Σκοπευτικα οπλα μεσης κατηγοριας!

υπάρχει αυτό το όπλο Ελλάδα? και αν ναι ποιο μοντέλο και με τι μήκος κάννης με ενδιαφέρει
Υπάρχουν.Τα πάντα υπάρχουν,με το ανάλογο τίμημα.Για μεταχειρ.μιλάω.
Για καινούριο στον αντιπρόσωπο της Κύπρου γύρω στο 10ρικο...
 
συγνώμη ρωτάω αν υπάρχει Ελλάδα γιατί θέλω να το δω από κοντά για την Κύπρο
το ξέρω
Χατζιώτης km4 81cm 11-7 ρίγα, μασιφ πλαινές σε άριστη κατάσταση.θέλει κοντάκι.
Και άλλο ένα ίδιο ιδιώτη αρκετά ριγμένο 81 κ αυτό.
 
Ολα ειναι θεμα γουστου Μανο. Αλλο κλακ κανει το 687 αλλο το Kronos. Κανενα δε μου δινει την αισθηση του μη ασφαλους ομως
Δεν αισθάνεσαι ποιό ποιοτικό το zoli με το boss κλείδωμα??
 
Δεν αισθάνεσαι ποιό ποιοτικό το zoli με το boss κλείδωμα??
Ειμαι ακομα στα μελια ;)

Ομως και το 687 αν και λιγο πιο λεπτεπιλεπτο ως αισθηση, λογω πολλων ωρων χρησης το αισθανομαι σα προεκταση του χεριου μου.

Ως αισθηση ομως ναι, το Ζολι.ακουγεται πιο στιβαρο
 
Ολα τα οπλα πλεον ειναι πολυ καλα και πιστεύω ολες οι εταιρείες προχώρησαν σε σημαντικές βελτιωσεις στην μεση κατηγορια!!πχ Guerini,zoli,fausti,rizzini και εννοειται browning και beretta
Στην επιλογη πλεον σκοπευτικου οπλου για μενα παιζει σημαντικο ρόλο η υποστήριξη και το service κυριως οταν ειναι σκοπευτικο οπλο ποσο μαλλον οταν ο κατοχος του συμμετέχει και σε αγωνες!!
Πολλες φορες οταν ρωταμε την αντιπροσωπεία αν υπαρχουν ανταλλακτικά καλο ειναι να ρωταμε το που βρισκονται αυτα!!!!!!
Πχ στην αθηνα στην ιταλια στο βορειο πόλο ας πούμε!!!και ποσο καιρο κανουν να ερθουν!!
Κατα τα αλλα ειναι λιγο δυσκολο πλεον να βρεις οπλο στη μεση κατηγορια που να μην ειναι καλο!!!
 
πως είχε πει η Δήμητρα μετά τον Ανδρέα , ότι σαν γυναίκα τελείωσε ...............
έτσι και εγώ ........
μετά το DT σαν σκοπευτής ........τελείωσα ............... .yel. .yel. .yel. .yel.
Δεν είχε πει ότι "τελείωσε" ... αλλά ότι "έκλεισε" σαν γυναίκα ...
Κι εσύ λοιπόν "έκλεισες" σαν σκοπευτής ;;;
.sarcastic.
 
πως είχε πει η Δήμητρα μετά τον Ανδρέα , ότι σαν γυναίκα τελείωσε ...............
έτσι και εγώ ........
μετά το DT σαν σκοπευτής ........τελείωσα ............... .yel. .yel. .yel. .yel.
Θυμάσαι που σου είχα πεί ότι θα το φάνε οι αράχνες το blazer όταν πήρες το Dt???
Κάτσε καλά σου λέω.....δεν έχουν τέλος αυτά.
ΑΝ καταφέρεις κ βάλεις τελεία θα είσαι ο καλύτερος του χωριού!!
Δεν λέω..οπλάρα το dt αλλά είναι κ γούστα αυτά.
Αν δεν ήταν τόσο ογκώδες εκει στον περαστό πείρο γύρω από την πεταλούδα, δεν θα είχε αντίπαλο για εμένα.
 
