Τεχνολογία φυσιγγίων, καινούργια προϊόντα.

Η φούστα στον συγκεκριμένο συγκεντρωτήρα παίζει το ρόλο του "αλεξίπτωτου".
Καθώς βγαίνει από την κάννη τα αέρια της καύσης της πυρίτιδας ανοίγουν τα πτερύγια του "αλεξίπτωτου" και αμέσως μετά η αντίσταση του αέρα της ατμόσφαιρας λειτουργεί στο μπροστά μέρος των πτερυγίων με αποτέλεσμα να τον επιβραδύνει και να τον αποχωρήσει από τα σκάγια. Ο χρόνος (και η απόσταση) που μεσολαβεί από την έξοδο της κάννης μέχρι να αποχωριστούν τα σκάγια από το συγκεντρωτήρα είναι μεγαλύτερος απ' ότι με τους συμβατικούς συγκεντρωτήρες με αποτέλεσμα να προσφέρουν πυκνότερες κατανομές σε μεγαλύτερες αποστάσεις.
Θεωρητικά....δεν θα έπρεπε να αποχωρίζονται σούπερ νωρίτερα????δεν το πιάνω...καθολου το όλο κονσεπτ
 
Τα πισω πτερυγια πιστευω οτι βοηθουν πρωτιστως στην ευσταθεια του κυαθιου
Ακριβώς. Κάνουν διπλή δουλειά. Ευστάθεια και φρενάρισμα ταυτόχρονα.
Τα πλευρικά (που δεν πρέπει να συγχέονται με τα συνηθισμένα πτερύγια των συγκεντρωτήρων) λειτουργούν σαν "ανεμιστήρες" που διοχετεύουν τον αέρα στο χώρο του κυαθίου για την πλήρη αποχώρηση όλων των σκαγιών από το κυάθιο.
Στο παρακάτω βίντεο εξηγείται ο τρόπος λειτουργίας του.
 
Παλιοτερα ειχα δει πως ταξιδευη στον αερα ο λβ6 σε βιντεο αργης κινησης σε σχεση με τους κανονικους σγκεντρωτηρες οταν οι απλοι ανοιγαν αυτος συνεχιζε σαν 1 σωμα. Φανταζομαι τετοια κ καλυτερη βλητικη συμπεριφορα θα εχουν κ αυτοι.

Skyfall τα Black cloud δεν εχουν ψηλες αρχικες;;;
Δεν ξερω Σακη. Δεν εχω ρηξει ποτε με μαμα μπλακ κλαουντ, τα οποια ειναι και ατσαλινα και λογικα θα εχουν υψηλες αρχικες.Εγω λεω για ιδιογ. με υπερπποοδευτικεςπηριτιδες πολλα γρ.και μοληβι.;) Ο σηγκ. αλεξιπτοτο ειναι κατι αλλο για το οποιο θα μου επητρεψετε να μην αναφερθω περετερο. για ευνοητους λογους.
 
Δεν ξερω Σακη. Δεν εχω ρηξει ποτε με μαμα μπλακ κλαουντ, τα οποια ειναι και ατσαλινα και λογικα θα εχουν υψηλες αρχικες.Εγω λεω για ιδιογ. με υπερπποοδευτικεςπηριτιδες πολλα γρ.και μοληβι.;) Ο σηγκ. αλεξιπτοτο ειναι κατι αλλο για το οποιο θα μου επητρεψετε να μην αναφερθω περετερο. για ευνοητους λογους.
Αν σου βασταει πες.hair..hair..hair.
 
τα πολλα γραμμαρια για να χουν και μεγαλες αρχικες θελουν καννες με αλλες προδιαγραφες απο αποψη αντοχων. Οτι το πολλη χροντρο σκαι εχει μεγαλες μενουσες αυτο εννοιτε.
ο συγκεντρωτηρας με αλεξιπτωτο αν θυμαμαι καλα ειναι μια ρωσικη πατεντα με 2 κοματια συγκεντρωτηρα τα οποια ηταν συνδεδεμενα μεταξη τους με καποια κλωστη.
Οπως λεει και το τραγουδι αυτα ειναι κολπα ζορικα που κανουν στις Ινδιες ;)
 
τα πολλα γραμμαρια για να χουν και μεγαλες αρχικες θελουν καννες με αλλες προδιαγραφες απο αποψη αντοχων. Οτι το πολλη χροντρο σκαι εχει μεγαλες μενουσες αυτο εννοιτε.
ο συγκεντρωτηρας με αλεξιπτωτο αν θυμαμαι καλα ειναι μια ρωσικη πατεντα με 2 κοματια συγκεντρωτηρα τα οποια ηταν συνδεδεμενα μεταξη τους με καποια κλωστη.
Οπως λεει και το τραγουδι αυτα ειναι κολπα ζορικα που κανουν στις Ινδιες ;)
Καμια σχεση....
 
