Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σχεδόν σε όλες εντάξει σε κρύο και με υγρασία θα έχεις κάποια ζωντανά αλλα είναι φοβερό σε γενικές γραμμές.
Και εγώ έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.....κάποτε κορυφή είχα τα oscar.....τα γέμιζε με g2000 και σε όποιον τα είχα προτείνει πάθανε πλάκα!! Τώρα έχει 2 χρόνια τα αλλαξε. Τα nsi πάντως δεν νομίζω να τα αλλάξω και του χρόνου....μόνο με τα imperial ίσως (και αυτά καλά) αλλά ξεφεύγουν στην τιμη
 
Εχω ξαναγράψει με την ιδιογομωση ζωγραφίζεις αλλα επιυδενι δεν ακυρωνεις και τα υπόλοιπα φυσίγγια στο συνολο τους θα σας ρωτήσω ολους οποιος θελει απαντά αν φτιαξουμε μια κανη που στα 40μετρα με ενα φυσιγγι βάζει όλα τα σκαγια σε 76 ποντους κύκλο σιγουρα θα ειναι ολα θεϊκά τώρα πείτε μου σε ποσους θα φανει χρησιμη και ποσοι θα εχουν επιτυχιες με αυτήν όλα ειναι Χρήσιμα αλλά η πολλή εξειδίκευση θελει και εξειδικευμένο χειριστή από πισω γι'αυτό τα φυσίγγια και τα όπλα φτιάχνονται για το μέσο ορο παντα και για την πλειοψηφία των κυνηγών αλιως θα θες 3/4 όπλα που αντε να να φτιαχνεις ολα στα μετρα σου και 3/4 διαφορετικά φυσιγγια καληνύχτα και επειδή μαλλον δεν τα τα φτιαξει κανενας με τα ιδια μετρα οταν εναλασεις συνεχως οπλα θα χασεις απο την σκοπευτικη σου ικανοτητα και θα βγεις χαμενος στο τέλος την αληθεια γραφεται ολοι αλλα παντα υπάρχει η υποκειμενικότητα και το τι ζητάει ο κάθε ενας από το ντουφεκι τι κυνηγάει σε τι συνθήκες και βασιικο που θέλει ή που μπορει να ντουφεκαει καλύτερα σε τι απόσταση εννοώ γιατί υστυχως ούτε τα όπλα χωνια αλλα ουτε και τα θεϊκά εξυπηρετουν ολους μερίδα του λεοντος παίρνει το καθένα οπως και τα φυσίγγια.
 
Eγω θα σου ελεγα να παρεις μονο ΕΝΑ κουτι.....Σφαξε και ενα να δεις τι ''εντοσθια'' εχει.... και μετα
αποφασιζεις!!

Εσφαξα τον ''θρυλο'' ΛΑΜΠΡΟ -ΚΑΦΕ - Ν4......Τον Αδη με τα λειψανα βρηκα μεσα.....μου στοιχισαν
και 16,5 ευρω με τα μεταφορικα....και ειναι και για τα μπαζα.....Ευτυχως εχω ΚΑΛΟ μαχαιρι!!!!

ΥΓ, Οτι γουσταρουν σας πουλανε.....ελεγχος δεν υπαρχει....οτι γουσταρουν γραφουν....και πουλανε!!!
Νικο πες μου τι σεταπ ειναι το καφε αν δεν θελεις να το γραψεις εδω στηλε π.μ
 
Σωστά τα λες... Αλλά είπα να κάνω μια δοκιμή μιας και τα βρήκα σε πολυ καλη τιμή.. Oscar δεν έχω δοκιμάσει.. Τα due Europe μου φαινονται αργά εχω ρίξει κάποια δεν με ενθουσιασαν .Προτιμω τις Ισπανικές στο σκοπευτήριο ρίχνω τα Rio target load 28 σε 8 νουμερο.. 5€....Και για αλλαγή είπα να παρω τα star team evo... Ευχαριστώ πολυ
Γιώργο καλησπέρα! Δεν ξέρω εάν με θυμάσαι! είμαι ο Μανώλης από την Πάτρα που είχα πάρει τα RIO Target oad 28gr, από το Γύθειο. Λοιπόν εφέτος τα έριξα (όσο πρόλαβα) στα μπασίματα στις Τσίχλες και ήταν εξαιρετικά, εάν έχει με αυτή την τιμή θα πάρω άλλες δυό χιλιάδες για καβάντζα! Τώρα για αυτά που λες δεν τα ξέρω καθόλου!
 
Συνάδελφοι το νήμα αφορά σκοπευτικα φυσίγγια. Θα σας παρακαλούσα να μείνουμε σε αυτό και μόνο.

Δεν καταπιανομαστε με άλλα πράγματα και το κυριότερο δεν εμπλεκομαστε σε προσωπικές κόντρες, επιθέσεις και αντιπαραθεσεις.
 
