Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιδιά καλές οι αναλύσεις σας και πολυ ενδιαφέρουσες τοποθετήσεις. Αλλα υπάρχει και η πραγματική αίσθηση οταν ρίχνουμε ενα φυσίγγι και δεν είναι μονο θεμα μάρκετινγκ. Άλλωστε μπορεί 2 φυσίγγια να εχουν σχεδόν ίδια υλικά αλλα να υπάρχει διαφορά στο ολο στήσιμο που οδηγεί και σε διαφορετικό αποτέλεσμα.

Μάνο, αν καταφέρω με ίδια σχεδόν υλικά και άρα και κοστολόγιο να σου πουλήσω κάτι 20% ακριβότερα, ενω ο ίδιος παράγω και την 'διαφορετική-υποδεέστερη' εκδοχή, άρα δεν είναι ότι σε σχέση με κάποιον ανεξάρτητο ανταγωνιστή έχω καλύτερη σκέψη και τεχνογνωσία και πρέπει να ανταμοιφθώ, αλλά εγώ σκόπιμα δημιουργώ έναν 'εικονικό ανταγωνιστή'-μέτρο σύγκρισης, τότε είναι πολύ υψηλού επιπέδου μάρκετινγκ μπορώ να σε διαβεβαιώσω για αυτό...
 
Last edited:
Μάνο, αν καταφέρω με ίδια σχεδόν υλικά και άρα και κοστολόγιο να σου πουλήσω κάτι 20% ακριβότερα, ενω ο ίδιος παράγω και την 'διαφορετική-υποδεέστερη' εκδοχή, άρα δεν είναι ότι σε σχέση με κάποιον ανεξάρτητο ανταγωνιστή έχω καλύτερη σκέψη και τεχνογνωσία και πρέπει να ανταμοιφθώ, αλλά εγώ σκόπιμα δημιουργώ έναν 'εικονικό ανταγωνιστή'-μέτρο σύγκρισης, τότε είναι πολύ υψηλού επιπέδου μάρκετινγκ μπορώ να σε διαβεβαιώσω για αυτό...

Σύμφωνοι, αλλά να είναι ίδια όπως λες με τον ανταγωνισμό. Τέλος πάντων.
 
Δεν έχω ρίξει παρά πολλα 28αρια στις τσίχλες.... Στο σκοπευτήριο πάντως είναι πολυ καλο!
Ηλία εσύ που ρίχνεις σκοπευτήριο στις τσίχλες έπρεπε να ρίχνεις 28αρια, είναι ταχυτητα.
Είχα παει περυσι περπατητο με τη καραμπίνα και 28αρια, τα πουλια μύτη, την επόμενη με 32αρια, έπρεπε να τραβάω το τουφέκι 2 πουλια μπροστά!
 
Με τον αυλο του baikal ταιριαζει γαντι..ακρως φονικος συνδυασμος
Ναι, με 28αρια όπου την έβλεπα έριχνα! Και με τα uno prima είχα παρει μακρινά πουλιά!!!
Δε συνηθίζω να ρίχνω μακρυά, γιατί δε με εμπιστευομαι, αλλά όποτε εριξα, έτσι για να ρίξω χωρίς άγχος είχα επιτυχίες!
 
Ηλία εσύ που ρίχνεις σκοπευτήριο στις τσίχλες έπρεπε να ρίχνεις 28αρια, είναι ταχυτητα.
Είχα παει περυσι περπατητο με τη καραμπίνα και 28αρια, τα πουλια μύτη, την επόμενη με 32αρια, έπρεπε να τραβάω το τουφέκι 2 πουλια μπροστά!
32αρια εριξα φετος μονο και μονο για να τελειωσω επιτηδες τα 8αρια που ειχα στην ακρη..28αρια στην τσιχλα ειναι ονειρο ειτε καρτερι ειτε περπατητο και που να δεις τι γινεται αν παιξεις με 24γραμμαρια τραποφυσιγγο η απολυτη κ..λα
 
Ναι, με 28αρια όπου την έβλεπα έριχνα! Και με τα uno prima είχα παρει μακρινά πουλιά!!!
Δε συνηθίζω να ρίχνω μακρυά, γιατί δε με εμπιστευομαι, αλλά όποτε εριξα, έτσι για να ρίξω χωρίς άγχος είχα επιτυχίες!
Οταν ριχνεις χωρις αγχος ισα ισα τοτε ειναι που εμπιστευεσαι τον εαυτο σου πραγματικα.οταν το σκεφτεσαι τοτε ειναι που δεν καθεται ποτε
 
Ναι, με 28αρια όπου την έβλεπα έριχνα! Και με τα uno prima είχα παρει μακρινά πουλιά!!!
Δε συνηθίζω να ρίχνω μακρυά, γιατί δε με εμπιστευομαι, αλλά όποτε εριξα, έτσι για να ρίξω χωρίς άγχος είχα επιτυχίες!
Για uno prima σε benelli οντος πολυ μακρυνες
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top