Το Φαρμακείο μας

Αν μιλάμε για imodium προσοχή ουσιαστικά δεν συστήνεται πλέον να το λαμβάνουν από μόνοι τους οι ασθενείς. Μου είχε έρθει στα επείγοντα νεαρός με παραλυτικό ειλεό, επειδή έκανε μία διάρροια και αποφάσισε να κουμπώσει διπλό ιμοντιουμ.
Στις διάρροιες άψογη ενυδάτωση και πάμε απ' το νοσοκομείο να εξεταστουμε
Σε πρόσφατο ταξίδι γνωστών μου στην Ασία, έπαθαν κλασσικά κάποια δηλητηρίαση, όσοι δεν πήραν imodium και άφησαν τον οργανισμό να καθαρίσει όπως αυτός ξέρει την έβγαλαν καθαρή, όσοι πήραν τελικά εισήχθησαν στο νοσοκομείο και ταλαιπωρήθηκαν αφάνταστα... Και εκεί τους είπαν ότι δεν είναι σωστό που πήραν μόνοι τους και μάλιστα με το παραμικρό και κάποιοι και σε υπερδοσολογία
 
Αν μιλάμε για imodium προσοχή ουσιαστικά δεν συστήνεται πλέον να το λαμβάνουν από μόνοι τους οι ασθενείς. Μου είχε έρθει στα επείγοντα νεαρός με παραλυτικό ειλεό, επειδή έκανε μία διάρροια και αποφάσισε να κουμπώσει διπλό ιμοντιουμ.
Στις διάρροιες άψογη ενυδάτωση και πάμε απ' το νοσοκομείο να εξεταστουμε
Κάτι μάθαμε και σήμερα! Ευχαριστώ για την πληροφορία Βασίλη!
 
Αν μιλάμε για imodium προσοχή ουσιαστικά δεν συστήνεται πλέον να το λαμβάνουν από μόνοι τους οι ασθενείς. Μου είχε έρθει στα επείγοντα νεαρός με παραλυτικό ειλεό, επειδή έκανε μία διάρροια και αποφάσισε να κουμπώσει διπλό ιμοντιουμ.
Στις διάρροιες άψογη ενυδάτωση και πάμε απ' το νοσοκομείο να εξεταστουμε
Στη θυληκιά που έδωσα λάθος είναι ?
Πέταξε ο εγγονός το αντικουνουπικό και αυτή το δάγκωνε και πρέπει να ήπιε.Αργά το είδα και την πήγε λάσπη.
Ένα καψουλάκι το άδειασα με το φαϊ της και το ανακάτεψα. Θα δείξει αύριο.
 
Back
Top