Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
D9FggiS.jpg

Καλησπερα στη παρεα!!!Σήμερα πήρα την πρώτη θεση στην overall με φυσίγγια hyperion ξανά!!τα σκορ όλα χαμηλά λόγω της μεγάλης δυσκολίας του σχήματος!!!!πήγα χωρίς προπόνηση αλλά δεν περίμενα την μεγάλη τεχνική δυσκολία ειδικά στο ένα γήπεδο!!τα hyperion κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα,δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τα υπόλοιπα γνωστά φυσίγγια!!
μπραβο ρε παικτουρα!
 
D9FggiS.jpg

Καλησπερα στη παρεα!!!Σήμερα πήρα την πρώτη θεση στην overall με φυσίγγια hyperion ξανά!!τα σκορ όλα χαμηλά λόγω της μεγάλης δυσκολίας του σχήματος!!!!πήγα χωρίς προπόνηση αλλά δεν περίμενα την μεγάλη τεχνική δυσκολία ειδικά στο ένα γήπεδο!!τα hyperion κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα,δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τα υπόλοιπα γνωστά φυσίγγια!!

Συγχαρητήρια Δημήτρη! Εμένα πάντως που σε είδα να ρίχνεις από κοντά δε μου κάνει εντύπωση που πήρες την πρώτη θέση απροπόνητος.
 
Y.Γ Δές αυτό .Το βγάζει σε ν.10-12 γόμωση 20γρ με CSB6 ,πολύ καλό .
Ενδιαφέρον φυσιγγι φαίνεται για δικαννα στις καραμπινες ισως να εχει θεματάκια και όχι μόνο για ορτυκι, τι κυαθιο έχει ξέρουμε.
Σίγουρα για καραμπίνες (ημιαυτόματες) δεν κάνει ... (Αλλά στην Κύπρο δεν τους νοιάζει αυτό...) Γι' αυτό και δε νομίζω να εισάγεται στην Ελλάδα ...
Μισόταπο φαίνεται να είναι. Εξάλλου αν σκεφτούμε ότι τα σκάγια είναι μόλις 20 γρ. και τα μισά είναι εκτός κυαθίου, αποκλείεται να'ναι συγκεντρωτήρας !;)
 
Ο piston εχει μεγαλύτερο άνοιγμα απο τον κοινο συγκεντρωτηρα;
Καλημέρα σε όλους!
Χρήστο ναι ,είναι ένα βύσμα που ανοίγει θεωρητικά,αλλα και πρακτικά από οσο έχω δει στον πίνακα πιο πολυ από τον κλασικό συγκεντρωτηρα.οπως είδες στις φωτό φαίνεται να έχει πιο ανοιχτή διασπορά ακόμα και από τη μισοταπα..
 
Καλημέρα σε όλους!
Χρήστο ναι ,είναι ένα βύσμα που ανοίγει θεωρητικά,αλλα και πρακτικά από οσο έχω δει στον πίνακα πιο πολυ από τον κλασικό συγκεντρωτηρα.οπως είδες στις φωτό φαίνεται να έχει πιο ανοιχτή διασπορά ακόμα και από τη μισοταπα..
Αρα δεν βρισκω τον λογο να μην τον δοκιμάσω στα ορτυκια συνδυάζοντας λιγα γραμμαρια και ανοιχτο τσοκ...
Ο παφυλας ειναι 8αρης;
 
Αρα δεν βρισκω τον λογο να μην τον δοκιμάσω στα ορτυκια συνδυάζοντας λιγα γραμμαρια και ανοιχτο τσοκ...
Ο παφυλας ειναι 8αρης;
Ναι 8αρης Χρηστο!
Κατα την γνώμη μου,πες του να σου γεμίσει 9,5 νούμερο για ορτυκια.κανε δοκιμη και βλέπεις.
 
Κατα την γνώμη μου,πες του να σου γεμίσει 9,5 νούμερο για ορτυκια.κανε δοκιμη και βλέπεις.
Αν έμενα στην Πάτρα, θα του το ζητούσα... :)
Ναι 8αρης Χρηστο!
Αυτό με προβληματίζει λίγο, καθαρά για ψυχολογικούς λόγους. Να πω την αμαρτία μου, δε μου γεμίζει το μάτι όταν βλέπω ένα φυσίγγι με 8άρη πάφυλα. Όχι ότι ισχύει κάτι αρνητικό για την ποιότητά του αλλά όπως προείπα καθαρά για ψυχολογικούς λόγους. :)
Πάντως έστω και για δοκιμή θα τους ξεπερνούσα αυτούς τους ενδοιασμούς... :)
 
Καλημερες παιδιά!Super kill 28 sporting εχει ρίξει κανεις φετος να μου πει αποψη? Δελεαστικος ο Παρδαλακης και ειναι τα μονα που δεν εχω εχω ριξει φετος....
τιμια ,και για κυνηγι και για σκοπευτηριο ,τιμη 5,00.χωρις πολυ ανακρουση.
 
