Σκοπευτήριο Σχιστού

σε βραδινή προπόνηση πρώτη επιλογη το κίτρινο/ανοιχτό κίτρινο ( αν και δυσκολεύει λίγο στο να πιάσει γρήγορα το μάτι το πιάτο σε σχέση με το διάφανο ) και μετά διάφανο που σου δείχνει το πιάτο καλοσχεδιασμένο και γίνεται περισσότερο αντιληπτό

όλα αυτά βέβαια σε συνάρτηση πάντα με τον φωτισμό που εχει το σκοπευτήριο και πώς έχουν τοποθετηθεί τα φώτα για να δείχνουν το πεδίο, γιατί μπορεί τα φώτα να είναι από πίσω και να μας τυφλώνουν από ανάκλαση οπότε ίσως χρειαστεί και χαρτονάκι δεξιά αριστερά στα μπράτσα όπως αυτά που βάζουν οι τραπαδόροι

ποιό παιδάκι θα εχει κίτρινα μαζί ;
Θα έχει ένας φίλος σου,μην αγχώνεσαι....θες να φέρω και διάφανο;
 
πώς σας φάνηκε το χθεσινοβραδινό ;

προσωπικά στην 1η πούλα με δυσκόλεψαν αφάνταστα τα γυαλιά και τελικά τα έβγαλα στον 5ο βατήρα,,,έχασα άχαστα πιάτα ειδικά στον 1ο βατήρα, πήρα τα αρκετά πιο δύσκολα π.χ 4 και 7 , καθαρά από δικά μου λάθη,,στην 2η πούλα βελτιώθηκα αλλά πάλι κάποια πιάτα ούτε που τα ακούμπησα κατ επανάληψη το 2 το οποίο ηταν από τα εύκολα

αυτό που παρατήρησα είναι πώς πολύ καλά τουφέκια που γνωρίζω δυσκολέυτηκαν αρκετά με τα πιάτα που σημαίνει ότι το βραδινό ρίξιμο θέλει προπόνηση ;)

περιμένω τις απόψεις σας

@ χάρηκα που είδα παιδιά που γνωριζόμαστε αλλά χάρηκα περισσότερο που γνώρισα τον Φίλιππα,Γιάννη(jdp),dimitris benelli
 
dimitris benelli

Αυτος ειδε φως κ μπηκε μου φαινεται... .my man.Στα μουλωχτα ανεβηκε επανω... .sarcastic.
Δεν εχω ριξει ποτε βραδυ, πρεπει να ειναι ωραια εμπειρια... Δεν ξερω πως μπορεις να αντιλγηφθεις τις αποστασεις σε ενα τετοιο περιβαλλον...
 
πώς σας φάνηκε το χθεσινοβραδινό ;

προσωπικά στην 1η πούλα με δυσκόλεψαν αφάνταστα τα γυαλιά και τελικά τα έβγαλα στον 5ο βατήρα,,,έχασα άχαστα πιάτα ειδικά στον 1ο βατήρα, πήρα τα αρκετά πιο δύσκολα π.χ 4 και 7 , καθαρά από δικά μου λάθη,,στην 2η πούλα βελτιώθηκα αλλά πάλι κάποια πιάτα ούτε που τα ακούμπησα κατ επανάληψη το 2 το οποίο ηταν από τα εύκολα

αυτό που παρατήρησα είναι πώς πολύ καλά τουφέκια που γνωρίζω δυσκολέυτηκαν αρκετά με τα πιάτα που σημαίνει ότι το βραδινό ρίξιμο θέλει προπόνηση ;)

περιμένω τις απόψεις σας

@ χάρηκα που είδα παιδιά που γνωριζόμαστε αλλά χάρηκα περισσότερο που γνώρισα τον Φίλιππα,Γιάννη(jdp),dimitris benelli
Δύσκολα πολύ τα πράγματα, και πολύς κόσμος, ωραία παρέα ωραία εμπειρία αλλά και ταλαιπωρία. Μακράν η χειρότερη απόδοση μου τον τελευταίο καιρό.
 