τα πολλα γραμμαρια για να χουν και μεγαλες αρχικες θελουν καννες με αλλες προδιαγραφες απο αποψη αντοχων. Οτι το πολλη χροντρο σκαι εχει μεγαλες μενουσες αυτο εννοιτε.
ο συγκεντρωτηρας με αλεξιπτωτο αν θυμαμαι καλα ειναι μια ρωσικη πατεντα με 2 κοματια συγκεντρωτηρα τα οποια ηταν συνδεδεμενα μεταξη τους με καποια κλωστη.
Οπως λεει και το τραγουδι αυτα ειναι κολπα ζορικα που κανουν στις Ινδιες ;)
Και καλο ειναι να μην τα γραφουμε αυτα οχι γιατι ειναι μηστικα...αλλα μην ανατηναχτει κανενας.. ΑΥτα ειναι για παλαβους...σε σημβατικο κηνηγι δεν εχει να σου προσφ. κατι. μολον ζημια θα σου κανει..
 
Βγήκαν στα ράφια τα καινούργια σκοπευτικά τής Federal , και πολύ διαφήμιση του καινούργιου κυαθιου.
photo upload
uploading images
upload pic
gif upload

Βρήκα και κάτι που ήθελα.
image upload no size limit
uploading images

Και το περίεργο κλείσιμο.

image uploading site
Πανε και οι Αμερικανοι χαλασαν και αυτοι τα κλεισηματα τους
 
Βγήκαν στα ράφια τα καινούργια σκοπευτικά τής Federal , και πολύ διαφήμιση του καινούργιου κυαθιου.
photo upload
uploading images
upload pic
gif upload

Βρήκα και κάτι που ήθελα.
image upload no size limit
uploading images

Και το περίεργο κλείσιμο.

image uploading site
Χαλια αυτα τα μαγαζια στην Αμερικη... ουτε 2 διαφ. μαρκες απο φυσηγγια δεν εχουν. Μονοτονα πραγματα..sarcastic.
 
Πανε και οι Αμερικανοι χαλασαν και αυτοι τα κλεισηματα τους
Προχ. η τεχνολογια φιλεεεε!!! εχεις μηνη πισω και θα πηνασεις..sarcastic.Κατσε εσει εκει στην ΑΟ.του Καραισκακη και του Κολοκοτρονη. Α!!!! ΚΑΙ του Μποτσαρη.ha haaa
 
Προχ. η τεχνολογια φιλεεεε!!! εχεις μηνη πισω και θα πηνασεις..sarcastic.Κατσε εσει εκει στην ΑΟ.του Καραισκακη και του Κολοκοτρονη. Α!!!! ΚΑΙ του Μποτσαρη.ha haaa
Αφου το ξερεις ειμαι λιγο της παραδοσης ρε φιλε δεν θελω τα υλικα μου να νιωθουν στεναχωρα.very funny.οσο για την ΑΟ το αφηνω ασχολιαστο.exciting.
 
Αφου το ξερεις ειμαι λιγο της παραδοσης ρε φιλε δεν θελω τα υλικα μου να νιωθουν στεναχωρα.very funny.οσο για την ΑΟ το αφηνω ασχολιαστο.exciting.
ΑΝ εισαι του παραδοσιακου και του ρελιαστου ζητα βοηθεια απο απο τον Victor.A! παρε και κανα χαρτινο καλικα ειναι οτι πρεπει για τον βαλτο. Οτι θες ρωτα, θα σε βοηθ. τα παιδια..sarcastic.
 
ΑΝ εισαι του παραδοσιακου και του ρελιαστου ζητα βοηθεια απο απο τον Victor.A! παρε και κανα χαρτινο καλικα ειναι οτι πρεπει για τον βαλτο. Οτι θες ρωτα, θα σε βοηθ. τα παιδια..sarcastic.
Μη γελας χαρτινος γεμισμενος και μετα ενα δυο χερια βερνικη θα ηταν οτι επρεπε για τις υγρασιες του βαλτου....αρκει να μη κοβονταιστη μεση.xm.
 
Back
Top