Το δικο μου ειναι μακρυτερο...

Ο πατέρας μου είχε φτιάξει ένα Γκρά με κλείστρο από Γκρά και κάννη από άξονα τιμονιού από λεωφορείο. 105εκ κανούλι είχε αυτό το πράμα. Το έπαιρνε μαζι του στο ψάρεμα και ντουφεκιζε τους γλάρους όταν βούταγαν να του φάνε τα δολώματα.
 
Εγώ την έχω μακρύτερη από όλους σας. 76,5 εκατοστά το πλάγιο. Έτσι για την διαφορά .sarcastic.
Εχω και γω μια τοσο μεγαλη αλλα εχανα πολλα κοριτσια που την εβλεπαν να σηκωνεται και εφευγαν απο φοβο οποταν προτιμω την κοντη που τις πειθει πιο ευκολα και βαζω ολη μου την τεχνη .big smile.
 
Ο πατέρας μου είχε φτιάξει ένα Γκρά με κλείστρο από Γκρά και κάννη από άξονα τιμονιού από λεωφορείο. 105εκ κανούλι είχε αυτό το πράμα. Το έπαιρνε μαζι του στο ψάρεμα και ντουφεκιζε τους γλάρους όταν βούταγαν να του φάνε τα δολώματα.
Ωραια οπλα αυτα με το τιμονι. Ωραιο θα ηταν να πουμε λιγα γιαυτα γιατι αφησαν το στιγμα τους!!! Ειχαν διαφορετικη ονομασια σε καθε τοπο.
 
Ο πατέρας μου είχε φτιάξει ένα Γκρά με κλείστρο από Γκρά και κάννη από άξονα τιμονιού από λεωφορείο. 105εκ κανούλι είχε αυτό το πράμα. Το έπαιρνε μαζι του στο ψάρεμα και ντουφεκιζε τους γλάρους όταν βούταγαν να του φάνε τα δολώματα.
Ναι Μαριε σωστα ,Πολλοι εφτιαχναν οπλα με αξονα τιμονιου εχω δει και εγω .Εγω εχω γκρα με 91 εκ καννη 16αρι με οκταγωνη καννη,Εχω ριξει super Ballistite ενα καραβι
 
Αυστραλια εισαι;
Καλο κουραγιο και δυναμη φιλε!
Ευχομαι καποτε να μπορεσεις να επιστρεψεις στον αγαπημενο σου τοπο.
Εξακολουθουν να ειναι τεραστιοι οι λαγοι εκει;
Ναι οντως.. Οι λαγοι ειναι σαν κοκερ με αυτια απο λυκοσκυλο και τα αγριοκουνελα πιο πολλα και απο τους σπουγγους
 
Εδω μεσα ολοι μακρια την εχουν λενε...εκτος απο σενα....yel.
Η ειλικρινεια σου ειναι αξιοθαυμαστη
Οποιος σου πει οτι το μεγεθος δεν μετραει σου λεει μαλακιες
Το θεμα ειναι να ξερεις να δουλευεις αυτο που εχεις;)
Εξαλου την επιτυχια στο κυνηγι -οτι και αν ειναι αυτο την φερνουν τα προκαταρτικα.big smile.
Εκπαιδευση στο θηραμα στο τοπο στο ειδος στο οπλο στο φυσιγγι στην εποχη.....
 
Και λιγα σχολια για τις "ομαδες"...

Παω στο περιβοητο Beretta Team και βλεπω λενε για κανα ποζε...για αγορες της Ολλανδιας.
Μπραβο ρε...η Ιταλια δεν τους εφτανε...ουτε η Ελλαδιτσα που ειναι φτηνη...αλλα φαινεται οτι η Ολλανδια θα τους προσφερει σχεδιαστικες εμπνευσεις.

Μετα πηγα στο Winchester Team...ουτε κιχ εκει μεσα, εβαλα ενα βιντεο πεσανε κανα 2 λαικ αυτο ηταν.

Μετα παω στο Benelli και βρισκω τους Ρεμι (και οχι μονο) και πλακωνοντουσαν...

Φευγω παω Ρεμι Team και βρισκω τους Benelli (Μαζι με ολους τους αλλους) και πλακωνοντουσαν και κει.

Μπαινω στη Fabarm Team και τα φωτα ειναι κλειστα...(πιστευω ακραδαντα οτι η Fabarm δεν υπαρχει και ειναι συνωμοσια).

Στη Mossberg λεγανε πως οι ξυριστικες τους μηχανες εχουν σπασει...να γιατι ολοι τους μοιαζουν σαν παπαδες!

Στο Franchi Team εχουν φυγει ολοι και εχουν παει Benelli room.

Στο Baikal Team ολοι νοσταλγουν την Σοβιετικη Ενωση (που'σαι ρε Γιοζεφ)

Στο Super Pose Team μιλαγανε για κατι πραγματα που λεγονται αλληλεπιθετα.

Και τελος στο ξακουστο Πλαγιοκαννο καφενειο οι κουβεντες τους μου θυμισανε το συγχωρεμενο τον παπου μου και με πιασανε τα κλαματα..

Αυτα!.cofee.
Ετσι ειναι ρε φιλε πες τα που να παμε σε αδειο κλαμπ δε παει κανεις αχαχαχαχααψαχαχαχα
 
Back
Top