Τραγωδία το βραδινό......hair.
Οι συνθηκες χαμηλού φωτισμού έφεραν στην επιφάνεια την λιγοστη μυωπία και μετά από μια απόσταση, οι δίσκοι θόλωναν και κάναν είδωλο.
Απόδοση απελπιστική.
Τελικά τέτοιες ώρες είναι για άλλα κόλπα....beerbbq2ffff
 
Δεν εχω ριξει ποτε βραδυ, πρεπει να ειναι ωραια εμπειρια... Δεν ξερω πως μπορεις να αντιλγηφθεις τις αποστασεις σε ενα τετοιο περιβαλλον...
Μια χαρά φαινόντουσαν τα πιατάκια,μαστορακο!!
Δεν ξέρω γιατί παραπονιούνται οι συναδελφοι....
Εγώ τα έβλεπα ολοκάθαρα και έντονα!
Μπορεί να ήταν...ματιασμενοι.....my man.
 
πώς σας φάνηκε το χθεσινοβραδινό ;

προσωπικά στην 1η πούλα με δυσκόλεψαν αφάνταστα τα γυαλιά και τελικά τα έβγαλα στον 5ο βατήρα,,,έχασα άχαστα πιάτα ειδικά στον 1ο βατήρα, πήρα τα αρκετά πιο δύσκολα π.χ 4 και 7 , καθαρά από δικά μου λάθη,,στην 2η πούλα βελτιώθηκα αλλά πάλι κάποια πιάτα ούτε που τα ακούμπησα κατ επανάληψη το 2 το οποίο ηταν από τα εύκολα

αυτό που παρατήρησα είναι πώς πολύ καλά τουφέκια που γνωρίζω δυσκολέυτηκαν αρκετά με τα πιάτα που σημαίνει ότι το βραδινό ρίξιμο θέλει προπόνηση ;)

περιμένω τις απόψεις σας

@ χάρηκα που είδα παιδιά που γνωριζόμαστε αλλά χάρηκα περισσότερο που γνώρισα τον Φίλιππα,Γιάννη(jdp),dimitris benelli
παυλο τι χρωμα φακους εβαλες???
 
Μια χαρά φαινόντουσαν τα πιατάκια,μαστορακο!!
Δεν ξέρω γιατί παραπονιούνται οι συναδελφοι....
Εγώ τα έβλεπα ολοκάθαρα και έντονα!
Μπορεί να ήταν...ματιασμενοι.....my man.
Γιάννη, ξέρεις τι σκεφτόμουν μετά; Ότι τα πιάτα όντως φαινόντουσαν μια χαρά, πολύ έντονα και πορτοκαλί.
Ξέρεις τι δεν φαίνεται; Το ίχνος της κάννης. Μπορεί το πιάτο να φαίνεται έντονο αλλά μέχρι εκεί. Προσωπικά είδα όμως ότι στο φόντο χανόντουσαν μέσα στην περιφερειακή εικόνα, τα στόμια των καννών. Θα είχε μεγάλη σημασία η ειδικευμένη γνώμη κάποιου δασκάλου σκοποβολής ή κάποιου που έχει μεγάλη εμπειρία σε τέτοιες συνθήκες.
Πέραν από τις όποιες "δικαιολογίες" που μπορεί να λέω και γω σχετικά με οπτικές αδυναμίες που σίγουρα παίζουν το ρόλο τους στον χαμηλό φωτισμό, αν αναλογιστουμε τον λόγο που πρωταθλητές του skeet βάζουν λευκή ταινία στα στόμια των καννών, μέρα μεσημέρι, θα καταλάβουμε εύκολα την σοβαρότητα αυτού που λέω.
Αυτές οι συνθήκες αναδεικνύουν στο έπακρο, εκτός από τις όποιες οπτικές αδυναμίες και τις όποιες,έστω και μικρές παρεκκλισεις στα μέτρα του όπλου.
Ωραία, το δίσκο τον έβλεπα έντονα αλλά έχανα τις κάννες, οπότε εκεί τα...έχανα ;)
Τι εικόνες να ανασύρει το υποσυνείδητο και τι προσκοπευσεις να βάλεις όταν δεν έχεις αίσθηση των καννών στην περιφερειακή εικόνα;
 
Back
Top