Τοποθέτηση πέλματος σε λειόκαννο

Με το καλό bill να γίνει κούτα.banana., το δικο μου εκει που είχε το πρόβλημα ο αορτηρας ήταν στο κοντάκι που ηταν σπασμένο απο μέσα και τον κολλούσε . Ότι χρειαστείς με ρωτάς, κατ ιδίαν ή δημόσια;)
 
Έχεις τέτοια πράματα το δικό σου; Δεν είναι κλασικό anson deeley;
Ελατήρια V έχει το δικό μου. Τα ανταλλακτικά είναι αγορασμένα προ 10ετίας περίπου από τον τότε αντιπρόσωπο της ManuFrance (Αβραμίδης αν θυμάμαι καλά) σε μια έκθεση κυνηγίου (του τα είχαμε παραγγείλει τηλεφωνικώς και τα παραλάβαμε εκεί). Ο αορτήρας έχει κολλήσει τα τελευταία χρόνια μέσα. Λογικά θα πρέπει να έχει κάποιο μηχανισμό αυτό μέσα με ελατήριο και έχει κολλήσει από σκουριά( ; ) Όλη την ώρα στο χέρι το δίκαννο, ούτε ένα κατούρημα δεν μπορούμε να ρίξουμε .sarcastic.
 
Ελατήρια V έχει το δικό μου. Τα ανταλλακτικά είναι αγορασμένα προ 10ετίας περίπου από τον τότε αντιπρόσωπο της ManuFrance (Αβραμίδης αν θυμάμαι καλά) σε μια έκθεση κυνηγίου (του τα είχαμε παραγγείλει τηλεφωνικώς και τα παραλάβαμε εκεί). Ο αορτήρας έχει κολλήσει τα τελευταία χρόνια μέσα. Λογικά θα πρέπει να έχει κάποιο μηχανισμό αυτό μέσα με ελατήριο και έχει κολλήσει από σκουριά( ; ) Όλη την ώρα στο χέρι το δίκαννο, ούτε ένα κατούρημα δεν μπορούμε να ρίξουμε .sarcastic.
Εχει ελασμα τυλιγμενο Bill.
Σε περιπτωση που το βγαλεις,θελει ρυθμιση ετσι ωστε να τυλιγεται σωστα.Αν το αφαιρεσεις,σιγουρεψε το στη θεση που ειχε οταν το εβγαλες για να μην ταλαιπωριεσαι.;)
Το να μην εχει αορτηρα το οπλο για μενα ειναι ευλογια!
Το οπλο δεν ειναι ταγαρι!.sarcastic.
Σπαστο και ζυγισε το στον ωμο!
Κατουρας αααανετα!:D
 
Ελατήρια V έχει το δικό μου. Τα ανταλλακτικά είναι αγορασμένα προ 10ετίας περίπου από τον τότε αντιπρόσωπο της ManuFrance (Αβραμίδης αν θυμάμαι καλά) σε μια έκθεση κυνηγίου (του τα είχαμε παραγγείλει τηλεφωνικώς και τα παραλάβαμε εκεί). Ο αορτήρας έχει κολλήσει τα τελευταία χρόνια μέσα. Λογικά θα πρέπει να έχει κάποιο μηχανισμό αυτό μέσα με ελατήριο και έχει κολλήσει από σκουριά( ; ) Όλη την ώρα στο χέρι το δίκαννο, ούτε ένα κατούρημα δεν μπορούμε να ρίξουμε .sarcastic.
Πιστεύω δεν έχει κολλήσει κάτι στον μηχανισμό εχει σπάσει μεσα το κοντάκι, έτσι είχε γίνει με το δικό μου. Απο βδομάδα με τις φωτογραφίες θα εχει επεξήγηση
 
Τα παλιά της beretta είναι καλύτερα θεωρώ απο τα micro core..

Τα wegu που τα βρίσκουμε Γιάννη? Μόνο απο εξωτερικό?

