Σκοπευτήριο πηγαίνουμε;

Σκοπευτήριο πηγαίνουμε;

  • Συχνά

    Votes: 28 29,8%
  • Σπάνια

    Votes: 22 23,4%
  • Όχι

    Votes: 44 46,8%

  • Total voters
    94
Η πούλα εξακολουθεί να είναι στα 6 ευρώ ή πήρε αύξηση κι αυτή μαζί με τα φυσίγγια;
λογικα θα παρει τα δισκακια κ αυτα πειραν αυξηση η κουτα
5 Ευρώ έχει εδώ η πούλα (προς το παρόν τουλάχιστον. Δεν ξέρω τι σκέφτονται να κάμουν στη συνέχεια). Την προηγούμενη εβδομάδα (Δευτέρα) έριξα την πρώτη μου πούλα για φέτος. Φυσικά πήγε το κλαμπάνι σύννεφο ... σχεδόν τα μισά δισκάκια !!! .yel.:(😇 Αλλά λέω να το συνεχίσω και φέτος, τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα, Θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος ...:rolleyes:
Το θέμα είναι ότι έχει χάσει ο κόσμος το ενδιαφέρον του. Ελάχιστοι πάνε πλέον και πολύ σπάνια να βρεις 1-2 άτομα παρέα να παίξεις. Αν μάλιστα το ακριβήνουν κι άλλο ... χαιρέτα μου τον πλάτανο !!! Πάνε οι παλιές καλές εποχές που γινόταν χαμός και καιγόμασταν στο τουφεκίδι ... Περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαίς ... :(😓😢
 
5 Ευρώ έχει εδώ η πούλα (προς το παρόν τουλάχιστον. Δεν ξέρω τι σκέφτονται να κάμουν στη συνέχεια). Την προηγούμενη εβδομάδα (Δευτέρα) έριξα την πρώτη μου πούλα για φέτος. Φυσικά πήγε το κλαμπάνι σύννεφο ... σχεδόν τα μισά δισκάκια !!! .yel.:(😇 Αλλά λέω να το συνεχίσω και φέτος, τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα, Θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος ...:rolleyes:
Το θέμα είναι ότι έχει χάσει ο κόσμος το ενδιαφέρον του. Ελάχιστοι πάνε πλέον και πολύ σπάνια να βρεις 1-2 άτομα παρέα να παίξεις. Αν μάλιστα το ακριβήνουν κι άλλο ... χαιρέτα μου τον πλάτανο !!! Πάνε οι παλιές καλές εποχές που γινόταν χαμός και καιγόμασταν στο τουφεκίδι ... Περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαίς ... :(😓😢
Το περίεργο είναι ότι παρά την μείωση της προσέλευσης όπως λες δεν προβληματίζεται κανένας. Από την άλλη βέβαια επιχειρήσεις είναι που πρέπει να ζήσουν κι αυτές, απλά η λογική του ακριβαίνω τις τιμές γιατί δεν βγαίνω μακροπρόθεσμα πιστεύω θα έχει τα αντίθετα αποτελέσματα.
 
Όλα ακριβαίνουν, οπότε ακρίβυνε κι αυτό.
Για να πας σκοπευτήριο θες ένα 50άρικο για πλάκα.
Οι περισσότεροι δεν θα το διαθέσουν στο σκοπευτήριο ή δεν θα το κάνουν τόσο συχνά.
Τα σκοπευτήρια με πιατάκια, χρόνο με τον χρόνο συρρικνώνονται.
 
Υπάρχει μια μερίδα κόσμου που στηρίζει το σκοπευτήριο κ δεν αγγίζεται από την ακρίβεια, μια μερίδα που θα συνεχίσει να πηγαίνει τακτικά μειώνοντας λίγο τις προπονήσεις κ οι περιστασιακοί επισκέπτες που θα γίνουν ακόμα πιο περιστασιακοί... 6 ευρώ η πουλα κ φέτος εδώ κάτω... Πολλοί γκρινιάζουν από πέρυσι για την αύξηση αυτή αλλά καλώς η κακώς όλο αυτό το γαϊτανάκι της ακρίβειας μεταφέρεται παντού... Αν οι δίσκοι ανεβαίνουν κ αυτοί σε τιμή, πως να μείνει σταθερή η τιμή της πουλας?
 
