Τουρκικά όπλα

Πανο εχουν μια μεγαλη διαφορα στην βαφη της βασης.αλλο 450ε κ αλλο 850ε.επειδη τις ειχα κ τις δυο (STOEGER K AFINITTY) η βαση της τουρκαλας γρατσουνιοταν κ με το νυχι πραγμα που δεν γινοταν με την ιταλιδα.
Αν έχουν την ίδια τουφεκιά και αξιοπιστία, παραβλέπεται ( Affiniti = Stoeger X 2) .
 
Προσωπικά,δεν έχω ακούσει ποτέ παράπονο για την βλητική απόδοση των τούρκικων.
Για τα υπόλοιπα.... :)
Ξέρω ότι θα με κράξετε, αλλά καθαρά ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, έχοντας συγχρόνως Affinity & Impala Plus, τολμώ να πω ότι η τουρκάλα (δυστυχώς) μου άρεσε κυνηγητικά περισσότερο από την όμορφη ιταλίδα.
 
Ξέρω ότι θα με κράξετε, αλλά καθαρά ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, έχοντας συγχρόνως Affinity & Impala Plus, τολμώ να πω ότι η τουρκάλα (δυστυχώς) μου άρεσε κυνηγητικά περισσότερο από την όμορφη ιταλίδα.
Leo δεν μπορουσα να τις συγκρινω βλητικα γιατι την τουρκαλα την ειχα σε CAL 20.Αλλα θα συμφωνησω κ με τους δυο σας οτι η βλητικη τους ειναι εξαιρετικης αποδοσης. οσο αφορα το δουλεμα της τουρκαλας μια χαρα.(θυμαμαι απογευματινο 2ωρο 90 φυσιγγια ολα οκ)
 
Η καταγωγή φίλε μου. Αυτό με στεναχωρεί που θα μπορούσαμε να είμαστε εμείς στη θέση τους....
Δυστυχως φιλε μου αυτη η κατασταση εχει ξεφυγει απο τις δικες μας δυναμεις.φροντισε να απολαυσεις κυνηγετικα το ωραιο σου νησι γιατι ετοιμαζονται 80 κερατα.50 διπλα στη στενη κ 30 στις κονιστρες ΔΥΣΤΥΧΩΣ.
 
Ξέρω ότι θα με κράξετε, αλλά καθαρά ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, έχοντας συγχρόνως Affinity & Impala Plus, τολμώ να πω ότι η τουρκάλα (δυστυχώς) μου άρεσε κυνηγητικά περισσότερο από την όμορφη ιταλίδα.
Από τη μεριά μου δεν υπάρχει περίπτωση να "κραξω" την επιλογή κανενός σε ότι αφορά τα όπλα!
 
Ξέρω ότι θα με κράξετε, αλλά καθαρά ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, έχοντας συγχρόνως Affinity & Impala Plus, τολμώ να πω ότι η τουρκάλα (δυστυχώς) μου άρεσε κυνηγητικά περισσότερο από την όμορφη ιταλίδα.
Μπορώ να πω ότι από όταν πήρα το ατα έχω πουλήσει μια μοντεφελτρο και ένα έλος σχεδόν καινούργια και τα δύο.

Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι το ατα είναι καλύτερο διότι θα μπορούσα να το είχα πουλήσει και αυτό αν είχε βρεθεί αγοραστής.

Αλλά σίγουρα σημαίνει ότι κάνω άψογα τη δουλειά μου και με αυτό διαφορετικά δεν θα έδιωχνα τα άλλα όπλα και να μείνω με αυτό.
 
Ξέρω ότι θα με κράξετε, αλλά καθαρά ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, έχοντας συγχρόνως Affinity & Impala Plus, τολμώ να πω ότι η τουρκάλα (δυστυχώς) μου άρεσε κυνηγητικά περισσότερο από την όμορφη ιταλίδα.
Τα σκληρά κερδισμένα του λεφτά και εφόσον δεν βλάπτει κανένα, ο καθένας τα δίνει όπου γουστάρει και οι επιλογές του αφορούν μόνο αυτόν. Άλλο να λες την άποψη σου (εφόσον σου ζητηθεί και γνωρίζεις) και άλλο να κατακρίνεις.
 
