Τσοκ εξωτερικό 51 cm καννη

Μου τα ανοίγει πολύ τα σκαγια ειδικά κάτι 8αρια και 9 άρια μέχρι 7 έχω δοκιμάσει τα πάει νομίζω πιο καλα τώρα θα δοκιμάσω και 5αρι 6αρι
Είχα ιδιο οπλο, με τη διαφορά όμως 61 εκ κάνη σταθερό κύλινδρο. Μπεκατσα φυσικά μια χαρά τα πήγα, οσο αφορά τα κιχλοκότσυφα σε κλειστά καρτερια και περπατητα δεν ειχα θέμα. Μέχρι τα 25 αντε με το ζόρι 30 μέτρα ολα καλά. Απο φυσηγγια έριχνα 28-32 γραμμάρια και σκάγια 8 και 9.
 
Έχω βρει φθηνά με πρόβλημα με την κάννη που θέλω αλλά να βγάλω άδεια για ίδιο όπλο καλύτερα να κοιτάξω καμία καραμπινα
Μια ακομα λύση, λίγο ριζοσπαστική βέβαια, αν μπορείς να αγοράσεις ενα ακομα ιδιο οπλο με την κανη που θέλεις......με 250-300 € βρίσκεις στο car σε καινούργια κατάσταση.....
 
Είχα ιδιο οπλο, με τη διαφορά όμως 61 εκ κάνη σταθερό κύλινδρο. Μπεκατσα φυσικά μια χαρά τα πήγα, οσο αφορά τα κιχλοκότσυφα σε κλειστά καρτερια και περπατητα δεν ειχα θέμα. Μέχρι τα 25 αντε με το ζόρι 30 μέτρα ολα καλά. Απο φυσηγγια έριχνα 28-32 γραμμάρια και σκάγια 8 και 9.
Κι εγώ από 28 μέχρι 34 τα 7αρια
Και 31 τα euromix δε ξέρω ίσως κάνω εγώ κάτι λάθος γτ κ προσκοπευση κάνω δε ξέρω τι πάει λαθος
 
Να αναιβασεις λίγο τα γρ και να ρίχνεις 7 Άρι.Αλλα μπορείς να μετρήσεις εξωτερικά την κανη σου με παχύ μέτρο όπως σου πρότεινε παραπάνω ο κατάλληλος vagosbenelli και να του πεις γιατί μπορεί να παίρνει να τοποθετήσεις εσωτερικό τσοκ .
 
Να αναιβασεις λίγο τα γρ και να ρίχνεις 7 Άρι.Αλλα μπορείς να μετρήσεις εξωτερικά την κανη σου με παχύ μέτρο όπως σου πρότεινε παραπάνω ο κατάλληλος vagosbenelli και να του πεις γιατί μπορεί να παίρνει να τοποθετήσεις εσωτερικό τσοκ .
Λογικά γίνεται εσω έξω το χω δει στο εξωτερικό
 
Καλησπέρα έχω μια maverick 88 με 51 πόντους κάννη επειδή όμως άρχισα το κυνήγι έψαξα να βρω 71 πόντους αλλά πουθενά υπάρχει κάποιο τσοκ εξωτερικό που μπορεί να εφαρμοστεί στην κάννη για να μεγαλώσει η διάμετρος;
Με τόσο κοντή κάνη θα μπλέξεις αν πέσεις σε περίεργο μπάτσο
 
Back
Top