Τεχνολογία φυσιγγίων, καινούργια προϊόντα.

AS "airgunshop" γεμισμενα στον Μαυρουλη απο οτι εμαθα..
Το 32αρι τσιμπημενο,το 36αρι πιο λογικη τιμη..
Με καλα υλικα γεμιζονται..

https://airgunshop.gr/45.-fusiggia-kunigiou/as-caccia/
9,90 € +7,00 € μεταφορικά = 16,90 € .very funny.
Ασε που V0 440m/s δεν νομίζω , κρατάω τις επιφυλάξεις μου !
 
9,90 € +7,00 € μεταφορικά = 16,90 € .very funny.
Δεν το ποσταρα για να παει να το αγορασει καποιος αλλα για να δουμε ενα καινουργιο προιον που κυκλοφορησε...
Ετσι οπως το θετεις σιγουρα δεν συμφερει κ οχι μονο αυτο αλλα κανενα φυσιγγι..
 
Δεν το ποσταρα για να παει να το αγορασει καποιος αλλα για να δουμε ενα καινουργιο προιον που κυκλοφορησε...
Ετσι οπως το θετεις σιγουρα δεν συμφερει κ οχι μονο αυτο αλλα κανενα φυσιγγι..
Τάσο δεν έχει να κάνει με σένα , μην αρπάζεσαι.
Από τον συγκεκριμένο δεν συμφέρει να αγοράζεις , δεν ξέρω αν έχει βάλει τελευταία νερό στο κρασί του με τα μεταφορικά και τις τιμές του !!
Όσο για το συγκεκριμένο 36άρι με TecnaN , cx2000 και Drago 20άρη βγάζει max 415m/s.
 
Last edited:
Τάσο δεν έχει να κάνει με σένα , μην αρπάζεσαι.
Εννοειται πως δεν εχει να κανει με εμενα για αυτο κ δεν αρπαζομαι..λαθος καταλαβες Μιχαλη..
Από τον συγκεκριμένο δεν συμφέρει να αγοράζεις , δεν ξέρω αν έχει βάλει τελευταία νερό στο κρασί του με τα μεταφορικά και τις τιμές του !!
Συμφωνω..ειναι ακριβο καταστημα γενικα...

Όσο για το συγκεκριμένο 36άρι με TechnaN , cx2000 και Drago20άρη βγάζει max 415m/s.
Τι 440 τι 415..κομματια να γινει...sarcastic.
Παρολα αυτα ομως βρισκω πολυ θετικο που αναγραφονται υλικα..ουτε οι "μεγαλοι" δεν μας εχουν συνηθισει σε κατι τετοιο..
 
Εννοειται πως δεν εχει να κανει με εμενα για αυτο κ δεν αρπαζομαι..λαθος καταλαβες Μιχαλη..

Συμφωνω..ειναι ακριβο καταστημα γενικα...


Τι 440 τι 415..κομματια να γινει...sarcastic.
Παρολα αυτα ομως βρισκω πολυ θετικο που αναγραφονται υλικα..ουτε οι "μεγαλοι" δεν μας εχουν συνηθισει σε κατι τετοιο..
Θέμα marketing , κερδίζει την εμπιστοσύνη του πελάτη και πουλάει . Είναι της μόδας τώρα τελευταία.
 
Κυκλοφορούν τα Remington express xlr. Ποια η διαφορά με τα παλιά express?

Επίσης σε διάφορα site με το ίδιο κουτιά αναγράφονται 32 και 35,5 γρ. Τι ισχυει?
Φαινομενικά τίποτα δεν έχει αλλάξει Μάριε εκτός από το τύπωμα του κουτιού και το xlr.
Είναι 35,5 τα express σε 32 γραμμάρια τα περισσότερα της remi είναι είτε σκοπευτικα είτε για τρυγονακια.

photo hosting
Στο 20αρι τα ίδια δεν βλέπω καμία διαφορά στα δεδομένα που δίνει η εταιρεία.
 
Μια και μιλάμε για ρεμι την περασμένη βρήκα ένα ψιλοστοκ σε κυνηγομαγαζο σπάνιο ακόμα και δω , δεν είναι συχνό φαινόμενο να βρεις σεμι φυσίγγια για αγριογαλλο στα ράφια.