Τα σκληρά κερδισμένα του λεφτά και εφόσον δεν βλάπτει κανένα, ο καθένας τα δίνει όπου γουστάρει και οι επιλογές του αφορούν μόνο αυτόν. Άλλο να λες την άποψη σου (εφόσον σου ζητηθεί και γνωρίζεις) και άλλο να κατακρίνεις.
Δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς. Δεν κατέκρινα καμία επιλογή κανενός.
Απλά κατέθεσα την άποψή μου, επειδή έχω άμεση σχετική εμπειρία, μήπως βοηθηθεί κάποιος ενδιαφερόμενος.
Αυτό είναι και το νόημα του σχετικού forum.
 
Πανο εχουν μια μεγαλη διαφορα στην βαφη της βασης.αλλο 450ε κ αλλο 850ε.επειδη τις ειχα κ τις δυο (STOEGER K AFINITTY) η βαση της τουρκαλας γρατσουνιοταν κ με το νυχι πραγμα που δεν γινοταν με την ιταλιδα.
Ναι βέβαια δεν την βάζω δίπλα στην franchi είναι πολύ ποιο πάνω ποιοτικά! Απλά είπα ότι έχει τον ίδιο μηχανισμό
 
Δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς. Δεν κατέκρινα καμία επιλογή κανενός.
Απλά κατέθεσα την άποψή μου, επειδή έχω άμεση σχετική εμπειρία, μήπως βοηθηθεί κάποιος ενδιαφερόμενος.
Αυτό είναι και το νόημα του σχετικού forum.
Γιάννη το αντίθετο εννοώ. Μιλάω για όσους κατακρίνουν αυτούς που έχουν αγοράσει τούρκικα όπλα. Μάλλον το εξέφρασα λάθος.
 
Μην ανησυχείτε σε λίγο θα γίνουμε ενεργειακοί συνεργάτες αφού θα ξεκινήσει με το αέριο για να αλληλοεξυπηρετηθουμε και μετά από την καλή συνεργασία θα συνδιαχειριστουμε και το Αιγαίο αφού θα έχουμε επιτρέψει να δημιουργηθουν δύο αυτόνομα κράτη στη Κύπρο.Ολα οκ αρκεί μην μαλακιστει κάνεις Άγγλος Γάλλος, Αμερικανός και νομίζει ότι μπορεί να τραβήξει το αυτί του Ρώσου βλέποντας ότι τους έχει γράψει στα παλιά του παπούτσια γιατί τότε οι εξελίξεις θα είναι απλά απρόβλεπτες .Και θα είναι μεγάλο κρίμα να ανακαλύψουμε τότε τις στρατιωτικές δυνατότητες του κάθε κράτους γιατί πραγματικά κανείς δεν τις ξέρει .Προς το παρόν αςαγορασρι ο κάθε ένας ότι βολεύεται γουστάρει επιθυμεί του κάθετε καλύτερα με τα δικά του και μόνο κριτήρια και όχι με τις γνώμες άλλων διότι όταν βγαίνεις στο βουνό εσύ κρατάς το ντουφέκι εσύ πατάς τη σκανδάλη και εσύ νιώθεις τη στιγμή .Και πρέπει να την ζεις όπως και με ότι γουστάρεις μαζί σου είτε όπλο είτε σκυλί είτε τζιπακι.
 
Ναι βέβαια δεν την βάζω δίπλα στην franchi είναι πολύ ποιο πάνω ποιοτικά! Απλά είπα ότι έχει τον ίδιο μηχανισμό
Ναι εχεις δικιο Πανο.εσυ μιλησες για μηχανισμο κ εγω πηγα στη βαφη. αλλα κ η ιταλιδα ειχε 1 μικρο θεματακι βαφης.η κανη στο ψιλοβροχο για καθαρισμα εξωτερικο ηθελε λαδωμενο πανακι.
 
Back
Top