ΤΣΟΚ (CHOKE) Παρουσιάσεις – Κριτικές – Εντυπώσεις

καλημερα Βαγγελη.
Προφανως και τον πειραζω σε αυτο το θεμα, το βασικο ειναι ποιος βρίσκεται πισω απ το οπλο και ο Αρης ριχνει πολυ καλα. Εχω δει σκουριασμένες μ1 και μ2 να κατεβαζουν τα παπια απ τα μεσουρανα που δεν τολμουσα να σηκωσω ντουφεκι.
Να κανονίσουμε ποτε θα σου φερω την Α400 εχει πιασει μακα
να μας πεις πότε έχεις γενέθλια να σου πάρω δώρο καθαριστικά. αυτό δεν ήταν μάκα, η τσιμινιέρα της Μαίρη Ποπινς είναι.
 
Last edited:
να μας πειτε έχεις γενέθλια να σου πάρω δώρο καθαριστικά. αυτό δεν ήταν μάκα, η τσιμινιέρα της Μαίρη Ποπινς είναι.
Κατάλαβα... Δικός μου είναι ο Σπύρος, μετά από κάθε κυνήγι καθαρίζει επιμελώς το όπλο του 😜
 
Last edited:
Όσον αφορά τις κανες σίγουρα όλα σκοτώνουν ,αλλά όπως έχω χιλιογραψει κάποια όπλα τραβάνε και αν μπορείς να το εκμεταλλευτείς έχεις κέρδος .Έκανα πάλι σε τενεκέδες δοκιμές στα 30 και στα 40 μέτρα με 6 /5 /4 νουμ με 3* και 1* με δύο διαφορετικά όπλα και επιβεβαίωσα τα γραφόμενα μου έριξα με 4 διαφορετικά φυσίγγια όπως και κατάλαβα ποιο φυσίγγι μπορεί να σου δώσει μια φασα στάνταρ στα 40 και 50 από τα παραπάνω καθώς απομυθοποίησα στο μυαλο μου και την bacieri pelagri όσον αφορά κάποια φυσίγγια της όπως διαπίστωσα ότι είναι πάρα πολύ καλό το 5/6 ανάμικτο 40γρ hunting σε πράσινο κάλυκα γρήγορο και ωραιότατο φυσίγγι που ξεγελάστηκα τοσο που σε μια ντουφέκια φασάς που έσβηνε από ψηλά πέρασε μπροστά η ντουφέκια και το πουλί Βαρέσε μεταβολή χωρίς φλας και μου φύγε κιόλας .Δεν αναφέρω ούτε όπλα ούτε φυσίγγια ποια ήταν τα άλλα , απλά ανέφερα ποιο ήταν το καλύτερο μεταξύ δύο 36 γρ και δύο 40 γρ .Τώρα με 21 € το κουτί που είδα ότι έχουν φτάσει θα πέσουν πολλές δοκιμές από Σεπτέμβρη για το φασοφυσιγγο της επόμενης χρονιάς. Το έσκισα το θέμα αλλά θα πω και για τσοκ τα Seminole της guerini τα περίμενα σφιχτοτερα και με καλύτερη εφαρμογή στον αυλό της κάνης τέλος πάντων.
 
Θα σου πω όταν πάρω και ρίξω το stringer της victory που είναι 34 γρ 5/6/7 με ΑΟ και έχει περίπου στα 16€ θα το δοκιμάσω και αυτό γιατί έχω χρόνια να το ρίξω ήταν καλό τοτε
Αυτό πιστεύω άν ήταν από 36γρ και πάνω θα ήταν φοβερό φυσιγγι, τώρα μου φαίνεται υστερεί λίγο στης μακρινές αποστάσεις αλλά έχω και εγώ χρόνια να το ξαναριξω.
 
Back
Top