Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

στο τέλος λοιπόν του απογευματινού καρτεριού , όπως πάντα , πήγα να ξεβιδώσω με το χέρι ( όπως πάντα και όχι με τσοκόκλειδο ) το τσοκ από την κάννη.
βρε εδώ να ξεσφίξει -εκεί να ξεσφίξει , άντε σιγά - σιγά άρχισε να γυρίζει.
τι στο καλό σκέφτομαι , αφού το έχω πάντα καθαρό.
μην τα πολυλογώ , μέχρι και τις τελευταίες βόλτες γύριζε δύσκολα.
και όταν το έβγαλα και προσπαθούσα να καταλάβω τι έγινε ( μες στο σκοτάδι πλέον ) αισθάνομαι μιά περίεργη αγριάδα.
ανοίγω τον φακό του κινητού και βλέπω αυτό.................
20200103_221519.jpg

το φαντασικό , σούπερ ντούπερ ουάου τσοκ από υλικό που φτιάχνουν τα διαστημόπλοια , σχισμένο στα δύο.
ευτυχώς σκέφτηκα που δεν έσκασε το όπλο στη μούρη μου.
μέχρι τώρα είχα δει και ακούσει τα MULLER τα optima να σκίζονται.
Αυτό είναι MULLER MOBILE και όχι φίλοι δεν έχω ρίξει πιό χοντρό από 7 ( και αυτά λίγες φορές ) και πιό βαρύ από 32 γρ.
κρίμα γιατί πραγματικά έβγαζε εξαιρετικές ντουφεκιές.

Α , μην το ξεχάσω , έχω και ένα U2 το οποίο προφανώς και θα πετάξω , εκτός αν κάποιος θαραλλέος θέλει να του το χαρίσω , γιατί να το πουλήσω και να έχω βάρος στην συνείδησή μου , όχι βέβαια.
 
Ετσι φιλε μου μαλλινοταπο 32 gr 6κ5 αγγλοι 70 μετρα φασιανοσκωτωστρες! Την κωντενει και το φρενου αλλα μαλλινοταπο δεν ειναι
δες στο 4.35 το flas mg2 κ στο 8.10 to migra με ταπα κ φελο ΠΡΟΣΕΞΕ τις κατω στιβαδες
ποιο σου φενεται καλύτερο:rolleyes:
 
στο τέλος λοιπόν του απογευματινού καρτεριού , όπως πάντα , πήγα να ξεβιδώσω με το χέρι ( όπως πάντα και όχι με τσοκόκλειδο ) το τσοκ από την κάννη.
βρε εδώ να ξεσφίξει -εκεί να ξεσφίξει , άντε σιγά - σιγά άρχισε να γυρίζει.
τι στο καλό σκέφτομαι , αφού το έχω πάντα καθαρό.
μην τα πολυλογώ , μέχρι και τις τελευταίες βόλτες γύριζε δύσκολα.
και όταν το έβγαλα και προσπαθούσα να καταλάβω τι έγινε ( μες στο σκοτάδι πλέον ) αισθάνομαι μιά περίεργη αγριάδα.
ανοίγω τον φακό του κινητού και βλέπω αυτό.................
View attachment 8044

το φαντασικό , σούπερ ντούπερ ουάου τσοκ από υλικό που φτιάχνουν τα διαστημόπλοια , σχισμένο στα δύο.
ευτυχώς σκέφτηκα που δεν έσκασε το όπλο στη μούρη μου.
μέχρι τώρα είχα δει και ακούσει τα MULLER τα optima να σκίζονται.
Αυτό είναι MULLER MOBILE και όχι φίλοι δεν έχω ρίξει πιό χοντρό από 7 ( και αυτά λίγες φορές ) και πιό βαρύ από 32 γρ.
κρίμα γιατί πραγματικά έβγαζε εξαιρετικές ντουφεκιές.

Α , μην το ξεχάσω , έχω και ένα U2 το οποίο προφανώς και θα πετάξω , εκτός αν κάποιος θαραλλέος θέλει να του το χαρίσω , γιατί να το πουλήσω και να έχω βάρος στην συνείδησή μου , όχι βέβαια.
Εγώ το λίγο καιρό που το έχω (mobile και εμένα) και 5αρια έριξα και 6αρια και 33-34 γραμμάρια και δεν μου παρουσίασε θέμα...Τώρα που αλλάζω όπλο θα το κάνω δώρο και εγώ και εννοείται πως θα ενημερώσω τον όποιο καινούργιο κάτοχο... Κρίμα γιατί έλεγαν ότι τα mobile μαζί με τα Invector έχουν πιο παχύ τοίχωμα και δεν εμφάνιζαν ραγίσματα
 
