Το ρολόι του κυνηγού

Και εγω φιλε Παναγιωτη δεν εχω ρολοι αυτης της εταιριας και γενικα δεν φορουσα ρολοι ( ειχα το κινητο) αλλα χρειαζεται πιστευω και το καταλαβα οταν ημουν στη δουλεια και καταστραφηκε το κινητο μου. Οταν μεινεις απο κινητο δεν χανεις μονο την επικοινωνια με τον κοσμο αλλα δεν ξερεις ουτε τι ωρα ειναι.
Εγώ τρελενομαι αν βγω από το σπίτι και ξέχασα να φορέσω ρολόι ,προσωπικά θα έπαιρνα το eco drive δεν μου αρέσει να χάνει το ρολόι και να το διορθώνω συνέχεια(να μην σε πάρω στον λαιμό μου)
 
Εγώ τρελενομαι αν βγω από το σπίτι και ξέχασα να φορέσω ρολόι ,προσωπικά θα έπαιρνα το eco drive δεν μου αρέσει να χάνει το ρολόι και να το διορθώνω συνέχεια(να μην σε πάρω στον λαιμό μου)
Ευχαριστω για την πληροφορια Παναγιωτη, θα προσπαθησω να μαθω λεπτομεριες για το μοντελο που εγραψες.
 
Πολλά πράγματα σε ένα ρολόι .Εγώ δεν θα το έβαζα στη θάλασσα με τίποτα, ακριβό.Οταν σε απλό κολύμπι σου παίρνει νερό από τη κορωνα το tag heuer των 200 μέτρων και αχρηστεύεται ,τι να πω πάλι για το Q&Q των 14ευρω 7χρονια κολύμπι στη θάλασσα ,με αλλαγή μπαταρίας από εμένα και δεν έχει βάλει σταγόνα.Εκτος και αν είσαι δύτης οπότε πας σε άλλα κόλπα , αλλά πάντα με το χέρι βαθιά στη τσέπη.
 
Πολλά πράγματα σε ένα ρολόι .Εγώ δεν θα το έβαζα στη θάλασσα με τίποτα, ακριβό.Οταν σε απλό κολύμπι σου παίρνει νερό από τη κορωνα το tag heuer των 200 μέτρων και αχρηστεύεται ,τι να πω πάλι για το Q&Q των 14ευρω 7χρονια κολύμπι στη θάλασσα ,με αλλαγή μπαταρίας από εμένα και δεν έχει βάλει σταγόνα.Εκτος και αν είσαι δύτης οπότε πας σε άλλα κόλπα , αλλά πάντα με το χέρι βαθιά στη τσέπη.
Εγώ το φοράω και στο ψαροντούφεκο και δεν διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα. Φυσικά στην αρχή είχα κάποιους ενδοιασμούς αλλά δεν έχει καθόλου πρόβλημα στον ένα χρόνο που το έχω.
 
Εγώ το φοράω και στο ψαροντούφεκο και δεν διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα. Φυσικά στην αρχή είχα κάποιους ενδοιασμούς αλλά δεν έχει καθόλου πρόβλημα στον ένα χρόνο που το έχω.
Σου εύχομαι να γεράσεις και να το φοράς , φάουλ συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες .Το θαλασσινό νερό είναι ύπουλο, μην πατάς ποτέ κουμπιά μέσα στο νερό .Τα ρολόγια που χρησιμοποιούνται στη θάλασσα θέλουν έλεγχο στεγανότητας σε τακτά διαστήματα.
 
Η επιλογη ρολογιου ειναι κατι που με απασχολει τον τελευταιο καιρο. Δεν θελω επαναφορτιζομενο, θελω κατι με αυτονομια και αξιοπιστια. Διαβασα πολυ προσεκτικα τις αποψεις των συναδελφων εδω, νομιζω ομως οτι θα καταληξω εδω. Οποιος συναδελφος επιθυμει ας πει την γνωμη του.
Δες αυτό Κωστή , να προσέξεις στον αριθμό μοντέλου να υπάρχει η κατάληξη j που υποδηλώνει ότι είναι εξολοκλήρου φτιαγμένο στην Ιαπωνία γιατί υπάρχουν και φτιαγμένα σε Μαλαισία κτλ.
https://www.creationwatches.com/pro...007-skx007j1-skx007j-200m-mens-watch-837.html
 
Δες αυτό Κωστή , να προσέξεις στον αριθμό μοντέλου να υπάρχει η κατάληξη j που υποδηλώνει ότι είναι εξολοκλήρου φτιαγμένο στην Ιαπωνία γιατί υπάρχουν και φτιαγμένα σε Μαλαισία κτλ.
https://www.creationwatches.com/pro...007-skx007j1-skx007j-200m-mens-watch-837.html
Για κάποιο λόγο έχει σταματήσει η παραγωγή του, και δεν υπάρχει στη Ελλάδα.
 