Γιώργο καλησπέρα! Δεν ξέρω εάν με θυμάσαι! είμαι ο Μανώλης από την Πάτρα που είχα πάρει τα RIO Target oad 28gr, από το Γύθειο. Λοιπόν εφέτος τα έριξα (όσο πρόλαβα) στα μπασίματα στις Τσίχλες και ήταν εξαιρετικά, εάν έχει με αυτή την τιμή θα πάρω άλλες δυό χιλιάδες για καβάντζα! Τώρα για αυτά που λες δεν τα ξέρω καθόλου!
Καλημερα Μανωλη να είσαι παντα καλά.. Ασφαλώς σε θυμάμαι.. Μάλιστα προχθες που μίλησα μαζί του μου είπε πως έφερε την καινουρια παρτιδα target με τον άσπρο καλυκα... Τα star team είναι αυτά.. View attachment 24340
 
Χθες στο σκοπευτηριο δοκιμασα 3 διαφορετικα φυσιγγια με 2 οπλα. Ενα σουπερ ποζε και μια καραμπινα.
Τα φυσιγγια ηταν LAMBRO SPORTING 28GR, LAMBRO σειρα 3 28γρ και LAMBRO σειρα 2 28γρ.
Εμεινα ευχαριστημενος και απ τα τρια φυσιγγια και στα 2 οπλα. Οι τιμες των φυσιγγιων καλες και ειδικα το LAMBRO SPORTING εχει δοκιμασθει και στο κυνηγι με ικανοποιητικα αποτελεσματα.
 
Χθες στο σκοπευτηριο δοκιμασα 3 διαφορετικα φυσιγγια με 2 οπλα. Ενα σουπερ ποζε και μια καραμπινα.
Τα φυσιγγια ηταν LAMBRO SPORTING 28GR, LAMBRO σειρα 3 28γρ και LAMBRO σειρα 2 28γρ.
Εμεινα ευχαριστημενος και απ τα τρια φυσιγγια και στα 2 οπλα. Οι τιμες των φυσιγγιων καλες και ειδικα το LAMBRO SPORTING εχει δοκιμασθει και στο κυνηγι με ικανοποιητικα αποτελεσματα.
Πώς είναι δυνατόν να μήν είναι καλά και τα παιδιά που τα ρίχνουν (Lambro - Victory 24 γρ ) να είναι παρόντες συνεχώς στους ολυμπιακούς ;
Καί να σας πώ και κάτι ακόμη .
Τα 28άρια sporting είναι απο τα πιό ''εύκολα '' ως πρός την χρυσή δοσολογία τους είτε τα γεμίσουν
με 28άρα πυρίτιδα είτε 32άρα πυρίτιδα ή ακόμη και με 24άρα πυρίτιδα .
Το στάνταρ V1.5 σχεδόν για όλα είναι τα 400 m/s με πολύ λίγες εξαιρέσεις +- .....
 
Δεν αγωραζουμε ποτε ποσοτιτες αν προτα δεν δοκημασουμε σε πουλια τα φυσηγγια ...εγω τα 28αρι τα ριχνο σε γαμους και πανηγηρια εχουμε δοκημαση οτι υπαρχει και κλανουν ολλα στην υγρασια της κερκυρας...μονο καπια που γεμηζε ντοποιος με f2*28. Ηταν τρομερα αλλα μετα τα σταματησε εβαλε ισπανηκια και τα @@#@#
 
Δεν αγωραζουμε ποτε ποσοτιτες αν προτα δεν δοκημασουμε σε πουλια τα φυσηγγια ...εγω τα 28αρι τα ριχνο σε γαμους και πανηγηρια εχουμε δοκημαση οτι υπαρχει και κλανουν ολλα στην υγρασια της κερκυρας...μονο καπια που γεμηζε ντοποιος με f2*28. Ηταν τρομερα αλλα μετα τα σταματησε εβαλε ισπανηκια και τα @@#@#
Η f2x28 έκανε κάτι κατεβάσματα στις καρακάξες με Ν8......φωτιάααα λέμε.
Δυστυχώς δν πρόλαβα να στοκάρω από αυτήν.... :confused:
 
Δεν αγωραζουμε ποτε ποσοτιτες αν προτα δεν δοκημασουμε σε πουλια τα φυσηγγια ...εγω τα 28αρι τα ριχνο σε γαμους και πανηγηρια εχουμε δοκημαση οτι υπαρχει και κλανουν ολλα στην υγρασια της κερκυρας...μονο καπια που γεμηζε ντοποιος με f2*28. Ηταν τρομερα αλλα μετα τα σταματησε εβαλε ισπανηκια και τα @@#@#
Η f2x28 έκανε κάτι κατεβάσματα στις καρακάξες με Ν8......φωτιάααα λέμε.
Δυστυχώς δν πρόλαβα να στοκάρω από αυτήν.... :confused:
1.35 παιδιά ;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top