Συριανός δείκτης, η αλλιώς, τα συριανά μπρακ!

Συμφωνώ! Για τον ελληνικό ιχνηλάτη...για τον Κρητικό θα σου έλεγα να το ψάξεις λίγο παραπάνω!!
Ξέρω το πως και το γιατί έγιναν κάποιες γωνιές άβλειες για την αναγνώριση του κρητικου σκυλου . Γνωρίζω αρκετά για το ποιντερ σε βαθμό να μην είμαι ημιμαθείς.
 
Καλημέρα
Το μόνο που χρειαζόταν τότε ήταν να βρεθεί κάποιος να μαζέψει λίγα δείγματα κ να κάνει κλειστή εκτροφή για να σταθεροποιηση τουλάχιστον κάπως την μορφολογία
 
Τότε που έψαχνε ο μπασουρακος είχε γερές πλάτες να χρηματοδοτήσουν την προσπάθεια, αν είχε βρει έστω και ένα ζευγάρι όμοια θα το είχε κανει
 
Ξέρω το πως και το γιατί έγιναν κάποιες γωνιές άβλειες για την αναγνώριση του κρητικου σκυλου . Γνωρίζω αρκετά για το ποιντερ σε βαθμό να μην είμαι ημιμαθείς.
Προς θεού δεν εννοώ οτι είσαι ημιμαθής. Απλώς αν γράψει κάποιος «καταγωγή ποιντερ» στο Ίντερνετ θα βρει δέκα διαφορετικές απόψεις. Για αυτό λεω ότι μερικές φορές καλό είναι να φροντίζουμε για το μέλλον μαθαίνοντας και ψάχνοντας το παρελθόν :)
 
Προς θεού δεν εννοώ οτι είσαι ημιμαθής. Απλώς αν γράψει κάποιος «καταγωγή ποιντερ» στο Ίντερνετ θα βρει δέκα διαφορετικές απόψεις. Για αυτό λεω ότι μερικές φορές καλό είναι να φροντίζουμε για το μέλλον μαθαίνοντας και ψάχνοντας το παρελθόν :)
Δεν το περνώ Πρωσοπικα αλλα εχω διασταύρωση πολλά πράγματα πανό στο θέμα και εχω την αποψει μου. Όπως ξέρω ποιοι το κατέστρεψαν στην Ελλάδα και τωρα πάνε πάλι πίσω να βρούμε της παλιές γραμμές μπας και δούνε θηραμα
 
Δεν το περνώ Πρωσοπικα αλλα εχω διασταύρωση πολλά πράγματα πανό στο θέμα και εχω την αποψει μου. Όπως ξέρω ποιοι το κατέστρεψαν στην Ελλάδα και τωρα πάνε πάλι πίσω να βρούμε της παλιές γραμμές μπας και δούνε θηραμα
Εγώ θυμάμαι τα πόιντερ δυνατά σκυλιά με μεγάλο στέρνο. Πλέον έχουν γίνει μικρόσωμα σκυλιά και ελαφρυά για να τρέχουν 100 χλμ σε κάθε κυνήγι. Αρκεί να κερδίζουν τους αγώνες κυνηγιού...απορώ όμως στους αγώνες μορφολογίας πως επιτρέπουν τέτοια σκυλιά να συμμετέχουν και δεν τους βάζουν χέρι!
 
Back
Top