Εγώ το λίγο καιρό που το έχω (mobile και εμένα) και 5αρια έριξα και 6αρια και 33-34 γραμμάρια και δεν μου παρουσίασε θέμα...Τώρα που αλλάζω όπλο θα το κάνω δώρο και εγώ και εννοείται πως θα ενημερώσω τον όποιο καινούργιο κάτοχο... Κρίμα γιατί έλεγαν ότι τα mobile μαζί με τα Invector έχουν πιο παχύ τοίχωμα και δεν εμφάνιζαν ραγίσματα
τα αλουμινιου η τα ατσαλινα σπανε :rolleyes:
 
στο τέλος λοιπόν του απογευματινού καρτεριού , όπως πάντα , πήγα να ξεβιδώσω με το χέρι ( όπως πάντα και όχι με τσοκόκλειδο ) το τσοκ από την κάννη.
βρε εδώ να ξεσφίξει -εκεί να ξεσφίξει , άντε σιγά - σιγά άρχισε να γυρίζει.
τι στο καλό σκέφτομαι , αφού το έχω πάντα καθαρό.
μην τα πολυλογώ , μέχρι και τις τελευταίες βόλτες γύριζε δύσκολα.
και όταν το έβγαλα και προσπαθούσα να καταλάβω τι έγινε ( μες στο σκοτάδι πλέον ) αισθάνομαι μιά περίεργη αγριάδα.
ανοίγω τον φακό του κινητού και βλέπω αυτό.................
View attachment 8044

το φαντασικό , σούπερ ντούπερ ουάου τσοκ από υλικό που φτιάχνουν τα διαστημόπλοια , σχισμένο στα δύο.
ευτυχώς σκέφτηκα που δεν έσκασε το όπλο στη μούρη μου.
μέχρι τώρα είχα δει και ακούσει τα MULLER τα optima να σκίζονται.
Αυτό είναι MULLER MOBILE και όχι φίλοι δεν έχω ρίξει πιό χοντρό από 7 ( και αυτά λίγες φορές ) και πιό βαρύ από 32 γρ.
κρίμα γιατί πραγματικά έβγαζε εξαιρετικές ντουφεκιές.

Α , μην το ξεχάσω , έχω και ένα U2 το οποίο προφανώς και θα πετάξω , εκτός αν κάποιος θαραλλέος θέλει να του το χαρίσω , γιατί να το πουλήσω και να έχω βάρος στην συνείδησή μου , όχι βέβαια.
Jimmy muller τι εχεις να πεις γι αυτο γτ ολο παχυα λογια μου εισαι στα βιντεο
 
στο τέλος λοιπόν του απογευματινού καρτεριού , όπως πάντα , πήγα να ξεβιδώσω με το χέρι ( όπως πάντα και όχι με τσοκόκλειδο ) το τσοκ από την κάννη.
βρε εδώ να ξεσφίξει -εκεί να ξεσφίξει , άντε σιγά - σιγά άρχισε να γυρίζει.
τι στο καλό σκέφτομαι , αφού το έχω πάντα καθαρό.
μην τα πολυλογώ , μέχρι και τις τελευταίες βόλτες γύριζε δύσκολα.
και όταν το έβγαλα και προσπαθούσα να καταλάβω τι έγινε ( μες στο σκοτάδι πλέον ) αισθάνομαι μιά περίεργη αγριάδα.
ανοίγω τον φακό του κινητού και βλέπω αυτό.................
View attachment 8044

το φαντασικό , σούπερ ντούπερ ουάου τσοκ από υλικό που φτιάχνουν τα διαστημόπλοια , σχισμένο στα δύο.
ευτυχώς σκέφτηκα που δεν έσκασε το όπλο στη μούρη μου.
μέχρι τώρα είχα δει και ακούσει τα MULLER τα optima να σκίζονται.
Αυτό είναι MULLER MOBILE και όχι φίλοι δεν έχω ρίξει πιό χοντρό από 7 ( και αυτά λίγες φορές ) και πιό βαρύ από 32 γρ.
κρίμα γιατί πραγματικά έβγαζε εξαιρετικές ντουφεκιές.

Α , μην το ξεχάσω , έχω και ένα U2 το οποίο προφανώς και θα πετάξω , εκτός αν κάποιος θαραλλέος θέλει να του το χαρίσω , γιατί να το πουλήσω και να έχω βάρος στην συνείδησή μου , όχι βέβαια.
Επειδή την έπαθα κι εγώ με τα υπερτσοκ αυτά αν θες στείλε ένα mail στον muller και θα στο αλλάξει αφού του στείλεις πίσω το σπασμενο αν θες να μπεις στη διαδικασία αυτή.κι εγώ μόλις το άλλαξε το έκανα δώρο κι ούτε θέλω να τα ξαναδώ είτε αλουμίνιο είτε ατσαλινα
 
Επειδή την έπαθα κι εγώ με τα υπερτσοκ αυτά αν θες στείλε ένα mail στον muller και θα στο αλλάξει αφού του στείλεις πίσω το σπασμενο αν θες να μπεις στη διαδικασία αυτή.κι εγώ μόλις το άλλαξε το έκανα δώρο κι ούτε θέλω να τα ξαναδώ είτε αλουμίνιο είτε ατσαλινα
Που είναι αυτός που μας επριζε στο fb τότε με το δικό σου