Φυσιγγι και μονό αλλά πιστεύω τα αξίζουν, τα ποιο σκληρά σκάγια της εταιρείας και κλείσιμο με αδιαβροχοποιηση, τα πήρα να υπάρχουν στη συλλογή και για κάνα special occasion.
 
Γιάννη έτσι τον λέει η NSI τον γνωστό συγκεντρωτήρα "αποσπώμενου πάτου", παλιά πατέντα της Maionchi ... NSI 2 PIECES® και στα ιταλικά NSI 2 PEZZI®. Δυο κομμάτια, εννοεί το ποτηράκι και την τάπα που έχει μέσα. Αυτό το ® σημαίνει ότι αυτή είναι η επίσημη κατοχυρωμένη εμπορική ονομασία του (trade mark).
Η ονομασία antigelo που τον λένε εδώ πολλοί, δεν ξέρω από που έχει προκύψει, αλλά προ καιρού έψαξα στο μεταφραστή google τη λέξη antigelo και τη μεταφράζει στα αγγλικά "antifreeze" και στα ελληνικά "αντιψυκτικό", και όπως το καταλαβαίνω εγώ η λέξη αυτή δεν είναι ονομασία του συγκεντρωτήρα αυτού, αλλά αναφέρεται στο υλικό κατασκευής του, ότι δεν παγώνει, δηλ. δεν χάνει τις ιδιότητες του στις πολύ χαμηλές θερμοκρασίες.
 
Γιάννη έτσι τον λέει η NSI τον γνωστό συγκεντρωτήρα "αποσπώμενου πάτου", παλιά πατέντα της Maionchi ... NSI 2 PIECES® και στα ιταλικά NSI 2 PEZZI®. Δυο κομμάτια, εννοεί το ποτηράκι και την τάπα που έχει μέσα. Αυτό το ® σημαίνει ότι αυτή είναι η επίσημη κατοχυρωμένη εμπορική ονομασία του (trade mark).
Η ονομασία antigelo που τον λένε εδώ πολλοί, δεν ξέρω από που έχει προκύψει, αλλά προ καιρού έψαξα στο μεταφραστή google τη λέξη antigelo και τη μεταφράζει στα αγγλικά "antifreeze" και στα ελληνικά "αντιψυκτικό", και όπως το καταλαβαίνω εγώ η λέξη αυτή δεν είναι ονομασία του συγκεντρωτήρα αυτού, αλλά αναφέρεται στο υλικό κατασκευής του, ότι δεν παγώνει, δηλ. δεν χάνει τις ιδιότητες του στις πολύ χαμηλές θερμοκρασίες.
Μήπως τον μπερδεύουν στην ονομασία με του winter?
 
Μήπως τον μπερδεύουν στην ονομασία με του winter?
Α μπράβο! Απόδειξη ότι antigelo δεν είναι ονομασία, αλλά ιδιότητα του υλικού, είναι το ότι και η B&P λέει για το συγκεντρωτήρα των MG2 MYTHOS "borra in plastica antigelo" στην ιταλική έκδοση του site της, και "anti-freeze plastic wad" στην αγγλική έκδοση. Του MB Winter τον αναφέρει ως "ice resistant" ... μάλλον το ίδιο πράμα εννοεί ... ;)
 
Και η clever mirage παρουσίασε δύο καινούργια το ένα με open wad τι είναι τώρα αυτό πάλι? Και γυαλισμενα σκάγια αλλά gamebore.

https://www.clevervr.com/en/hunting-loads/extreme-migration-open

https://www.clevervr.com/en/hunting-loads/extreme-migration
Κώστα μήπως εννοεί ότι τα πτερύγια του συγκεντρωτήρα δεν είναι ενωμένα (όπως και στους αμερικάνικους) ??? Στις φωτογραφίες πάντως ίδια φαίνονται και τα δυο φυσίγγια, δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο να εννοεί ... :oops:
 
Με φελο Μέσα τον έχει η. Β&Ρ χρόνια τώρα σε κάτι σκοπευτικα. Η nsi είχε άλλον τρόπο με τάπα μέσα κ κολόνα στο κέντρο.
Η fenteral την ταπα την εβαλε πανω στην πυρίτιδα κ το κιαθιο εχει απο κάτω την κολόνα για να πατάει επάνω στην τάπα.
Όταν φεύγει από την κάννη η τάπα μένει πίσω κ ο συγκετροτηρα φεύγει μόνος του γεμάτος σκάγια μόνο
 
Back
Top