Σόμπες υγραερίου - σόμπες κεροσαν για έκτακτες ανάγκες

Κάνας οικονομικός και καλός υπάρχει? Η πρέπει να σκάσουμε από 200ε και πάνω? Κατανάλωση έχουν? Τι πρέπει να προσέξουμε?
Μια φορα το αγοραζεις, καλυτερα κατι ποιοτικο.
Το θέμα είναι ότι έχει κατανάλωση Παναγιώτη όπως ξέρεις και οι περισσότεροι αρχίζουν και τον παρκάρουν
Το ξερω, ομως σε γλιτωνει απο την υγρασια η οποια σε στελνει να τα πληρωσεις σε γιατρους και φαρμακα.
Παω σε σπιτια με 80% plus υγρασια, ειναι δυνατον να μην αρωστησεις σε τετοιο περιβαλον?
 
Μια φορα το αγοραζεις, καλυτερα κατι ποιοτικο.

Το ξερω, ομως σε γλιτωνει απο την υγρασια η οποια σε στελνει να τα πληρωσεις σε γιατρους και φαρμακα.
Παω σε σπιτια με 80% plus υγρασια, ειναι δυνατον να μην αρωστησεις σε τετοιο περιβαλον?
Δεν αντιλέγω αλλά ξέρεις ότι ο κόσμος δεδομένης τις κατάστασης που επικρατεί γενικότερα έχει κάνει περικοπές ακόμη και απο βασικά είδη διατροφής, πόσο μάλλον στην κατανάλωση ρεύματος και πόσο μάλλον από τον ιανουάριο και μετά με τις καινούργιες μαλακίες.
Α ρε ΔΕΗ !
 
Δημητρη
Δεν καταλαβα τι θεμα εχεις με το μπουρι της ξυλοσομπας

Θα το βγαλεις εξω ευθεια μισο μετρο μπρος της μαρκιζας κ 1μετρο πιο ψηλα της

Κωστα αν πιανουν τα χερια σου φτιαχνεις ευκολα μικρη ξυλοσομπα βαρους 18-20 κιλων που κανει για μεταφορα
Αυτες ομως ειναι συνηθως για θερμανση μεγαλης σκηνης που εχουν προνοια για το μπουρι

Σε ενα σπιτι χωρις να το χεις ξαναδει δεν υπαρχει τροπος να βγαλεις μπουρι εξω

Μια σωστη ξυλοσομπα ζεστενει σε πολυ μικρο χρονο με λιγα ξυλα

Το κακο ειναι οτι πρεπει να κοπουν σε καταλληλο μεγεθος
 
Καλημέρα τελικά δεν το βρήκα στο στην αποθήκη στο υπόγειο γιατί το είχε ο αδερφός μου στο γκαράζ
 

Attachments

  • 20231210_103854.jpg
    20231210_103854.jpg
    206,1 KB · Προβολές: 45
  • 20231210_103841.jpg
    20231210_103841.jpg
    164,6 KB · Προβολές: 46
  • 20231210_103644.jpg
    20231210_103644.jpg
    284,5 KB · Προβολές: 46
  • 20231210_103628.jpg
    20231210_103628.jpg
    379,2 KB · Προβολές: 46
Καλημέρα τελικά δεν το βρήκα στο στην αποθήκη στο υπόγειο γιατί το είχε ο αδερφός μου στο γκαράζ
Ωραίο!!! Ελαφριά σόμπα! Για επιτοίχια χρήση μ αυτή τη βάση αλλά το φαντάζομαι και σε βάση φορητή!
 
Ωραίο!!! Ελαφριά σόμπα! Για επιτοίχια χρήση μ αυτή τη βάση αλλά το φαντάζομαι και σε βάση φορητή!
Όχι Δημήτρη δεν χρειάζεται καμία βάση απλά στο χερούλι της φιάλης αυτή είναι η λογική του! Απλά βαριόμουν να τραβάω μπουκάλες για να το κάνω πρόβα! Τελικά το βρήκα στο πατάρι στο γκαράζ το βάζει ο αδερφός μου για να ζεστάνει τον χώρο οταν κάνει μαστοροδουλιτσες!
 
Καλημέρα τελικά δεν το βρήκα στο στην αποθήκη στο υπόγειο γιατί το είχε ο αδερφός μου στο γκαράζ
Κάτι τέτοιο σκέφτομαι να πάρω κι εγώ σε συνδιασμό με ένα smart grill της shell
 
Last edited:
Back
Top