Φερ' το στα μέτρα σου...

το βράδυ δεν μπόρεσα να κοιμηθώ δεν ξέρω γιατί...αν ξέρετε εσείς να μου πείτε και εμένα ε ;

@ από ελληνικά χέρια παρακαλώ !
40468055_10155982114591799_4821218527698485248_o.jpg
ουτε εγω θα κοιμομουν .love..sarcastic.
 
Καλησπερα,
Εχω δοκιμασει να αλλαξω το πιτς στο οπλο βάζοντας δύο ροδέλες στην πάνω βιδα ώστε να μην με χτυπαει στο ζυγωματικο. Έβαλα και τρίτη τελικά και το προβλημα ίσως να μεγάλωσε κιολας. Επίσης μεγάλωσα το μηκος κατά 5 χιλιοστα. Μου ε χε ι κάνει πληγή στο μάγουλο από την ανακρουση.
Τι άλλο να κάνω ρε παιδια; Αγανάκτησα
 
Καλησπερα,
Εχω δοκιμασει να αλλαξω το πιτς στο οπλο βάζοντας δύο ροδέλες στην πάνω βιδα ώστε να μην με χτυπαει στο ζυγωματικο. Έβαλα και τρίτη τελικά και το προβλημα ίσως να μεγάλωσε κιολας. Επίσης μεγάλωσα το μηκος κατά 5 χιλιοστα. Μου ε χε ι κάνει πληγή στο μάγουλο από την ανακρουση.
Τι άλλο να κάνω ρε παιδια; Αγανάκτησα
ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα με το baikal οταν το πηρα κ δεν ηξερα τι να κανω,μεγαλωνα το μηκος,εβαζα ροδελες αλλα το προβλημα μεγαλωσε οπως ειπες,τελικα ηθελε κοντεμα κ μια μικρη διορθωση στο πιτσ κατα το κοψιμο,το πηγα στον οπλουργο μου κ μαζι με το κοντεμα εβαλα κ 1 ελαστικο πελμα κ τωρα ειναι μια χαρα
 
ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα με το baikal οταν το πηρα κ δεν ηξερα τι να κανω,μεγαλωνα το μηκος,εβαζα ροδελες αλλα το προβλημα μεγαλωσε οπως ειπες,τελικα ηθελε κοντεμα κ μια μικρη διορθωση στο πιτσ κατα το κοψιμο,το πηγα στον οπλουργο μου κ μαζι με το κοντεμα εβαλα κ 1 ελαστικο πελμα κ τωρα ειναι μια χαρα
Ευχαριστω Μανώλη. Θα το σκαλισω λίγο ακομα και ότι προκύψει.
Σε μήκος είμαι καλά. Στα 39 εκατοστα αν θυμάμαι καλά.
 
Το όλο θέμα με το φέρτο στα μέτρα σου στην αρχή μου φαινόταν λίγο κουλό....μπορεί και επειδή τα δύο όπλα που χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα να είχαν ταιριάξει στο σωματότυπο μου εύκολα και δεν ασχολήθηκα παραπέρα.
Με την maxus τα βρήκα λίγο σκούρα και ασχολήθηκα :D το όπλο έχει έρθει πολύ καλά πλέον και στον πίνακα στα 15μ ρίχνω μισό εκατοστό αριστερά σε κύκλο 5εκ που φτιάχνω για στόχο. Πρόσφατα με τσέκαρε ένα παιδί οπτικά χωρίς να έχω πει τι έκανα στο όπλο και πως ρίχνει. Μου λέει επωμίζεις και κουμπώνεις σταθερά το όπλο, είσαι οκ όπως δείχνει η εικόνα σου αλλά ρίχνεις πολύ λίγο αριστερά....τόσο που δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ασχοληθείς :eek: ..... με άφησε άφωνο .....αναθεώρησα πολύ για την όλη φιλοσοφία αυτών που ασχολούνται γύρω από το κοντάκι!
Ασχοληθείτε με το όπλο σας και αν είστε κοντά σε κάποιον που γνωρίζει και ασχολείται πηγαίνετε να τσεκάρετε τα μέτρα σας...θα εκπλαγείτε με το αποτέλεσμα και τη σιγουριά που θα αποκτήσετε :)
Υ.Γ. χθες το απόγευμα πήγα για κουρούνες μισή ωρίτσα....τουφέκισα τρεις και αστόχησα και στις 3 .... κατάλαβα όμως στις 2 ότι δεν ήμουν σωστά στην προσκόπευση (έφυγα μπροστά) και στην μια ότι από κακή επώμιση έφυγα οριακά από πάνω της....θέλω να πω ότι όταν το όπλο είναι σωστά πάνω, θα αστοχείς και πάλι, αλλά αρχίζεις να καταλαβαίνεις και γιατί αστοχείς και μπορείς να το διορθώσεις και δεν σου φταίνε τα μέτρα, τα φυσίγγια και τα τσοκ.;)
 
Αν κ είναι φώτο έχει γενικές μετρήσεις ίσως βοηθήσει να φέρουμε καλύτερα στα μετρά μας το κοντάκι κ γενικά ο τρόπος μετρήσεις
11915904_872106482871187_6596210948103688947_n.jpg

η φωτο μαζι με αλλες ανεβηκαν στο ΦΒ πριν λιγες μερες σε γνωστη σελιδα
 
Last edited by a moderator:
Back
Top