Σκοπευτήριο Ψαχνά Ευβοίας

Ο ψυλλακης και ο Αποστολίδη δώσανε ρέστα.
Ατυχοι κ οι 2.Λίγο ακόμα και θα έφερναν πολύ καλό αποτέλεσμα. Και οι άλλοι.
Σταμου Χριστοφοράτος Δρούκας Μπεκάκος Κλπ.
Μπραβο κ πάλι σε όλους!!!
 
Last edited:
Το 19ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Compak Sporting στην Ελλάδα μας έλαβε τέλος.. Μια γιορτή για την Ελληνική σκοποβολή και τους Έλληνες σκοπευτές.
Τι εβδομάδα ήταν αυτή και τι αγώνας ήταν αυτός..
Την πρώτη μέρα καταρακτώδη βροχή, την δεύτερη μέρα αέρας 7 μποφόρ, την τρίτη μέρα υγρασία και ζέστη και την τέταρτη μέρα λες και ήθελε να θυμίσει ειδικά στους ξένους τον καιρό που όλοι αγαπάνε στην Ελλάδα..Ήλιος και ένα ελαφρύ αεράκι.
Συγχαρητήρια λοιπόν σε όσους συντέλεσαν να πραγματοποιηθεί αυτό το event στην Ελλάδα..
Ευχαριστούμε τους ξένους σκοπευτές που μας τίμησαν με την παρουσία τους και ήρθαν στην πατρίδα μας.. Ειδικότερα τους “Αδερφούς” μας από την Κύπρο που πάντα είναι εδώ.
Συγχαρητήρια στον στοχοθέτη αυτού του παμπόνηρου αγώνα Jamie Peckham..
Συγχαρητηρία στους James Attwood και Mark Winser για το τεράστιο 199/200 καθώς και στους αθλητές/ αθλήτριες των άλλων κατηγοριών που ανέβηκαν στο βάθρο.
Όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι ολοκλήρωσα την προσπάθεια μου στα 189/200 και δεν μπορώ να πω ότι είμαι ούτε ευχαριστημένος αλλά ούτε και δυσαρεστημένος δεδομένων των συνθηκών. Αυτά που σου προσφέρει ένας αγώνας 532 συμμετοχών είναι τόσα πολλά που δεν έχουν σημασία τα νούμερα..
Τέλος θέλω να ευχαριστήσω τους χορηγούς μου που ήταν εκεί για μια ακόμη μια φορά..
Touris S.A. Hunting
Nobel Sport Italia - The Winning Project
Caesar Guerini
Shoot-Off Team Greece & Cyprus
Οπλουργείο Λιάκος Κωνσταντίνος
Κέντρο Ακοής Χριστοφοράτος
 
Πολλά πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν και έζησαν αυτήν την διοργάνωση!
Ακόμα περισσότερα συγχαρητήρια για τις εξαιρετικές επιδόσεις τους,
ανατριχιάζεις όταν βλέπεις τον Γιώργο τον Αποστολίδη στην ίδια θέση με τον Szerdahelyi ((Άρη νομίζω η φωτογραφία σου είναι μαζί του;) και τον Spada και να βρίσκεται 18 θέσεις πάνω από τον Digweed(!!!) με τον οποίο ισοβάθμισε ο Ψυλλάκης, πάνω από ονόματα όπως πχ ο Husthwaite και αυτά είναι τα λίγα ονόματα που αναγνωρίζω...
Και από κοντά να ακολουθούν ο Θεοφάνης και ο Γεράσιμος με εκπληκτικές επιδόσεις όπως και ο Λεωνίδας, ο Άρης, ο Γιώργος και πολοί άλλοι που ξεχνάω...
Εδώ είναι τα τελικά, για όποιον θέλει να τα δει με λεπτομέρεια:
http://www.multipullsoft.it/Live/sh...IGCmNWHzUI0FXNbBPEx49Hce7_MIcQebToSUnHlt4TvM#
 
Πολλά πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν και έζησαν αυτήν την διοργάνωση!
Ακόμα περισσότερα συγχαρητήρια για τις εξαιρετικές επιδόσεις τους,
ανατριχιάζεις όταν βλέπεις τον Γιώργο τον Αποστολίδη στην ίδια θέση με τον Szerdahelyi ((Άρη νομίζω η φωτογραφία σου είναι μαζί του;) και τον Spada και να βρίσκεται 18 θέσεις πάνω από τον Digweed(!!!) με τον οποίο ισοβάθμισε ο Ψυλλάκης, πάνω από ονόματα όπως πχ ο Husthwaite και αυτά είναι τα λίγα ονόματα που αναγνωρίζω...
Και από κοντά να ακολουθούν ο Θεοφάνης και ο Γεράσιμος με εκπληκτικές επιδόσεις όπως και ο Λεωνίδας, ο Άρης, ο Γιώργος και πολοί άλλοι που ξεχνάω...
Εδώ είναι τα τελικά, για όποιον θέλει να τα δει με λεπτομέρεια:
http://www.multipullsoft.it/Live/sh...IGCmNWHzUI0FXNbBPEx49Hce7_MIcQebToSUnHlt4TvM#
Το καταπληκτικό είναι ότι ο Digweed στην ηλικία του συναγωνιζεται αθλητές 20-30 χρόνια νεώτερους! 👍
Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και ειδικά στον φίλο Γκίκα με 183 πιατάκια.
 
Καλημέρα ποιες είναι οι διάφορες από το skeet έναντι του trap?
Υπάρχουν αρκετές διαφορές όπως και ομοιότητες. Θα πρότεινα για αρχή την παρακολούθηση σχετικών βίντεο στο YouTube για τα στοιχειώδη και κατόπιν τη συζήτηση, με πιο ειδικούς από μένα βέβαια.
 
Back
Top