Τουρκικά όπλα

Δεν χαλασε Κωνσταντινε. Οποιος θελει Browning Βrowning θα αγορασει. Οι Τουρκοι παιρνουν ομως ηδη μεγαλο μεριδιο αγορας
απο αυτους που ψαχνουν οικονομικο οπλο. Και αυτο ειναι το μεγαλυτερο μερος της αμερικανικης τουλαχιστον αγορας. Τωρα αν ειναι και αξιολογο ο χρονος θα δειξει
Σήμερα δεν ξέρεις ποιος φτιάχνει τι και που.
 
Αυτο ρε φιλε, δεν το ξερω. Ακομα και μια εταιρια ασχετη, εαν κοιταγε να βγαζει αφτερμαρκετ τα ανταλλακτικα που πονανε τα σημερινα αυτογεμη, θα θησαυριζε

Θησαυριζουν φιλε. Εχεις ακουσει την εταιρεια Wolff Springs η τη Surecycle? Δυο απο τις πετυχημενες στον χωρο ανταλλακτικων καλυτερων των μαμισιων
 
κι εκει θα χωθουνε οι Τουρκοι λογικα ;)
Λογικά ναι αλλά εκεί τους δίνω μικρότερα ποσοστά επιτυχίας αποτι στα όπλα. Οι μικρές εταιρείες που παράγουν τα σπέσιαλ ανταλλακτικά κράτησαν την τεχνογνωσία κοντα τους. Στα όπλα την έμαθαν και την εξελίσσουν τώρα πολύ καλά έχοντας πρακτικές γνώσεις που αποκόμισαν τα τελευταία 20 χρόνια, μοντέρνες εγκαταστάσεις, φθηνά εργατικά, πρόσβαση στις πρώτες ύλες όπως καρύδια και ένα υποτιμισμενο νομισμα
 
Καλησπέρα.μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος έχω δει το τουρκικό ATA NEO και ο μηχανισμός είναι αδράνεια και κλείστρο και δακτυλίδι από την κανη είναι ιδια με beneli γνωρίζει κανένας αν η κανη κουμπώνει σε beneli;thinkthink
 
Ενας φίλος έχει μία καραμπίνα Churchill (τούρκικη) και σε κάποια φάση διαπίστωσε τζόγο κοντακιού και βάσης. Ζήτησε την βοήθειά μου και βγάζοντας το πέλμα προσπάθησα να σφίξω την τζαβέτα αλλά, δεν μπορώ να καταλάβω τι βίδα έχουνε μέσα στο κοντάκι. Χώρια που είναι στενή η τρύπα και δεν βλέπω καλά , φαίνεται σαν να είναι στρογγυλό κεφάλι, δεν φαίνεται να είναι παξιμάδι, ούτε υπάρχει χαραγματιά βίδας για κατσαβίδι, ίσως κάποιο allen να παίζει. Δοκίμασα διάφορα καρυδάκια αλλά δεν είδα να ταιριάζει κανένα και ξαναλέω ότι , αν και δεν φαίνεται καλά , μάλλον είναι ένα στρογγυλό κεφάλι.
Μήπως κάποιος συνάδελφος ξέρει αυτήν την λεπτομέρεια;
 
Ενας φίλος έχει μία καραμπίνα Churchill (τούρκικη) και σε κάποια φάση διαπίστωσε τζόγο κοντακιού και βάσης. Ζήτησε την βοήθειά μου και βγάζοντας το πέλμα προσπάθησα να σφίξω την τζαβέτα αλλά, δεν μπορώ να καταλάβω τι βίδα έχουνε μέσα στο κοντάκι. Χώρια που είναι στενή η τρύπα και δεν βλέπω καλά , φαίνεται σαν να είναι στρογγυλό κεφάλι, δεν φαίνεται να είναι παξιμάδι, ούτε υπάρχει χαραγματιά βίδας για κατσαβίδι, ίσως κάποιο allen να παίζει. Δοκίμασα διάφορα καρυδάκια αλλά δεν είδα να ταιριάζει κανένα και ξαναλέω ότι , αν και δεν φαίνεται καλά , μάλλον είναι ένα στρογγυλό κεφάλι.
Μήπως κάποιος συνάδελφος ξέρει αυτήν την λεπτομέρεια;
Αλέν είναι Μήτσο.εχω το ίδιο οπλο
 
Back
Top