Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κυρίες και κύριοι καλησπέρα σας. Συγνώμη για την άσχετη ερώτηση ή περίπου άσχετη γιατί μιλάτε για φυσίγγια σκοποβολής, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, αν αγοράσω ένα μηχάνημα σκοποβολής χρειάζεται κάποια άδεια για να ρίχνω δίσκους; πάντα μιλάμε μέσα σε δική μου έκταση και εκτός κατοικημένης περιοχής. δεν έχω άδεια θύρας και δεν με ενδιαφέρει και τόσο το κυνήγι αλλά έχω όπλο.εαν είναι άσχετη η ερώτηση με το θέμα παρακαλώ υποδειξτε μου το σωστό θέμα.ευχαριστω
 
Last edited:
Κυρίες και κύριοι καλησπέρα σας. Συγνώμη για την άσχετη ερώτηση ή περίπου άσχετη γιατί μιλάτε για φυσίγγια σκοποβολής, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, αν αγοράσω ένα μηχάνημα σκοποβολής χρειάζεται κάποια άδεια για να ρίχνω δίσκους; πάντα μιλάμε μέσα σε δική μου έκταση και εκτός κατοικημένης περιοχής. δεν έχω άδεια θύρας και δεν με ενδιαφέρει και τόσο το κυνήγι αλλά έχω όπλο.εαν είναι άσχετη η ερώτηση με το θέμα παρακαλώ υποδειξτε μου το σωστό θέμα.ευχαριστω

Φίλε Βαγγέλη πήγενε εδώ...

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Ερώτηση.2573/unread
 
Κυρίες και κύριοι καλησπέρα σας. Συγνώμη για την άσχετη ερώτηση ή περίπου άσχετη γιατί μιλάτε για φυσίγγια σκοποβολής, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, αν αγοράσω ένα μηχάνημα σκοποβολής χρειάζεται κάποια άδεια για να ρίχνω δίσκους; πάντα μιλάμε μέσα σε δική μου έκταση και εκτός κατοικημένης περιοχής. δεν έχω άδεια θύρας και δεν με ενδιαφέρει και τόσο το κυνήγι αλλά έχω όπλο.εαν είναι άσχετη η ερώτηση με το θέμα παρακαλώ υποδειξτε μου το σωστό θέμα.ευχαριστω
εκτός σκοπευτηρίου η άδεια κυνηγίου είναι απαραίτητη και αυτό το νόημα έχει να καλύπτει αυτόν που έχει το όπλο ότι είναι νόμιμος να το κατέχει και ικανός να το χειρίζεται πάντα σε εποχή κυνηγίου και σε επιτρεπόμενες περιοχές
η χρήση μηχανής σε ιδιωτικό η όχι χώρο δεν απαγορεύεται,αν δεν κάνω λάθος,αλλά μπορεί η θηροφυλακή δασαρχείο αστυνομία να κάνει συστάσεις για άσκοπους πυροβολισμούς με πρόφαση ότι δεν τηρούνται κανόνες ασφαλείας όπως μου έχει γίνει 2 φορές σε δοκιμές φυσιγγίων η σκοποβολή σε κάλυκες που έκανε ένας φίλος
 
Ρε σεις νταξει στο κατεξοχην κυνηγετικο 32γραμμ, δεν υπάρχει καποια τρομερη τρομερη τιμη νομιζω...τωρα υπάρχουν αρκετοι που δεν επηρεάζονται ψυχολογικα και κυνηγουν χειμωνα καλοκαιρι με 28γραμ....δυστυχως δεν ειμαι απο αυτους!
Περιμενε,τωρα ασχολουνται με τα σκοπευτικα θα βγαλουν και προσφορες και σε 30 αρια και 32 αρια ,απο τον ιουλιο να κανεις deal ,αν και ξερω απο τωρα οτι Ρουμελιωτης fantom ,θα εχουν παλι εξαιρετικες τιμες.
 
Mετά απο τρείς μήνες απραξίας πήγα χθές σκοπευτήριο να ρίξω 1 πούλα .
Πήρα κι'ένα κουτί 24άρια ν.8 .
Πολύ γρήγορα με πολύ καλές μένουσες (ίδιο πιάτο απο 20-30-40 μέτρα με σχεδόν ίδια κίνηση -προσκόπευση κ πολύ γερό σπάσιμο )αλλά αυτό που με εντυπωσίασε ήταν το μηδενικό λάκτισμα .
Πλησιάζοντας στο τέλος μου τέλειωσαν τα 24άρια καί πήρα απ την τσέπη διάφορα ιδιογόμωση για κυνήγι .Λίγο έλειψε να μου φύγει το όπλο απ'την κλωτσιά που μούδωσε (psb 2 35.5 gr).sarcastic.
 
