Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Για κυνηγι! Θελω εντυπωσεις απο αυτο το τσοκ σε οτι συσφιξη κ εαν εχει δοκιμαστει!
Η προσωπική μου άποψη είναι ότι αυτό που λένε το κάνουνε.ειναι τσοκ τσάντας.απο κει και πέρα εξαρτάται σε ποια σύσφιξη το θες.προσωπικα θα έλεγα ότι το tm κάνει για γενικό κυνήγι με απόδοση ως τα 40 μετρα
 
Για κυνηγι! Θελω εντυπωσεις απο αυτο το τσοκ σε οτι συσφιξη κ εαν εχει δοκιμαστει!
Έχω δοκιμάσει τα παρακάτω με sx3 invector plus:
BELL πολυ καλό για περπατητο, θέλει και σκάγια (ακόμα και Νο10) για μακρινές τουφεκιές.
CR ειναι περισσοτερο για περπατητο αλλά οχι μπροστά σου. θέλει 20+
MR κάνεις λίγο από όλα και καρτέρι και περπατητο μεν αλλά σε ανοικτό μέρος
ΤΜ καρτερισιο και ανοικτό για την συσφυξή του, ακόμα και μικρό λάθος το διορθώνει.
LR καρτερατο σε ανοικτό μπορείς να κάνεις τουφεκιές μακρινές (3 τσίχλες 70, 60, 55 βήματα τα κατορθώματα μου)
Γενικά είναι τσόκ για να πέσει το πουλί και να το μαζέψεις.
Δεν θα δεις OVERKILL και σκασίματα όπως με τα κικκς.......
Ελπίζω να βοήθησα.
 
Γεια σας! Εχει δοκιμασει κανεις σας τα τσοκ BRAIN κ ποιες οι εντυπωσεις σας?
Πολύς ντόρος για το τιποτα...Και εννοείται πως πολλά λεφτά απλά για τον ντόρο και την θεωρία...Με αυτά τα χρήματα παίρνεις ποιοτικότερο και μακράν αποδοτικότερο προϊόν.Εκφράζω προσωπική γνώμη μην παρεξηγηθώ...
 
Πολύς ντόρος για το τιποτα...Και εννοείται πως πολλά λεφτά απλά για τον ντόρο και την θεωρία...Με αυτά τα χρήματα παίρνεις ποιοτικότερο και μακράν αποδοτικότερο προϊόν.Εκφράζω προσωπική γνώμη μην παρεξηγηθώ...
Επειδη τα εχω δοκιμασει στην μπ 155 θα συμφωνισω μαζι σου! Ηθελα να ακουσω κ αλλες γνωμες!
Το Mr 4/10 εβγαζε σφυχτοτερη ντουφεκια απο το τζεμινη +5εκ 2* αλλα η ντουφεκια εφευγε ψηλα ( μαλον εκρηξη στομιου) το BL μετα τα 25μ δεν τα σκοτωνε τα πουλια (τραυματισμενα κ επευταν μακρια) Ισως να μη ταιριαζουν με το οπλο!
 
Επειδη τα εχω δοκιμασει στην μπ 155 θα συμφωνισω μαζι σου! Ηθελα να ακουσω κ αλλες γνωμες!
Το Mr 4/10 εβγαζε σφυχτοτερη ντουφεκια απο το τζεμινη +5εκ 2* αλλα η ντουφεκια εφευγε ψηλα ( μαλον εκρηξη στομιου) το BL μετα τα 25μ δεν τα σκοτωνε τα πουλια (τραυματισμενα κ επευταν μακρια) Ισως να μη ταιριαζουν με το οπλο!
στην 1187 παιζει το μπελ με 10 και 11 νουμεροκαι ειναι σκουπα σε ολα τα κυνηγια τωρα το ΤΜ ειναι απο αλλο πλανητη τσοκ σκοτωματα ακομη και στα 60-65 μετρα και με ψηλα σκαγια
 
Το TM έχει ''κολλήσει'' επάνω στην Fabarm!
Με καλύπτει σε όλα τα καρτερίσια κυνήγια που κάνω.
Είναι ο κάθε ένας πως το βλέπει στο δικό του το όπλο.
Το Mr 4/10 εβγαζε σφυχτοτερη ντουφεκια απο το τζεμινη +5εκ 2* αλλα η ντουφεκια εφευγε ψηλα ( μαλον εκρηξη στομιου)
Δεν το έπιασα αυτό,τι εννοείς έκρηξη στομίου;think
 
Το TM έχει ''κολλήσει'' επάνω στην Fabarm!
Με καλύπτει σε όλα τα καρτερίσια κυνήγια που κάνω.
Είναι ο κάθε ένας πως το βλέπει στο δικό του το όπλο.