Καλησπέρα ... Χθες στο σκοπευτήριο οικονόμησα και 2 φυσίγγια, για σφάξιμο, από τη νέα παραγωγή του ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ.
IMG-20190515-222723.jpg

Βαρέθηκα να τα σφάξω χθες βράδυ ... Έτσι κι αλλιώς δεν περίμενα να έχει αλλάξει κάτι από τα παλιά. Το έκανα σήμερα, μιας και μου το είχε ζητήσει κι ο Γιάννης που μου τα έδωσε, αφού αυτός δεν έχει ζυγαριά.
Πράγματι δεν έχει αλλάξει απολύτως τίποτα ... Πέρα από το τύπωμα στον κάλυκα, που δεν υπήρχε στα παλιά, και ότι τα βάζει σε κουτιά και όχι χύμα ... Ακόμη και το χρώμα του κάλυκα παραμένει το ίδιο, κίτρινος FIEM, με καψούλι 686. Μπαρούτη CSB-5 - συγκεντρωτήρας B&P Z2M-24 ...
IMG-20190516-191023.jpg
IMG-20190516-191632.jpg
IMG-20190516-191822.jpg

Πολύ καλά και τα σκάγια, γυαλιστερά σφαιρικά και ομοιόμορφα. Πάλι ξέχασα να μετρήσω με το παχύμετρο, όμως στο ζύγισμα βγήκαν 14,43 σκ/γρ. και σύνολο 402, που σημαίνει ότι είναι πραγματικό Νο. 8 διαμέτρου 2,3 mm ...
IMG-20190516-191830.jpg

Άνοιξα και το δεύτερο ... Ίδιο ακριβώς, χωρίς απόκλιση ...
IMG-20190516-192945.jpg

... @Alex37 ... πάτημα κάτι λιγότερο από 1 mm !!! ;):)
IMG-20190516-194255.jpg
IMG-20190516-194140.jpg

... Μπράβο στον ΚΕΝΤΑΥΡΟ !!!.shake hands.
 
Καλησπέρα ... Χθες στο σκοπευτήριο οικονόμησα και 2 φυσίγγια, για σφάξιμο, από τη νέα παραγωγή του ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ.
IMG-20190515-222723.jpg

Βαρέθηκα να τα σφάξω χθες βράδυ ... Έτσι κι αλλιώς δεν περίμενα να έχει αλλάξει κάτι από τα παλιά. Το έκανα σήμερα, μιας και μου το είχε ζητήσει κι ο Γιάννης που μου τα έδωσε, αφού αυτός δεν έχει ζυγαριά.
Πράγματι δεν έχει αλλάξει απολύτως τίποτα ... Πέρα από το τύπωμα στον κάλυκα, που δεν υπήρχε στα παλιά, και ότι τα βάζει σε κουτιά και όχι χύμα ... Ακόμη και το χρώμα του κάλυκα παραμένει το ίδιο, κίτρινος FIEM, με καψούλι 686. Μπαρούτη CSB-5 - συγκεντρωτήρας B&P Z2M-24 ...
IMG-20190516-191023.jpg
IMG-20190516-191632.jpg
IMG-20190516-191822.jpg

Πολύ καλά και τα σκάγια, γυαλιστερά σφαιρικά και ομοιόμορφα. Πάλι ξέχασα να μετρήσω με το παχύμετρο, όμως στο ζύγισμα βγήκαν 14,43 σκ/γρ. και σύνολο 402, που σημαίνει ότι είναι πραγματικό Νο. 8 διαμέτρου 2,3 mm ...
IMG-20190516-191830.jpg

Άνοιξα και το δεύτερο ... Ίδιο ακριβώς, χωρίς απόκλιση ...
IMG-20190516-192945.jpg

... @Alex37 ... πάτημα κάτι λιγότερο από 1 mm !!! ;):)
IMG-20190516-194255.jpg
IMG-20190516-194140.jpg

... Μπράβο στον ΚΕΝΤΑΥΡΟ !!!.shake hands.
Και σε σένα μπράβο Στελιο!!
Ήθελα πολύ να σιγουρευτώ αν είναι το ίδιο με το παλιό!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top