Σκοπευτήριο Σχιστού

Σήμερα επίσκεψη για 2 πούλες στο Σχιστό για να δοκιμάσω κάτι ακόμα από την συνταγή προσπαθώντας γενικά να βγάλω ΑΝ βγάλω τελικά καλό φαγητό...Δύσκολη συνταγή αλλά πιστεύω κάτι καλό αρχίζει να βγαίνει.
Το αριστερό γήπεδο αρκετά βατό χωρίς αλλαγές και με μπλέ πιάτα από την 1 και 2 μηχανή.
Στό δεξί με νύχια έκανα 17-18 ? πιάτα γιατί δεν βόηθησε ο αέρας σε 2-3 απαιτητικές τροχιές (4,8,15).
 
Σήμερα επίσκεψη για 2 πούλες στο Σχιστό για να δοκιμάσω κάτι ακόμα από την συνταγή προσπαθώντας γενικά να βγάλω ΑΝ βγάλω τελικά καλό φαγητό...Δύσκολη συνταγή αλλά πιστεύω κάτι καλό αρχίζει να βγαίνει.
Το αριστερό γήπεδο αρκετά βατό χωρίς αλλαγές και με μπλέ πιάτα από την 1 και 2 μηχανή.
Στό δεξί με νύχια έκανα 17-18 ? πιάτα γιατί δεν βόηθησε ο αέρας σε 2-3 απαιτητικές τροχιές (4,8,15).
κι εγω πηγα κατα τις 3μιση σκαστος απ τη δουλεια. τα μπλε πιατα ειναι λιγο σπαστικά στο σκουρο φοντο ειδικα με γυαλια ηλιου. στο δεξι γηπεδο το 4 το βλεπεις λιγο και στο πλαι γτ χοροπηδαει, θελει να το παιζεις ευθεια για να σπασει αλλα δεν μπορω να το κανω ολες τις φορες με επιτυχια
 
αυριο το πρωι θα παω και εγω μετα απο καποιες επεμβασεις στο οπλο... ελπιζω να προλαβω να ριξω λιγο στον πινακα να δω τι εγινε και μετααααα!!! φερτε πιατα !!!!! .terror.
 
Επεξήγηση 4,8,15.
4. Ενα πιάτο διαολεμένο εξερχόμενο λου παριστό από αριστερα ξεκινώντας από τα 20~μέτρα και πρός τα μέσα με τον νοτιά στον κώλο....ακόντιο...
8.τρα πόπιατο φωτοβολίδα από την μέση και αριστερά του γηπέδου και αυτό μετον νοτιά να το πηγαίνει σστου διαόλου.. Από τον 5 δεν παλεύεται.
15.μπατού από δεξιά που σήμερα λόγω αέρα?σου εδινε να δείς κρέας 10 μέτρα ~πρίν καρφωθεί μέ χίλια στό χώμα.
 
Επεξήγηση 4,8,15.
4. Ενα πιάτο διαολεμένο εξερχόμενο λου παριστό από αριστερα ξεκινώντας από τα 20~μέτρα και πρός τα μέσα με τον νοτιά στον κώλο....ακόντιο...
8.τρα πόπιατο φωτοβολίδα από την μέση και αριστερά του γηπέδου και αυτό μετον νοτιά να το πηγαίνει σστου διαόλου.. Από τον 5 δεν παλεύεται.
15.μπατού από δεξιά που σήμερα λόγω αέρα?σου εδινε να δείς κρέας 10 μέτρα ~πρίν καρφωθεί μέ χίλια στό χώμα.
το πιατο που με εκνευριζει απίστευτα ειναι το 7 στο αριστερο γήπεδο, θελω να το σπασω πριν αρχισει την καθοδο αλλα δεν τα καταφερνω με τιποτα. οσες φορές σπαει ειναι σε διχαλα με την 2η ενω πεφτει, κανένα tip?
 
το πιατο που με εκνευριζει απίστευτα ειναι το 7 στο αριστερο γήπεδο, θελω να το σπασω πριν αρχισει την καθοδο αλλα δεν τα καταφερνω με τιποτα. οσες φορές σπαει ειναι σε διχαλα με την 2η ενω πεφτει, κανένα tip?
Εγώ όποτε τό έχω σπάσει εκεί που λές, με 3.5 κ 3.5 τσοκ που παίζω ,το πολύ να να έχω δεί 3 κομάτια.Δεν σου δίνει κρέας ούτε αυτό.
3 μέτρα πρίν πέσει σπάει καλά.Και εκεί είναι για εμένα το ιδανικό σημείο.Είναι το ποιό κοντινό και γενικά το σημείο που το βλέπεις καλύτερα.
Βολεύει και σαν 2ο sim σε αυτό το σημείο.Είναι,τουλάχιστον ήταν το ποιό δύσκολο πιάτο του αριστερου γήπεδου για εμένα.
 
το πιατο που με εκνευριζει απίστευτα ειναι το 7 στο αριστερο γήπεδο, θελω να το σπασω πριν αρχισει την καθοδο αλλα δεν τα καταφερνω με τιποτα. οσες φορές σπαει ειναι σε διχαλα με την 2η ενω πεφτει, κανένα tip?
Maintained Lead χωρίς να λυπηθείς την προσκόπευση. Μόλις αισθανθείς ότι κρατάς την ταχύτητά του, πατάς χωρίς να επιταχύνεις ή να επιβραδύνεις το όπλο.

