Τα σκοπευτικά μας λάθη

Όνομα
Λευτερης
Δηλαδή???
Όταν ζητάς ένα πιάτο πχ η όταν στην παγανα πεταγετε μια τσίχλα το σίγουρο είναι ότι στα πρώτα μέτρα και ειδικά εάν τον στόχο τον δεις με την περιφερειακή σου όραση δεν τον βλέπεις καθαρά βλέπεις μια σκιά εκεί πρέπει να επωμισεις ακαριαία και όταν καθαρίσει ο στόχος όλα τα προβλεπόμενα προσκοπευσεις πάτημα σκανδάλης γίνονται αυτόματα και συνήθως σωστά ,για αυτό άλλωστε στις μπηχτες τουφεκιές πολύ έχουν εξαιρετικές επιτυχίες

Όνομα
ARIS
Καλημέρα
δεν έχω γνώσεις που αφορούν γομώσεις και βλητικές ικανότητες φυσιγγίων
Αλλά έχω φίλο που είναι πρωταθλητής στο σκοπευτήριο
Κάνουμε δυστυχώς πολλά και τραγικά λάθη στο κυνήγι
Εάν καθίσεις και ακολουθήσεις ακριβώς αυτά που θα σου δήξει ένας άνθρωπος που γνωρίζει σε μια βδομάδα θα πάθεις ζημιά με το αποτέλεσμα
Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο σε μια ντουφεκιά στο κυνήγι ( τα έχετε διαβάσει πολλές φορές και δεν θέλω να σας κουράσω)
Θα σας πω μόνο για μένα που είμαι αριστερός και αγόρασα όπλο αριστερό σε κοντάκι και όλα ( χα χα χα τα έκανα όλα λάθος)
Το πρώτο που έκανα ήταν άλλο κοντάκι τώρα με κλειστά μάτια επωμίζω εκεί που έχω τον στόχο και είμαι μέσα ακριβώς
Όποιος μπορεί και έχει λίγο χρόνο το σκοπευτήριο θα του δώσει και χαρά και γνώσει

Περιοχή
Γέρακας
αυτό λέω Γιώργο,ποτέ δεν θα εμπιστευόμουν κάποιον από αυτούς που ρίχνουν τραπ γιατί είναι ψυχάκηδες και δεν μπορούν να τα βρουν με τον εαυτό τους καλά καλά

όλα αυτά χωρίς να θέλω να προσβάλλω τον Γιαννάκο που τον γνωρίζω και προσωπικά αλλά είναι η αλήθεια

Όνομα
ARIS
Για να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα
Ο Γιάννης είναι φίλος ( μπορεί να σου δώσει συμβουλές που άμα θες κρατάς άμα θες πετάς)
Εγώ είχα την τύχη σαν νέος κυνηγός όταν πήγαινα στο σκοπευτήριο ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ να γνωρίσω τον ΓΙΑΝΝΗ ΛΟΒΕΡΔΟ
Αυτός ήταν ο άνθρωπος που για μια βδομάδα μου έμαθε πολλά και χρήσιμα πράγματα για το κυνήγι
Συμβουλές κρατάς και πετάς ( εγώ δεν μπορώ να δώσω συμβουλές για θέματα σκόπευσης δεν είμαι ειδικός)

Όνομα
ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΓΙΑΝΝΗ ΛΟΒΕΡΔΟ
o θεος να αναπαυει την ψυχουλα του , ηταν ενας που με ειχε ενθουσιαση πολυ με της κυνηγητικες ταινιες , που εκανε , και μαληστα ειχε και τον πατερα του στης ταινιες , και ελεγε , μετα απο μια επυτηχημενη βολη του πατερα του που ηταν γεροντακι , ΜΠΡΑΒO ΜΑΡΙΕ

Τι σχέση μπορεί να έχει ενας τραπαδόρος με το κυνήγι; .my man.
Εστίαση στον στοχο κ μόνο. Αδιαφορια για Κάνες κ στόχαστρο. Κουμπωμα στο κοντάκι . Σβήσιμο της κίνησης στο μπαμ. Στάση σώματος. Ακρίβεια στη τροχιά..Στις εξερχόμενες ανοδικές δεν υπάρχει καλύτερος. Δεύτερη τουφεκια και αν είναι κ κυνηγός πολλά πολλά ακόμα

Αφού αδιαφορούν για κάνες γιατί μετά βάζουν στο τραπ κάτι εξωγήινες ρυγες ;
Μην μπερδεύεσαι. Στο double trap μπαίνουν τέτοιες ρίγες. Σχεδόν όλα τα trap όπλα ίσιες ρίγες έχουν. Αλλά κ πάλι εσύ πιστεύεις ότι ένα UFO που φεύγει από τα 20 μ μπροστά σου με 120 Χιλ /ώρα προλαβαίνεις να το σημαδεψεις με ρίγες κλπ κλπ κλπ;;;;