Εγώ στο κυνήγι δε φοράω ρολόι.
Το αφήνω σπίτι.
Έχω ένα απλό κινητό(από άποψη δε θέλω smart κτλ) και το βάζω στο τσεπάκι στο σακίδιο και αν χτυπήσει ακούει 40 καντήλια και 100 πατερημά.
Άμα κάτσω για καφέ μπορεί να πάρω κάνα τηλέφωνο.
Κώστα με αντιγράφεις !!! η διαφορά μας είναι ότι αν χτυπήσει το κινητό συνήθως το βλέπω μετά (αθόρυβο και δόνηση).
Τα κλειδιά του αυτοκινήτου και το κινητό είναι σε αδιάβροχο "σακούλι" μέσα στο σακίδιο, που είναι κλιπαρισμένο στο λουρί του σκύλου (αυτό που τον βγάζω βόλτα) που είναι πιασμένο με θηλιά στο σακίδιο, για να χαθεί οτιδήποτε πρέπει να χάσω το σακίδιο!!! :)
 
IMG_20210423_221358.jpg..........9 μήνες το έχω χωρις κανένα πρόβλημα. Είναι σούπερ ελαφρύ. Μάλλον δεν είναι αδιάβροχο αλλά δεν χάνει δευτερόλεπτο. Έχει μεγάλους χαρακτήρες και με μέτρια πρεσβυωπια βλέπεις την ώρα. Δεν θα μπεις στην διαδικασία να αλλάξεις μπαταρία. Όταν τελειώσει θα πάρεις καινούριο ρολόι. Μάρκα δεν ξέρω. Είναι κινέζικo. Το πήρα πέρσυ το καλοκαιρι 6 ευρω. Μάλλον το πλήρωσα ακριβά......αλλά βαριωμουν να κάνω παζάρια.....
 
Αμ δεν το θυμάμαι νομίζεις; Αυτό με το πορτάκι...
Γι'αυτό πήρα το Ericsson που ήταν κομψό...
.very funny.
Ντελικατο δεν λες
Εγώ το φοράω και στο ψαροντούφεκο και δεν διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα. Φυσικά στην αρχή είχα κάποιους ενδοιασμούς αλλά δεν έχει καθόλου πρόβλημα στον ένα χρόνο που το έχω.
Ψαροντουφεκο θεωρώ ότι ένα suunto είναι ότι καλύτερο. Τεράστιο πλεονέκτημα ο χρόνος επιφάνειας που έχει, για εμένα Ψαροντουφεκο χωρίς ρολόι με χρόνο επιφάνειας δεν είναι για Ψαροντουφεκο.
 
καλημερα σε ολους.σκεφτομαι και εγω για αγορα ρολογιου και κλινω προς τα CATERPILAR.τι γνωμη εχετε για αυτα τα ρολογια?εχει κανενας αυτη τη μαρκα να μας πει εντυπωσεις?
Ένα όνομα που το βρσκεις από παπούτσια ρούχα μπουλντόζες μηχανισμός quartz αν σου αρέσει κάποιο συγκεκριμένο πολύ, αλλιώς η Casio πιστεύω είναι προτιμότερη.
 
Καλησπέρα σε όλους. Εξαρτάται τι θέλει ο καθένας από το ρολόι του...αν θέλει κάποιος να βλέπει μόνο την ώρα μπορεί να πάρει και ένα με 5 ευρώ.... πλέον όμως η τεχνολογία μας ακολουθεί παντού. Προσωπικά είχα ένα παλιό g shock το οποίο είχα αγοράσει το μακρινό 2002... σκυλί μαύρο.... όλα τα κτυπηματα και οι γρατσουνιές από δέντρα και πέτρες δεν κατάφεραν να το σταματήσουν.... ακόμα και τη μπαταρία την άλλαζα μόνος μου χωρίς στεγανοποίηση....το φορούσα μόνο στο κυνήγι. Τις υπόλοιπες ώρες είχα άλλο ένα g shock πολύ καλό και ένα suunto το οποίο παρά τις κριτικές και τα προσόντα του δεν μπορώ να πω ότι με ικανοποίησε απόλυτα..... είχε βαρόμετρο, υψόμετρο, πυξίδα κτλ.... Πρόσφατα πήρα το garmin instinct solar για να μπορώ να βλέπω τα σκυλιά χωρίς να πρέπει να βάζω βγάζω το μηχάνημα από την τσέπη....να έχω ελεύθερα και τα δύο χέρια ειδικά όταν προσεγγίζω στη φερμα.... μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.... είναι smart οπότε μπορώ να βλέπω ποιος με καλεί όταν οδηγώ κτλ....η μπαταρία του είναι μια χαρά κρατάει τουλάχιστον 22-25 μέρες χωρίς την ηλιακή φόρτιση. Συνδέθηκε πολύ εύκολα και με το Α 100, Α 50 ... ελπίζω να σας βοήθησα
 
Δες αυτό Κωστή , να προσέξεις στον αριθμό μοντέλου να υπάρχει η κατάληξη j που υποδηλώνει ότι είναι εξολοκλήρου φτιαγμένο στην Ιαπωνία γιατί υπάρχουν και φτιαγμένα σε Μαλαισία κτλ.
https://www.creationwatches.com/pro...007-skx007j1-skx007j-200m-mens-watch-837.html
Πολυ ωραιο Κωσταντινε θα το εχω υποψη μου, σε ευχαριστω :)
 
IMG_20210428_004626.jpg

Δεν φορούσα ποτέ ρολόι μέχρι πέρσι στην πρώτη καραντίνα που πήρα καινούριο κινητό Xiaomi. Πάρα πολύ καλό με πολλές χρήσιμες πληροφορίες. Του άλλαξα μόνο το λουράκι και έβαλα army blue. Πλέον Αν δεν δω πόσα χλμ έκανα μετά από κάθε κυνήγι δεν μπορώ.
 
Back
Top