Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Η άμεση καταβολή δεν είναι αποκλειστικά θέμα τσοκ... έχει να κάνει και με άλλες παραμέτρους (setup νούμερο σκαγιου και το σημείο που θα βληθεί το θήραμα) γενικώς θα έλεγα με 8 νούμερο 55 μέτρα τσιχλα...με 3 και 6 νουμερο 70 και 50 μέτρα φασα αντίστοιχα,αυτα μετρημένα... όπλο extrema2 optima plus!
.shake hands.
 
Beretta A350 Anaconda Mid 30m n5 35gr 60x60 stoxos 150 skagiaView attachment 3564
Αν βάλεις το lm το μαμά σ αυτό το όπλο θα δεις πολύ καλύτερα πράματα απ' το ανακοντα.βαλε και το 3αρι το μαμά και πήγαινε στα 35 και 40 μέτρα.παλι καλυτερες τουφεκιές θα δεις απ' το ανακοντα
 
Σπύρο εγώ περίμενα κάτι καλύτερο από αυτό το τσοκ ησος δεν τεριαζει στο όπλο σου
Συμφωνώ με τον τεο... ούτε εμένα μου αρέσει.. έβαλε περισσότερα σκάγια και πρέπει να σου έχει φύγει και δεξιά η πρώτη.. η beretta τα άπλωσε λίγο πιο ωραία νομίζω όμως ..
 
Beretta A350 Anaconda Mid 30m n5 35gr 60x60 stoxos 150 skagiaView attachment 3564
Φίλε Σπύρο και οι δύο τουφεκιες στα 30μ σου έχουν φύγει δεξιά. Στα 40μ σου αραιωσε αρκετά άλλα με φυσίγγιο νο6, που σε αυτά τα μέτρα για την φασσα είναι υπεραρκετο, θα κλείσουν τα κενά
 
Φίλε Σπύρο και οι δύο τουφεκιες στα 30μ σου έχουν φύγει δεξιά. Στα 40μ σου αραιωσε αρκετά άλλα με φυσίγγιο νο6, που σε αυτά τα μέτρα για την φασσα είναι υπεραρκετο, θα κλείσουν τα κενά
ετσι νομιζω κ εγω, κ μ ενα καλυτερο φυσιγγι απο του ρουμελιωτι σαν percorso θα εχω καλυτερο αποτελεσμα νομιζω
 
προχθές σε πρόχειρες δοκιμές με τον Αλέξανδρο είδαμε πως στην Fabarm L4S Sporting που έχει ,το Kicks Mod ήταν πιο σφιχτό σε τουφεκιά από το Brain TL 10/10

στην XLR μου το Brain TL έβγαλε παρόμοια τουφεκιά με το Kicks Mod και είναι αυτό που έχω παρατηρήσει ύστερα από δοκιμές που έκανα,πως η XLR έχει σχεδόν μισό τσοκ πιο σφιχτή τουφεκιά σε σχέση με την 70αρα θαλάμη της L4S γιατί με την δική μου L4S με 76 θαλάμη είναι σχεδόν ίδιες,οπότε σίγουρα θα υπάρχει διαφορά και μεταξύ των δύο L4S με 70 και 76 θαλάμες αντίστοιχα

άντε να δούμε τί ετοιμάζει ο Kicks η τελικά είναι ράδιο αρβύλα .think.
Σε δοκιμη με την μπαϊκαλ 155, το Brain mr 4/10 εβγαζε ποιο σφυχτη ντουφεκια απο το τζεμινι το 2* +5π με το brain η ντουφεκια εφευγε παντα ποιο ψηλα οσες δοκιμες κ εαν εκανα! (Οι δοκιμες γινοτουσαν σε τεραστιο στοχο κ αποτυπονοταν ολη η ντουφεκια)
 
άλλο τσοκ αυτό Κώστα όπως άλλο το ported με το non ported,,ίσως να μην ταίριαξε στο όπλο σου
Αν της βιδώσει ένα Gemini 2* από τη νέα παραλαβή του " e-Hunter " πιστεύω θα βγει καλύτερο αποτύπωμα.....
Η λες να μη τα θέλει η SX4 τα Gemini....;;;
 
Αν της βιδώσει ένα Gemini 2* από τη νέα παραλαβή του " e-Hunter " πιστεύω θα βγει καλύτερο αποτύπωμα.....
Η λες να μη τα θέλει η SX4 τα Gemini....;;;
Δεν ταιριάζουν πολύ στις win τα Gemini Κώστα.. το ακούω συχνά.. όσοι γνωστοί τα είχαν τα έστειλαν..
 
Λέγετε αλλά το έχω δει και με τα μάτια μου.. πως το επιπλέον τμήμα της θαλαμης που δεν χρησιμοποιείται από το φυσιγγι (όταν πχ με magnum όπλο βαλονται απλά φυσιγγια υπάρχει κενό 6-9mm ανάλογα το ύψος του κάλυκα μέχρι τον κώνο) πως το κομματι αυτό δουλεύει σαν επιπλέον κώνος προσαρμογής... ένα όπλο super magnum είναι ακόμα πιο σφιχτό μετά από δοκιμές με ένα απλό 70mm Θαλάμη.. εκεί η διαφορα είναι ακόμα πιο μεγάλη στα 19mm... τώρα γιατί οι εταιρίες τον τελευταίο καιρό στέφονται πάλι στην απλή Θαλάμη... .think.
Λενε ότι αν δεν το χρησιμοποιείς το μαγκνουμ έχεις αποκριά αερίων από την καύση της πυρίτιδα κ μπορεί να έχεις συσωματωματα σε σκάγια λίγο των αερίων.....
 
Λενε ότι αν δεν το χρησιμοποιείς το μαγκνουμ έχεις αποκριά αερίων από την καύση της πυρίτιδα κ μπορεί να έχεις συσωματωματα σε σκάγια λίγο των αερίων.....
Απώλεια αερίων από το μήκος της θαλαμης; Δεν μου κολλάει πολύ αυτό.. απώλεια από τον άυλο από λάθος εμφραξη το καταλαβαίνω.. .think.
 
Back
Top