Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Από σκοπευτικά του Ρουμελιώτη ποιά κατά τη γνώμη σας θα ήταν καταληλότερα για κυνήγη;
τα 28γρ τα κυνηγετικα που βγαζει σε μπλε καλυκα maxam,απο 20 αυγουστου εως τελος.πολυ γρηγορα και συγκεντρωτικα στα μπασιματα θα τα ευχαριστηθεις πολυ και στα απογευματινα:).
 
Από σκοπευτικά του Ρουμελιώτη ποιά κατά τη γνώμη σας θα ήταν καταληλότερα για κυνήγη;
Όλα !!!
τα 28γρ τα κυνηγετικα που βγαζει σε μπλε καλυκα maxam,απο 20 αυγουστου εως τελος.πολυ γρηγορα και συγκεντρωτικα στα μπασιματα θα τα ευχαριστηθεις πολυ και στα απογευματινα:).
Το ίδιο είναι και τα σκοπευτικά Κώστα ... Με κάλυκα Fiocchi και καψύλι 616. Όλα με μπαρούτι CSB5 γύρω στο 1,45 γρ παίζουν. Τα Hyperion sporting που πήρα χθες, ένα που έσφαξα βρήκα 1,42 γρ. Και στα Compak με piston-skeet προ καιρού 1,45 γρ. Το ίδιο και τα μπλέ που ανέφερες με ΜΑΧΑΜ και G-1000. Πρακτικά λοιπόν οι διαφορές τους είναι ασήμαντες. ;)
Αν και ειδικά για τις τσίχλες, σε περπατητά και απογευματινά, εγώ προσωπικά θα προτιμούσα τα skeet του (24 γρ. σε Νο 9,5 με CSB6) ... :)
 
Τις προάλλες ξεφορτωσαν αρκετές παλέτες με kent (θυγατρικη της gamebore)στο σκοπευτήριο παλιότερα έφερνε τα clever mirage ίσως πέτυχαν κάποια συμφωνία και καβατζωθηκαν με τα πρώτα . Μονολογουσα από καιρό να βρω κάποιο για ενδοσκόπηση και τελικά πέτυχα ένα σήμερα ;). Γεμιζεται σε καλυκα μωβ ημιδιαφανες αρκετά μπανικο και με επινικελωμενο παφυλα ,σκάγια diamond shot και κυαθιο μάλλον κάποιο γνωστό ιταλικό , βαριέμαι βραδιάτικα να ψάχνω ζυγαριες και τέτοια και κάποια άλλη μέρα θα γίνει το χασαπιο μαζί με ένα clever 32 γρ.




 
Πάρα πολύ ικανοποιημένος από τα Fantom Bior Sporting!
Από την δεύτερη τουφεκιά πήρα το κολάι τους και τα σπασίματα έντονα!
Τα ρίξαμε με Browning Maxus με τσοκ μαμά τριάρι και Carlson's τριάρι,και Beretta Extrema με μαμά κύλινδρο και στα δύο όπλα άψογα!
Θέλω να τα δω και στο θήραμα τι κάνουν και θα το βάλω στην ζώνη μου χειμώνα καλοκαίρι.
 
Πάρα πολύ ικανοποιημένος από τα Fantom Bior Sporting!
Από την δεύτερη τουφεκιά πήρα το κολάι τους και τα σπασίματα έντονα!
Τα ρίξαμε με Browning Maxus με τσοκ μαμά τριάρι και Carlson's τριάρι,και Beretta Extrema με μαμά κύλινδρο και στα δύο όπλα άψογα!
Θέλω να τα δω και στο θήραμα τι κάνουν και θα το βάλω στην ζώνη μου χειμώνα καλοκαίρι.
ναιι σε ειδα τα πιατακια τα εκανες ολα σκονηηηηη,να δω τωρα που θα τρωμεεεεthink.shake hands.
 
Θέλω να τα δω και στο θήραμα τι κάνουν και θα το βάλω στην ζώνη μου χειμώνα καλοκαίρι.
σιγουρα θα κανουν δουλεια γιωργαρε απλως πρεπει να διαβασεις τον τοπο και τον καιρο που θα τα δουλεψεις.[και για τρυγονι την πρωτη μερα το πρωτο μισαωρο θα κανεις δουλιτσα]
 
Πήρα απο τον παρδαλακη κάποια baldinini 28gr sporting 4.80 euro και ηταν φοβερά στο σκοπευτήριο, μου εκανε εντύπωση που είχαν 16 fiocchi καληκα
Είναι τα πρώην (G.M Sporting 28gr γαλάζιος κάλυκας με 8mm μέταλλο) του Καρδαρά από τν Πύργο.....Έγινε μετονομασία σε Baldinini 28gr και απ'ότι ξέρω έχει αλλάξει μόνο το χρώμα του κάλυκα και το μέταλλο σε 16mm.....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top