Γεράσιμε υπολόγισε το το πέλμα της wegu με το κόκαλο και την μικρή κούρμπα (Recoil pads Slip) που το δίνει 15mm ..... στο κέντρο του πραγματικά είναι 12mm;)
 
Αν αγοράζατε πέλμα τι θα επιλέγατε να βάλετε?
Γεράσιμε μιας που την τελευταία χρονιά άλλαξα κοντάκι "δούλεψα" δυο διαφορετικά πέλματα (3 μαζί με το ξύλινο)
το Pachmayr Old English που είχα απο το προηγούμενο κοντάκι και ειχα τροποποιήσει λίγο ώστε να κάνει κουρμπα καθώς δεν μου αρέσουν τα φλάτ και τελευταία έβαλα ένα kick-ezz
https://www.brownells-deutschland.d...Black-KICK-EEZ-Polymer-Standard-3-4-440302106
το kick-ezz ειναι πραγματικά σε άλλο επίπεδο απορρόφηση και λειτουργίας με απαλή κουρμπα όπως το θέλω .. αλλά με ένα σημαντικό κουσούρι .. πάρα πολύ βαρύ σαν υλικό ! η διαφορά με το Pachmayr που ειχα είναι σχεδόν 50γρ !! παρά το ότι το KICK-EEZ που ειχα πάρει ήταν ποιο λεπτό !
**για την ιστορία να υπολογίζεις και στο KICK-EEZ 2-3mm λιγότερο πάχος στο κέντρο τούς απο αυτό που γράφει !
 
Γεράσιμε μιας που την τελευταία χρονιά άλλαξα κοντάκι "δούλεψα" δυο διαφορετικά πέλματα (3 μαζί με το ξύλινο)
το Pachmayr Old English που είχα απο το προηγούμενο κοντάκι και ειχα τροποποιήσει λίγο ώστε να κάνει κουρμπα καθώς δεν μου αρέσουν τα φλάτ και τελευταία έβαλα ένα kick-ezz
https://www.brownells-deutschland.d...Black-KICK-EEZ-Polymer-Standard-3-4-440302106
το kick-ezz ειναι πραγματικά σε άλλο επίπεδο απορρόφηση και λειτουργίας με απαλή κουρμπα όπως το θέλω .. αλλά με ένα σημαντικό κουσούρι .. πάρα πολύ βαρύ σαν υλικό ! η διαφορά με το Pachmayr που ειχα είναι σχεδόν 50γρ !! παρά το ότι το KICK-EEZ που ειχα πάρει ήταν ποιο λεπτό !
**για την ιστορία να υπολογίζεις και στο KICK-EEZ 2-3mm λιγότερο πάχος στο κέντρο τούς απο αυτό που γράφει !

Kick ezz θα του βάλω τελικά..
 
Γεράσιμε μιας που την τελευταία χρονιά άλλαξα κοντάκι "δούλεψα" δυο διαφορετικά πέλματα (3 μαζί με το ξύλινο)
το Pachmayr Old English που είχα απο το προηγούμενο κοντάκι και ειχα τροποποιήσει λίγο ώστε να κάνει κουρμπα καθώς δεν μου αρέσουν τα φλάτ και τελευταία έβαλα ένα kick-ezz
https://www.brownells-deutschland.d...Black-KICK-EEZ-Polymer-Standard-3-4-440302106
το kick-ezz ειναι πραγματικά σε άλλο επίπεδο απορρόφηση και λειτουργίας με απαλή κουρμπα όπως το θέλω .. αλλά με ένα σημαντικό κουσούρι .. πάρα πολύ βαρύ σαν υλικό ! η διαφορά με το Pachmayr που ειχα είναι σχεδόν 50γρ !! παρά το ότι το KICK-EEZ που ειχα πάρει ήταν ποιο λεπτό !
**για την ιστορία να υπολογίζεις και στο KICK-EEZ 2-3mm λιγότερο πάχος στο κέντρο τούς απο αυτό που γράφει !
Αυτό έχω βάλει κι εγώ στην xlr και είναι πολύ καλό, πολύ απορροφητικό στην ανακρουση.
 
Back
Top