Εναλλακτικά pull away αλλά ξεκινώντας πιο μπροστά από το πιάτο, κλέβοντας λίγο από την προσκόπευση και ανοίγοντας προς το τέλος αφού πάρεις την ταχύτητά του.
 
Επεξήγηση 4,8,15.
4. Ενα πιάτο διαολεμένο εξερχόμενο λου παριστό από αριστερα ξεκινώντας από τα 20~μέτρα και πρός τα μέσα με τον νοτιά στον κώλο....ακόντιο...
8.τρα πόπιατο φωτοβολίδα από την μέση και αριστερά του γηπέδου και αυτό μετον νοτιά να το πηγαίνει σστου διαόλου.. Από τον 5 δεν παλεύεται.
15.μπατού από δεξιά που σήμερα λόγω αέρα?σου εδινε να δείς κρέας 10 μέτρα ~πρίν καρφωθεί μέ χίλια στό χώμα.
Το 4 και το 8 θα τα κοντρολαρεις καλύτερα αν τα ζητήσεις επωμισμένος. Το 15 αφού σου δείχνει κρέας τελευταία στιγμή, καλύτερα να το ελέγξεις με maintained και να μη ρισκάρεις μία βίαιη επιτάχυνση.
 
το πιατο που με εκνευριζει απίστευτα ειναι το 7 στο αριστερο γήπεδο, θελω να το σπασω πριν αρχισει την καθοδο αλλα δεν τα καταφερνω με τιποτα. οσες φορές σπαει ειναι σε διχαλα με την 2η ενω πεφτει, κανένα tip?
Αυτο το πιατο μου ανεβασε την πιεση μεχρι να το μαθω... Θα σου πω τι εχω κανει εγω και πλεον δεν με δυσκολευει... Ξεκιναω την επομιση πολυ πισω απο το 7 πριν βγει θελει θαραλεα προσκοπευση βεβαια και σπαει συνηθος στην κορυφωση του... Πριν αρχισει να πεφτει... Το μονο που με φοβιζει πλεον ειναι οτι μεχρι χτες το τσοκαρισμα μου ηταν xf και 2 αστρα και απο αυριο θα ειναι ενα ζευγαρι 3αρια gemini
 
Maintained Lead χωρίς να λυπηθείς την προσκόπευση. Μόλις αισθανθείς ότι κρατάς την ταχύτητά του, πατάς χωρίς να επιταχύνεις ή να επιβραδύνεις το όπλο.

Εναλλακτικά pull away αλλά ξεκινώντας πιο μπροστά από το πιάτο, κλέβοντας λίγο από την προσκόπευση και ανοίγοντας προς το τέλος αφού πάρεις την ταχύτητά του.
θυμήθηκα πως το εχω παιξει επωμισμενος(κατι που απεχθάνομαι) 2 φορες... την μια εσπασε με την πρώτη και μαλιστα καλα μολις περασε τον φραχτη αρα δεν ειναι θεμα τσοκαρισματος ή φυσιγγιου, μαλλον κατι κανω λαθος στη τεχνικη ιιισως σηκωνω κεφαλι για να το δω καλυτερα και η ντουφεκια παει απο πανω
 
Να εξηγήσουμε και γιαυτους που μας διαβάζουν για την τροχιά του 7 στο αριστερό γήπεδο.
Αριστερή τραβέρσα που ξεκινάει τολμώ να πω από τα 60 μέτρα ,έρχεται παράλληλα με τους βατήρες φλύδα στα 40 ~ μέτρα και σβήνει στα 35 εχοντας λίγο παραπάνω εικόνα.
 
Το 4 και το 8 θα τα κοντρολαρεις καλύτερα αν τα ζητήσεις επωμισμένος. Το 15 αφού σου δείχνει κρέας τελευταία στιγμή, καλύτερα να το ελέγξεις με maintained και να μη ρισκάρεις μία βίαιη επιτάχυνση.
Πάντα τα τραπόπιατα τα ρίχνω επωμισμένος αλλά όταν τα έχω 2ρα το κλαμπάνι δεν αργεί να έρθει
 
Πάντα τα τραπόπιατα τα ρίχνω επωμισμένος αλλά όταν τα έχω 2ρα το κλαμπάνι δεν αργεί να έρθει
Νοητή φωτογραφία το δεύτερο hold point λοιπόν και πλάνο για να πάει το όπλο άμεσα εκεί και τα μάτια εκεί που πρέπει.

Το θέμα είναι ότι σχεδόν πάντα ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε αλλά συχνά μας λείπει η διαύγεια για να το εκτελέσουμε.
 
Νοητή φωτογραφία το δεύτερο hold point λοιπόν και πλάνο για να πάει το όπλο άμεσα εκεί και τα μάτια εκεί που πρέπει.
Eδώ Λεωνίδα παίζει να μπει στο παιχνίδι η Νοερή απεικόνιση (ικανότητα ενόρασης)?
 
Eδώ Λεωνίδα παίζει να μπει στο παιχνίδι η Νοερή απεικόνιση (ικανότητα ενόρασης)?
Εννοείται. Το πλάνο το κάνεις εικόνες. Οι σκέψεις με τη μορφή λέξεων δεν είναι πλάνο που να μπορεί να ανακληθεί σε κλάσματα δευτερολέπτου.
 
Back
Top