Τουρκικά όπλα


  • Fiber Optic Sites By TruGlo®, Stocks By MinelliUSA®, Polymer Ceramic Colors By Cerakote®,
    Microcell Recoil pad By Cervellati®, Professional hard case by Megaline®, Max-5 Camouflage By RealTree®, EVO Camouflage By NextCamo™
Προσωπικα δεν ξερω ποσο αξιοπιστο και τι βλητικη αποδοση εχει το οπλο. Τετοια ποιοτητα που του ριχνουν πανω του ομως δεν εχω δει ουτε στα αντιστοιχα πανακριβα. Σε αμερικανικο αρθρο που ειχα διαβασει παλια μιλουσαν και για Antinit Boehler ατσαλι. Επιφυλασσομαι ως προς το τελυταιο μεχρι να ξαναβρω το αντιστοιχο αρθρο και το ποσταρω. Δεν πιστευω το οπλο αυτο να ελθει Ελλαδα
 
Κοίτα μαγκιές οι κατσίβελοι. Respect!
Η καλύτερη παρουσίαση όπλου που έχω δει. Όχι να πέφτουν κατεψυγμένα παπιά σε μπανιέρες. Δείχνουν να ξέρουν ΠΟΛΎ ΚΑΛΆ που "πονάει" ο χρήστης και φροντίζουν να το αναδείξουν πολύ εύστοχα. Η πατέντα με το Μόντε Κάρλο.....εντυπωσιακή!
 
Αυτό ακριβώς που βλέπω εγώ σε αυτό το video είναι η πληγή του outsourcing που ανοίγουν στην σάρκα τους όσοι το ακολούθησαν. Ξερίζωσαν την ειδίκευση από το σώμα τους για κάποια κέρδη παραπάνω. Τώρα γυρνάει μπούμερανγκ. Καλά να πάθουν.
 
Κοίτα μαγκιές οι κατσίβελοι. Respect!
Η καλύτερη παρουσίαση όπλου που έχω δει. Όχι να πέφτουν κατεψυγμένα παπιά σε μπανιέρες. Δείχνουν να ξέρουν ΠΟΛΎ ΚΑΛΆ που "πονάει" ο χρήστης και φροντίζουν να το αναδείξουν πολύ εύστοχα. Η πατέντα με το Μόντε Κάρλο.....εντυπωσιακή!

Ειναι στο σταδιο που λεγαμε Γιωργο. Εχουν δει τι ακριβως προσφερουν οι εταιρειες και τι ζηταει ο πελατης και δεν του δινουν οι εταιρειες με το σκεφτικο ακριβο αυτο, ακριβο εκεινο, κοψε εδω, κοψε εκει. Αυτο που θα ακολουθησει απο δω και στο μελλον θα μοιαζει με ξεβρακωμα της παγκοσμιας οπλοβιομηχανιας. Οπως ακριβως εκαναν και οι Κινεζοι σε αλλους τομεις. Το στοιχημα που πρεπει να κερδισουν τωρα αν θελουν να μεγαλουργησουν ειναι η αξιοπιστια
 
Αυτό ακριβώς που βλέπω εγώ σε αυτό το video είναι η πληγή του outsourcing που ανοίγουν στην σάρκα τους όσοι το ακολούθησαν. Ξερίζωσαν την ειδίκευση από το σώμα τους για κάποια κέρδη παραπάνω. Τώρα γυρνάει μπούμερανγκ. Καλά να πάθουν.

Απο προσωπικη εμπειρεια στο outsourcing μπορω να σου πω οτι οταν γυρισει η κατασταση, ειναι μη ανατρεψιμη. Ας κανεις οτι θελεις, το practical know how το εχεις χασει. Μονο ο σχεδιασμος και το μαρκετινγκ τους εχει μεινει
 
Ειναι στο σταδιο που λεγαμε Γιωργο. Εχουν δει τι ακριβως προσφερουν οι εταιρειες και τι ζηταει ο πελατης και δεν του δινουν οι εταιρειες με το σκεφτικο ακριβο αυτο, ακριβο εκεινο, κοψε εδω, κοψε εκει. Αυτο που θα ακολουθησει απο δω και στο μελλον θα μοιαζει με ξεβρακωμα της παγκοσμιας οπλοβιομηχανιας. Οπως ακριβως εκαναν και οι Κινεζοι σε αλλους τομεις. Το στοιχημα που πρεπει να κερδισουν τωρα αν θελουν να μεγαλουργησουν ειναι η αξιοπιστια
Την αναγνωρισιμοτητα ίσως την κερδίσουν με τον χρόνο. Στο κοματι όμως των αντιπροσωπειων πως τα πανε? Τουλαχιστων εδω στην Ελλάδα? servise ανταλακτικα? Εχει καποιος πείρα με τουρκικά οπλα?
 
Απο προσωπικη εμπειρεια στο outsourcing μπορω να σου πω οτι οταν γυρισει η κατασταση, ειναι μη ανατρεψιμη. Ας κανεις οτι θελεις, το practical know how το εχεις χασει. Μονο ο σχεδιασμος και το μαρκετινγκ τους εχει μεινει
Τα ξέρω Παύλο τα έχω βιώσει στο πετσί μου. Ένας σύμμαχος του outsourcing είναι και οι λεγόμενες κοινοπραξιες (consolidations), παύει ο ανταγωνισμός, ξηλώνουν την εξιδίκευση. Δεν υπάρχει λόγος να βελτιώσουμε κάτι αφού δεν υπάρχει ανταγωνισμός και αν υπάρχουν κάποια brand names είναι καθαρά για εμπορικούς λόγους.
 