δυστυχως ενω στο εξωτερικο ο πηλινος στοχος ειναι σε ανθηση, στην ελλαδα συρικνωνεται... :mad:
Έχεις δει πουθενά σερβιτόρο με όπλο???
Το εξωτερικό... ανθίζει!
Το εσωτερικό σερβίρει...
mousaka,greek salad κτλ...
Δεν υπάρχει θέση σε "τέτοιες" ελευθερίες!
Δες πρωινάδικο τώρα,έχει Σαττι!
 
Συγγνωμη για να καταλαβω κι εγω, "μία πούλα" ειναι τα 25 πηλινα δισκάκια ?
Κι εχουν 6 ευρω ? Δλδ. ας πουμε 50 τουφεκιες....12 ευρω ?
Το ξερετε οτι οι 50 σφαιρες 9mm εχουν 20-25 ευρω ετσι ?
Για να μην παμε σε αλλα διαμετρήματα.
 
Συγγνωμη για να καταλαβω κι εγω, "μία πούλα" ειναι τα 25 πηλινα δισκάκια ?
Κι εχουν 6 ευρω ? Δλδ. ας πουμε 50 τουφεκιες....12 ευρω ?
Το ξερετε οτι οι 50 σφαιρες 9mm εχουν 20-25 ευρω ετσι ?
Για να μην παμε σε αλλα διαμετρήματα.
Αμα το παρεις ετσι θα πρεπει στα 12 ευρω να βαλεις και 50 φυσιγγια αρα αλλα 17 ευρω αρα πας στα 29
Ευρω(με 8.5 το πακετο στην καλυτερη)
Και αυτο μονο αν θα ριχνεις 1 φορα σε καθε δισκο
Αυτο ειναι ουτοπικο γιατι θα γεμιζεις 2φυσιγγια καθε φορα ασχετως αν θα παρεις καποια δικασκια με μιαντουφεκια
Αρα το κοστος ειναι 12+34=46 καθαρα για να ριξεις 50 ντουφεκιες
 
Συγγνωμη για να καταλαβω κι εγω, "μία πούλα" ειναι τα 25 πηλινα δισκάκια ?
Κι εχουν 6 ευρω ? Δλδ. ας πουμε 50 τουφεκιες....12 ευρω ?
Το ξερετε οτι οι 50 σφαιρες 9mm εχουν 20-25 ευρω ετσι ?
Για να μην παμε σε αλλα διαμετρήματα.
Βαλε κ τα φυσιγγια για τις πουλες μη αφηνεις εξω αυτο γιατι τα δισκακια δεν σπανε αλλιως οταν ειναι στον αερα
στην πρακτικη η στα αλλα αθληματα του ραβδοτου μπορει να μην πληρωνεις τους στοχους (οχι παντα)
μην βαζεις σε εξισωση τι συμφερει απο τιμες και αθληματα στην σκοποβολη ΔΕΝ.. Κοιτα τι σου αρεσει κ τι σε γεμιζει περισσοτερο και οσο μπορεις και βασταει η τσεπη σου να κανεις
 
Επειδή τυγχάνει να παρακολουθώ και ιταλικά φόρουμ , που υποτίθεται ότι η Ιταλία σε όπλα φυσίγγια και σκοπευτικά αγωνίσματα είναι πολύ μπροστά και έχει παράδοση , μπορώ να σας πω ότι και εκεί γκρινιάζουν για την ακρίβεια και πολλοί είναι αυτοί που πλέον δεν πηγαίνουν , η μειώνουν τις εξόδους στα σκοπευτήρια για να ανταπεξέλθουν λόγω της ακρίβειας . …
 
Τα φυσίγγια έχουν ανεβεί από 40% έως και 100% μέσα σε τρία χρόνια . Τα υλικά ιδιογομωσης επίσης έχουν εκτοξευθεί προς τα πάνω . Θα φτάσουμε στο σημείο να σκεφτόμαστε πόσες φορές θα τραβήξουμε την σκανδάλη μέσα στο σκοπευτήριο .
 
Back
Top