Δεν το έπιασα αυτό,τι εννοείς έκρηξη στομίου;think
Το σωστο ειναι αναπηδηση στομιου κ για αυτο εφευγε ψηλα η ντουφεκια, ενω με οποιδηποτε αλλο τσοκ πηγαινε κεντρο!
 
Επειδη τα εχω δοκιμασει στην μπ 155 θα συμφωνισω μαζι σου! Ηθελα να ακουσω κ αλλες γνωμες!
Το Mr 4/10 εβγαζε σφυχτοτερη ντουφεκια απο το τζεμινη +5εκ 2* αλλα η ντουφεκια εφευγε ψηλα ( μαλον εκρηξη στομιου) το BL μετα τα 25μ δεν τα σκοτωνε τα πουλια (τραυματισμενα κ επευταν μακρια) Ισως να μη ταιριαζουν με το οπλο!
Με αυτά τα λεφτά παίρνεις ένα kicks που θα σε καλύψει πληρως στα μακρινά και μένουν και χρήματα για τέσσερα κουτιά φυσιγγακια...Για κοντινές ντουφεκιες ένα Gemini 4* είναι τιμιοτατο...Και που σαι δεν είναι μόνο το δικό σου όπλο...Την πατήσαμε πολλοί.
 
Υπάρχει πολύ μεγάλη αμφισβήτηση αυτών των τσοκ από μέρους κάποιον συναδέλφων οι οποίοι ρίχνουν αρκετό βάρος στον πίνακα. Αυτό πάτα
1ον στον προορισμό κυρίως για ατσάλινα όπως τα περισσότερα της αγορας
2ον στη σχέση διαμέτρου στομιου - αυλου. Η πρώτη μενει σταθερή σε όλη τη σειρά.
Αν κάνω κάπου λάθος σόρυ.
Είναι μια νέα πατέντα τσοκ που παντρεύει 2 λειτουργίες. Κανένας δεν έβγαλε εύκολα άκρη με τον πίνακα και δεν είδε κάτι τρομερό.
Όλοι οι φίλοι εδώ μέσα που έχουμε αυτά τα τσοκακια δίνουμε ακριβώς την ίδια εικόνα που είπε κι ο Freeman πριν λίγες ημέρες. Στους στενούς αυλους δεν ξέρω αλλά έχω ακούσει καλύτερη ανταπόκριση από Λονγκ.

Δεν θα ξαναριγραψω τις τρελές που έκανα στα λιγοστά βαλτοκυνηγια με το σορτ το οποίο θα έδινα γιατί θεωρούσα ότι δε μου χρειάζεται φρενατο σκιτ επειδή δεν είμαι τσιχλας κιολας

Eχω πανω απο 25000 τουφεκιες με το Anaconda mid. To ριχνω σε ολα τα κυνηγια μου εξωτερικο και σε μικρα και σε μεγαλα φτερωτα και σε ψιλα και σε χοντρα σκαγια και σε μολυβι και σε ατσαλινο. Εχω οn camera και σε αυτο το φορουμ πολλες τουφεκιες ανεβασμενες απο τα 20 μεχρι και τα 80 μετρα σε πολυ μακρινες χηνες στην Εσθονια. Τι αλλο να ζητησεις απο ενα τσοκ, να ψηνει και τα πουλια και να σταζει και λεμονι απο πανω?
 
Με
Eχω πανω απο 25000 τουφεκιες με το Anaconda mid. To ριχνω σε ολα τα κυνηγια μου εξωτερικο και σε μικρα και σε μεγαλα φτερωτα και σε ψιλα και σε χοντρα σκαγια και σε μολυβι και σε ατσαλινο. Εχω οn camera και σε αυτο το φορουμ πολλες τουφεκιες ανεβασμενες απο τα 20 μεχρι και τα 80 μετρα σε πολυ μακρινες χηνες στην Εσθονια. Τι αλλο να ζητησεις απο ενα τσοκ, να ψηνει και τα πουλια και να σταζει και λεμονι απο πανω?

Με τι όπλο το χρησιμοποιεις το Mid?
 
Back
Top