ΤΣΟΚ (CHOKE) Παρουσιάσεις – Κριτικές – Εντυπώσεις

Το απέκτησα από συμφορουμιτη.
Στις κανες που το βιδωνω βγάζει 6-7/10mm σύσφιξη.
Στα μπασιματα είναι μόνιμα βιδωμενο και αναντικατάστατο!
Σε φασσες σε κάμπο,το ίδιο.
Έχει δοκιμαστεί σε νούμερα σκαγιων από 6 έως 9.
"Εύκολο",δίνει και κοντινά πουλιά.
Δεν έχω αντιληφθεί ποτέ,τουλάχιστον δεν θυμάμαι,να με "κρέμασε!
Σε αποστάσεις που όλα σκοτώνουν έως και πολύ,πολύ μακρινές.
Έχω όμως την εντύπωση ότι παίζουν ρόλο και οι κανες που το βιδωνω...😇😎🤗
Φίλε σε κανη μπενελι το βιδώνεις?αυτές στα κοντινά θέλουνε φουλ να ξερεις
 
Το απέκτησα από συμφορουμιτη.
Στις κανες που το βιδωνω βγάζει 6-7/10mm σύσφιξη.
Στα μπασιματα είναι μόνιμα βιδωμενο και αναντικατάστατο!
Σε φασσες σε κάμπο,το ίδιο.
Έχει δοκιμαστεί σε νούμερα σκαγιων από 6 έως 9.
"Εύκολο",δίνει και κοντινά πουλιά.
Δεν έχω αντιληφθεί ποτέ,τουλάχιστον δεν θυμάμαι,να με "κρέμασε!
Σε αποστάσεις που όλα σκοτώνουν έως και πολύ,πολύ μακρινές.
Έχω όμως την εντύπωση ότι παίζουν ρόλο και οι κανες που το βιδωνω...😇😎🤗
Κύριε Γιάννη το έχετε δοκιμάσει σε στόχο στα 45-50 μέτρα; τι συγκεντρωσεις δίνει; Επειδή δεν έτυχε να το αγοράσω θα ήθελα να έχω μια εικόνα για αυτά τα μέτρα. Βέβαια απ ότι διάβασα το δουλέψατε μέχρι Ν6, αλλά θα ήταν μια καλή πληροφορία.
 
Περσυ αγορασα ενα MOBILE tsok caliston {inox} XF. Για μια stoger P3500 super magnoum .που εχω διοτι αυτη πωλειται με 1 τσοκ.....δεν το δοκιμασα ισως το βαλο στα τρυγονια.....κ μετα σε τενεκε....με διαφορα νουμερα σκαγια να δουμε τι ψαρια πιανει...δεν ξερεω το εχει δοκιμασει καποιος..???
 
Κύριε Γιάννη το έχετε δοκιμάσει σε στόχο στα 45-50 μέτρα; τι συγκεντρωσεις δίνει; Επειδή δεν έτυχε να το αγοράσω θα ήθελα να έχω μια εικόνα για αυτά τα μέτρα. Βέβαια απ ότι διάβασα το δουλέψατε μέχρι Ν6, αλλά θα ήταν μια καλή πληροφορία.
Κώστα,πρέπει να ανατρέξω για να βρω συγκριτικές δοκιμές σε φωτογραφίες...
Από μνήμης σου λέω ότι σε σύγκριση με kicks, Gemini μοντιφαρισμενο(τρύπημα τύπου kicks)και anaconda long range,ήταν σε παρόμοιο επίπεδο με το τελευταίο(διαφορά 3-4 σκάγια πιο πολλά το Carlson)
Για την ιστορία, μπροστά χαρακτηριστικά,το μοντιφαρισμενο,kicks και μετά τ'αλλα δύο...
Εννοείται ότι υπήρχε διαφορά μεταξύ των σε ότι αφορά την τελική διάμετρο,στο στόμιο.


Ακούω και στο "Γιάννης",σκέτο!🙂
 
Κώστα,πρέπει να ανατρέξω για να βρω συγκριτικές δοκιμές σε φωτογραφίες...
Από μνήμης σου λέω ότι σε σύγκριση με kicks, Gemini μοντιφαρισμενο(τρύπημα τύπου kicks)και anaconda long range,ήταν σε παρόμοιο επίπεδο με το τελευταίο(διαφορά 3-4 σκάγια πιο πολλά το Carlson)
Για την ιστορία, μπροστά χαρακτηριστικά,το μοντιφαρισμενο,kicks και μετά τ'αλλα δύο...
Εννοείται ότι υπήρχε διαφορά μεταξύ των σε ότι αφορά την τελική διάμετρο,στο στόμιο.


Ακούω και στο "Γιάννης",σκέτο!🙂
Ευχαριστώ πολύ Γιάννη, με κάλυψες πλήρως με τη σύγκριση μεταξύ Kicks και anaconda (επειδή τα έχω δουλέψει).
Αν και είπα ότι δεν ξανά αγοράζω τσοκ, είδα τη συζήτηση και είπα να κάνω μια ερωτησουλα 😀
 
Κώστα,πρέπει να ανατρέξω για να βρω συγκριτικές δοκιμές σε φωτογραφίες...
Από μνήμης σου λέω ότι σε σύγκριση με kicks, Gemini μοντιφαρισμενο(τρύπημα τύπου kicks)και anaconda long range,ήταν σε παρόμοιο επίπεδο με το τελευταίο(διαφορά 3-4 σκάγια πιο πολλά το Carlson)
Για την ιστορία, μπροστά χαρακτηριστικά,το μοντιφαρισμενο,kicks και μετά τ'αλλα δύο...
Εννοείται ότι υπήρχε διαφορά μεταξύ των σε ότι αφορά την τελική διάμετρο,στο στόμιο.


Ακούω και στο "Γιάννης",σκέτο!🙂
Γιάννης ο σκέτος η Γιάννης ο φονιάς η Γιάννης ο φασας.ω ρε φίλε
 
Κώστα,πρέπει να ανατρέξω για να βρω συγκριτικές δοκιμές σε φωτογραφίες...
Από μνήμης σου λέω ότι σε σύγκριση με kicks, Gemini μοντιφαρισμενο(τρύπημα τύπου kicks)και anaconda long range,ήταν σε παρόμοιο επίπεδο με το τελευταίο(διαφορά 3-4 σκάγια πιο πολλά το Carlson)
Για την ιστορία, μπροστά χαρακτηριστικά,το μοντιφαρισμενο,kicks και μετά τ'αλλα δύο...
Εννοείται ότι υπήρχε διαφορά μεταξύ των σε ότι αφορά την τελική διάμετρο,στο στόμιο.


Ακούω και στο "Γιάννης",σκέτο!🙂
Είναι και αυτό τύπου φρένου η όχι ;
 
Back
Top