το ειχα δεύτερο και ήμουν πίσω στη βολή.
 
Σταματη ολα ειναι καταπληκτικα δεν μπορω να ξεχωρισω καποιο... Για μενα το Express ενα κλικ κατω σε φονικοτητα σε σχεση με τα αλλα...
και για μενα το ιδιο ισχυει ;) με καλυτερη φονικοτητα το ντουμπλεξ.

Ποιά είναι η γνώμη σας για το Super Lambro 36gr; Πηρα μια δεκάδα νο.4 και την πήγα στον πατέρα μου για το s.pose γιατί διάβασα ότι είναι σχετικά μαλακό για 36αρι αλλά φονικό σε μεγάλες αποστάσεις.
Ετυχε να μου περάσουν 2 φασσες ψηλωμενες και το ειχα δεύτερο και ήμουν πίσω στη βολή.
ο ναυπλιωτης το προτεινει για χρηση ακομα και σε δικανα και για μεγαλες αποστασεις. το εχω γλυκοκοιταξει πολλες φορες αλλα ποτε δεν το εριξα.
 
To 2o και το 4ο, σε Νο 5 & Νο 4 μαλακά, φονικά, υπεραρκετά, δεν χρειάζεσαι τίποτα παραπάνω...

ειναι 35.5 γρ και τα δυο απλα του φασιανου εχει επιχαλκωμενα σκαγια. το εξπρες εχω ριξει αρκετα κουτια και εχω αριστη εντυπωση για αυτο το φυσιγγι. ομως τα τελευταια χρονια που ριχνω και του φασιανου νομιζω ειναι λιγο καλυτερο. και ακομα καλυτερος συνδυασμος αμα βαλεις ενα νιτρο για τριτο.
 
μολις τα φερει ενα καταστημα στα μερη μου θα ριξω ολο το κουτι σε χαρτονια απο περιεργεια να δω αν ισχυει αυτο που υποσχεται. προς το παρον μονο αμα το εχει ριξει καποιος μπορει να μας πει
 
μολις τα φερει ενα καταστημα στα μερη μου θα ριξω ολο το κουτι σε χαρτονια απο περιεργεια να δω αν ισχυει αυτο που υποσχεται. προς το παρον μονο αμα το εχει ριξει καποιος μπορει να μας πει
Άντε άντε να δούμε αποτελέσματα :)
 
Back
Top