Πραγματικά πολύ εντυπωσιακή και ουσιαστική παρουσίαση. Αυτό για την αξιόπιστα, πιστεύω σε λίγα χρόνια θα λέμε αν θες καλό φτηνό και αξιόπιστο πάρε τούρκικο. Μπράβο στους Τούρκους. Όσο και να μας πονάει είναι η αλήθεια. Αυτά ας τα δουν αυτοί που φοβόντουσαν μην υποτιμηθεί η δραχμούλα.....
 
Την αναγνωρισιμοτητα ίσως την κερδίσουν με τον χρόνο. Στο κοματι όμως των αντιπροσωπειων πως τα πανε? Τουλαχιστων εδω στην Ελλάδα? servise ανταλακτικα? Εχει καποιος πείρα με τουρκικά οπλα?
Πιστεύω ότι αυτό θα είναι το πιο εύκολο κομμάτι. Όποιος έχει αντιπροσωπία θα έχει και τα πάντα. Ένα τσιγάρο δρόμος είμαστε, άσε που ο Τούρκος πλέον παρουσιάζετε και άνετος με τον παρά. Πάρτο και θα τα βρούμε......όχι βάλε μου πρώτα όλο το ποσό για να σου στείλω εμπόρευμα. Γιάυτο το 90% που υπάρχει σε ρουχαδικα είναι πλέον Τουρκικο.
 
Την αναγνωρισιμοτητα ίσως την κερδίσουν με τον χρόνο. Στο κοματι όμως των αντιπροσωπειων πως τα πανε? Τουλαχιστων εδω στην Ελλάδα? servise ανταλακτικα? Εχει καποιος πείρα με τουρκικά οπλα?
Νομίζω το έγραψα και παραπάνω. Σε μία CZ712 που έτυχε να έχω και που βγήκε πρόβλημα, μέσα στην εγγύηση, ο Καλκατζάκος ήταν υποδειγματικός. Οχι μόνο με με έστειλε άμεσα σε καλό οπλουργό αλλά και ένα ελατήριο που χρειάστηκε, βρέθηκε σε χρόνο μηδέν. Τώρα για τους άλλους δεν ξέρω...
 
Τα χαρακτηριστικα του impala plus

MANUFACTURER & WARRANTY INFORMATION:

Manufacturer: Istanbul Silah

Brand: Istanbul Arms
Country: Turkey

Warranty: 2-Year Manufacturer’s Warranty; Managed in Canada by TWI


FIREARM INFORMATION:

Category: Shotgun

Classification (Canada): Non-Restricted

Type/Action: Inertia System, Semi-Auto
Model No.: Black Synthetic

TWI SKU: IMP120SS28 Pictured (See Chart Above for Barrel Options)

Calibre: 12GA

Chamber: 3” Magnum
Capacity: Tubular Magazine, 4+1 Capacity
Barrel: 28” Vent Rib Barrel Pictured; Chromed Inside & Out (See Chart Above for Barrel Options)

Chokes: Invector Plus 5-Piece Choke Set with Wrench (F,IM,M,IC,SK)

Front Sight: Brass Bead & Fibre Optic Green Clip on Sight

Rear Sight: NA

Stock Type: Fixed Synthetic Stock with Removable/Adjustable Comb and Premium Recoil Pad

Other 1: Bolt: Rotary Locking System with 6-Lugs (Patented)

Other 2: Overmold Stock with Soft Synthetic Grip Material (Patented)

Other 3: Encoded Cocking Handle & Bolt System (Patented)

Other 4: Removable/Adjustable Comb

Other 5: Ergonomic Trigger Group Design


PACKAGING & ACCESSORIES:

Box: Branded Fibre Box with Foam Cutouts

Case: NA

Documents: Manual, Warranty Card

Accessories: Invector Plus Choke System (5-Piece with Wrench), Removable/Adjustable Comb, 5-Piece Shim Kit, Removable Fibre Optic Front Sight, Swivel Studs.

Other: Compatible with Trojan Horse Barrel Extensions, Extra Sights and Choke Systems.


MATERIALS & FINISH:

Upper Receiver: 7075 T6 Aluminum, Anodized, Black

Barrel: 4140 Steel, Chrome Lined (Inside & Out), Black

Locking Block: 4140 Steel

Stock: Synthetic Polymer, Removable/Adjustable Comb, Black

Recoil Pad: Premium Soft Recoil Pad, Black

Base Plate: NA


WEIGHT & DIMENSIONS:

Overall Length, Collapsed: NA

Overall Length, Extended: 53” (135cm)

Overall Length, Folded: NA

Height: 7-1/4” (Top of Receiver to the bottom of the Stock)
Width: 1-5/8” (2-1/4” at Charge Handle)
Weight: 7lbs (With Removable/Adjustable Comb Installed)
 
Back
Top