Εγω θα παρω μερικά γιατι η τιμη ειναι πολυ καλή και θα παρω και Κένταυρο.Ρουμελιωτη ειμαι σταθερός πελάτης.αυτοι οι τρεις μας στήριξαν σε εποχές που το σκοπευτικο 28gr είχε 6€-6,5€ και μαζί με την υποστηριξη την δικιά μας,πιστευω έφτασε η αγορά εδω που έφτασε.και εδω που τα λέμε και οι τρεις έχουν καλα φυσιγγια,όχι μόνο φτηνά.
 
δοκιμάστηκαν χθες 22 κουτάκια στα Ψαχνά από τα Oscar 28gr,,,σε ταχύτητες όπως είχα γράψει είναι πολύ γρήγορο εφάμιλλο με DUE,έχει ένα κλώτσημα όμως όχι δυνατό αλλά ενοχλητικό που στο 2-3 κουτάκι γίνεται κουραστικό,,,,δεν θα έλεγα ότι με κάλυψε σαν φυσίγγι όπως του Ρουμελιώτη τα piston που αυτή την στιγμή θεωρώ κορυφαία ;)
 
δοκιμάστηκαν χθες 22 κουτάκια στα Ψαχνά από τα Oscar 28gr,,,σε ταχύτητες όπως είχα γράψει είναι πολύ γρήγορο εφάμιλλο με DUE,έχει ένα κλώτσημα όμως όχι δυνατό αλλά ενοχλητικό που στο 2-3 κουτάκι γίνεται κουραστικό,,,,δεν θα έλεγα ότι με κάλυψε σαν φυσίγγι όπως του Ρουμελιώτη τα piston που αυτή την στιγμή θεωρώ κορυφαία ;)
22 κουτιά έριξες μόνος Παύλο ;
 
δοκιμάστηκαν χθες 22 κουτάκια στα Ψαχνά από τα Oscar 28gr,,,σε ταχύτητες όπως είχα γράψει είναι πολύ γρήγορο εφάμιλλο με DUE,έχει ένα κλώτσημα όμως όχι δυνατό αλλά ενοχλητικό που στο 2-3 κουτάκι γίνεται κουραστικό,,,,δεν θα έλεγα ότι με κάλυψε σαν φυσίγγι όπως του Ρουμελιώτη τα piston που αυτή την στιγμή θεωρώ κορυφαία ;)
Παύλο ο ρουμελιωτης από ταχύτητες;
 
Ρουμελιωτης piston skeet 28gr N8.
28 μέτρα,IC μαμα τσοκ beretta 692.αλλαξα λιγο το χρωμα στη φωτο για να φανούν καλύτερα τα σκάγια γιατι μου είχαν βαψει κάποιοι το τεπόζιτο με ασημί σπρέι σε κάποια σημεία.
dOtwhyY.jpg
 
Ρουμελιωτης piston skeet 28gr N8.
28 μέτρα,IC μαμα τσοκ beretta 692.αλλαξα λιγο το χρωμα στη φωτο για να φανούν καλύτερα τα σκάγια γιατι μου είχαν βαψει κάποιοι το τεπόζιτο με ασημί σπρέι σε κάποια σημεία.
dOtwhyY.jpg
Πολυ ωραια τουφεκια ,κεντημα,για περπατητο θα ειναι. . . .sex hard.
 
Πολυ ωραια τουφεκια ,κεντημα,για περπατητο θα ειναι. . . .sex hard.
Κώστα μου άρεσε πολυ και εμένα και η πρώτη μου σκέψη ειναι αυτό που σκέφτηκες και εσυ.σιγουρα θα το δοκιμάσω στο περπατητητο τσιχλας και όχι μόνο.
Όπλο beretta 692,28 μέτρα τσοκ ΙC.
Μεσοταπα 28gr N9 Ρουμελιωτης.
dqrlY7o.jpg

Piston skeet 28gr N9 Ρουμελιωτης.
5qi2kWP.jpg
 
Last edited:
Ρουμελιωτης piston skeet 28gr N8.
28 μέτρα,IC μαμα τσοκ beretta 692.αλλαξα λιγο το χρωμα στη φωτο για να φανούν καλύτερα τα σκάγια γιατι μου είχαν βαψει κάποιοι το τεπόζιτο με ασημί σπρέι σε κάποια σημεία.
dOtwhyY.jpg
ωντος φιλε γιανη ωραια τα φυσιγκια του ρουμελιωτη,,και εγω εκανα μια δωκιμη να δω την διασπωρατους.sarcastic..hair.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top