Θυμάσαι που σου είχα πεί ότι θα το φάνε οι αράχνες το blazer όταν πήρες το Dt???
Κάτσε καλά σου λέω.....δεν έχουν τέλος αυτά.
ΑΝ καταφέρεις κ βάλεις τελεία θα είσαι ο καλύτερος του χωριού!!
Δεν λέω..οπλάρα το dt αλλά είναι κ γούστα αυτά.
Αν δεν ήταν τόσο ογκώδες εκει στον περαστό πείρο γύρω από την πεταλούδα, δεν θα είχε αντίπαλο για εμένα.
K όμως τα Perazzi έχουν κάτι στην κίνηση που δεν έχει κανένα όπλο Αρη
 
K όμως τα Perazzi έχουν κάτι στην κίνηση που δεν έχει κανένα όπλο Αρη
Το kemen να δείς.
Το έχω ρίξει γιατί μας έπεσε ένα προς αγορά κ το είχαμε μία εβδομάδα..
Ενα ποιό ποιοτικό perazzi με απίστευτη κίνηση.
Ο επιλογέας ήταν λίγο σπαστικός εκει που το έχει αλλά το ξεπερνάω αν πάρω ένα χωρίς!!
 
Δεν είχε πει ότι "τελείωσε" ... αλλά ότι "έκλεισε" σαν γυναίκα ...
Κι εσύ λοιπόν "έκλεισες" σαν σκοπευτής ;;;
.sarcastic.
σωστός ......................
εντάξει ρε σειρά , έχουν περάσει και 5-6 χρόνια από τότε , που να θυμάμαι ................. .sarcastic.
 
Το Κεμεν ηταν ενα απο τα οπλα που μ'αρεσε οπτικα επισης, δε μου αρεσε ομως η τιμη του ;)

Δυστυχως δεν ετυχε να δω κανενα απο κοντα, για να αποκτησω αποψη ολοκληρωμενη, διαβαζω ομως πολυ καλα σχολια
 
καλημέρα από Μαλτα,

Εχοντας διαβασει όλα τα προηγούμενα θέλω να ρωτήσω
- βαρος βασης του DT10 πόσο είναι??
- βάρος βασης του 694 ποσο είναι??
- βαρος βασης το ΚΜ4 ποσο είναι???

Εχω πιασει το όπλο του Λεωνίδα και ήταν σουπερ, και επιασα ενα ιδιο 71εκ. εδω και ήταν μ@λ@κια
δεν έχω πιασει ποτέ KEMEN 'η Rizzini 460.
Ειχα ένα 682 gold E ήταν πού ώράιο στα 76 εκ. αλλα η βάση δεν ήταν 1000γρ (κανες 1400)

το ιδανικό δηλαδη είναι ή Κ80 ή 692 και παραγγελία κανες στην Ιταλια? Ποιά είναι η καλύτερη λύση?

ΥΓ. Οταν ξεκινησαν τα 692 έγινε παραγγελία καποια όπλα με κανες 1450 81 εκ στο εργοστάσιο για εταιρικους σκοπευτές. Σκοπευτές Perazzi έχουν οπλα με κανες απο ΜΧ8 σε καινουργιες βασεις. Η σκοπευτρια της Beretta έχει custom κανες με βαρος κοντα στου parcours στο DT11!
 
καλημέρα από Μαλτα,

Εχοντας διαβασει όλα τα προηγούμενα θέλω να ρωτήσω
- βαρος βασης του DT10 πόσο είναι??
- βάρος βασης του 694 ποσο είναι??
- βαρος βασης το ΚΜ4 ποσο είναι???

Εχω πιασει το όπλο του Λεωνίδα και ήταν σουπερ, και επιασα ενα ιδιο 71εκ. εδω και ήταν μ@λ@κια
δεν έχω πιασει ποτέ KEMEN 'η Rizzini 460.
Ειχα ένα 682 gold E ήταν πού ώράιο στα 76 εκ. αλλα η βάση δεν ήταν 1000γρ (κανες 1400)

το ιδανικό δηλαδη είναι ή Κ80 ή 692 και παραγγελία κανες στην Ιταλια? Ποιά είναι η καλύτερη λύση?

ΥΓ. Οταν ξεκινησαν τα 692 έγινε παραγγελία καποια όπλα με κανες 1450 81 εκ στο εργοστάσιο για εταιρικους σκοπευτές. Σκοπευτές Perazzi έχουν οπλα με κανες απο ΜΧ8 σε καινουργιες βασεις. Η σκοπευτρια της Beretta έχει custom κανες με βαρος κοντα στου parcours στο DT11!
Όταν έγραφα για μακριές κ ελαφρές κάνες με κορόιδευε ένας φίλος, αν μπορεις παρε παρκουρ , κατά την ταπεινή μου γνώμη αυτό το όπλο δεν έχει αντιπαλο
 
Back
Top