Να μας πει ποιος φταίει τώρα
 
Ήρθε λοιπόν ο Άγιος Βασίλης προωρα και στα μεγάλα παιδάκια κι έφερε έναν τυροτριφτη φουλ .sarcastic. αναμένονται δοκιμές με τρέλα και κορδέλα όταν θυμηθεί να σταματήσει να βρεχει.pray to God.
XISEIGq.jpg

Καλοριζικο , καλες βολες φιλε.....ειναι σιγουρο οτι θα το ευχαριστηθείς πολυ!!! Το μονο ''μειον'' που εχει
ειναι οτι λασκαρει ευκολα. Εαν το σφιξεις με το χερι μετα απο δυο τουφεκιες εχει λασκαρει.....και ριχνει
στον γαμο του καραγκιοζη.....κατσαβιδι δεν εχω βαλει.....βαζω ταινια τεφλον ( υδραυλικων ) δυο βολτες
βιδωνει ευκολα....δεν ΛΑΣΚΑΡΕΙ.....και βγαινει επισεις ευκολα με το χερι. Καλες επιτυχιες σου ευχομαι
Ευριπιδη , και σιγουρα θα τις εχεις!!! ;) :)
 
Επειδή την έπαθα κι εγώ με τα υπερτσοκ αυτά αν θες στείλε ένα mail στον muller και θα στο αλλάξει αφού του στείλεις πίσω το σπασμενο αν θες να μπεις στη διαδικασία αυτή.κι εγώ μόλις το άλλαξε το έκανα δώρο κι ούτε θέλω να τα ξαναδώ είτε αλουμίνιο είτε ατσαλινα
σιγά μην ασχοληθώ και μπω σε αυτή τη διαδικασία .
άντε γειά...... κε MULLER.
 
Γιώργο πάλι καλα που δεν έπαθες κάτι. Εδώ μέσα έχουμε τουλάχιστον 4 περιπτώσεις. Πολύ κρίμα γτ όντως οι περισσότεροι χρήστες του λένε πολύ καλά λόγια για τις κατανομές του.
όντως έβγαζε πολύ καλές τουφεκιές , άλλωστε το έχω αναφέρει και σε προηγούμενα post , και μάλιστα σε μία αγγελία πώλησης τέτοιου τσοκ.
Αλλά άλλο η καλή τουφεκιά και άλλο η ασφάλεια , δεν νομίζω να μπαίνουν στο ίδιο ζύγι.
 
όντως έβγαζε πολύ καλές τουφεκιές , άλλωστε το έχω αναφέρει και σε προηγούμενα post , και μάλιστα σε μία αγγελία πώλησης τέτοιου τσοκ.
Αλλά άλλο η καλή τουφεκιά και άλλο η ασφάλεια , δεν νομίζω να μπαίνουν στο ίδιο ζύγι.
Μπες σε αμερικανικό forum κ κάντο γνωστό....
 
Παιδιά κυνηγώ ένα χρόνο τώρα περίπου με το Anaconda Long Range πάνω σε Super black eagle 3 το οποίο το είχα πάρει διότι δεν μπορούσα να βρω κάτι σε Kicks....
Ταίριαξε τέλεια πάνω μου μπορώ να πω είχα και τις αστοχίες μου δεν μπορώ να το κρύψω κυρίως σε θηράματα κοντινά, αλλά όταν το συνήθισα σκοπευτικά είδα τρομερές καταβολές με το συγκεκριμένο τσοκ και δεν σκοπεύω να το αντικαταστησω είμαι ευχαριστημενος πλήρως με την αγορά του .
Υ: κυνήγησα όλη την χρονιά με αυτό χωρίς να το βγάλω
λαγό , αγριόχοιρο και υδρόβια
 
Παιδιά κυνηγώ ένα χρόνο τώρα περίπου με το Anaconda Long Range πάνω σε Super black eagle 3 το οποίο το είχα πάρει διότι δεν μπορούσα να βρω κάτι σε Kicks....
Ταίριαξε τέλεια πάνω μου μπορώ να πω είχα και τις αστοχίες μου δεν μπορώ να το κρύψω κυρίως σε θηράματα κοντινά, αλλά όταν το συνήθισα σκοπευτικά είδα τρομερές καταβολές με το συγκεκριμένο τσοκ και δεν σκοπεύω να το αντικαταστησω είμαι ευχαριστημενος πλήρως με την αγορά του .
Υ: κυνήγησα όλη την χρονιά με αυτό χωρίς να το βγάλω
λαγό , αγριόχοιρο και υδρόβια
Όταν λες αγριόχοιρο τι φυσεκια έριχνες ;
 
Back
Top