Σκοπευτήριο Ασπροπύργου - Σκοπευτικός όμιλος ΑΨΙΔΑ

Ναι αλλα δεν ξέρω γιατί, κάτι άκουσα για όπλα χωρίς ΑΚΚΟ, αλλα δεν ξέρω αν ισχύει, εκεί την ζητάγανε απαραίτητα όταν έπαιρνες τις πουλες.
Όλα αυτά λογικά μου ακούγονται για την ώρα. Ακόμη όμως δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο το έκλεισαν
 
Όλα αυτά λογικά μου ακούγονται για την ώρα. Ακόμη όμως δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο το έκλεισαν
Απ´οτι λένε δεν είχε την απαραίτητη άδεια και για αυτόν τον λόγο δεν μπορούσε να φιλοξενήσει και επισήμους αγώνες. Δεν ξέρω αν αληθεύει όμως.
 
Γενικά , τα πράγματα δυσκόλεψαν για κυνηγούς μη σκοπευτές ...
Πρωινή βόλτα στον Ασπρόπυργο, φτάνουμε σκοπευτήριο , μας σκάνε το παραμύθι... λόγω καταγγελίας μόνο με δελτίο σκοπευτή μπορείς να ρίξεις .... το σκοπευτήριο ανοιχτό , αλλά δεν είχαμε δελτία ...
Επόμενη επιλογή Μαλακάσα ... πριν ξεκινήσουμε ρίχνουμε ενα τηλέφωνο για να μην παμε τσάμπα ... και εκεί ψυχρολουσία ... παιδιά μόνο με δελτίο σκοπευτή θα ρίξετε , ειδικά σήμερα που εχει και αγώνα skeet ..... από αύριο , θα δούμε ...
Τελικός σταθμός Σχιστό... εκεί όλοι ρίξαμε με τις άδειες των όπλων , αλλά μας ειπε ο Μπογιάκης για το περιστατικό στον Ασπροπυργο , και οτι πιθανά σύντομα και εκεί θα αναγκαστούν να μην αφήνουν να ρίξεις χωρίς δελτίο ...
Μύλος , πανε οι καταγγελίες σύννεφο απο οτι κατάλαβα... το πιθανότερο να αλληλοκαρφώνονται μεταξύ τους ... και να εχει ενα πλεονέκτημα το Σχιστό γιατί ειναι σκοπευτήριο κυνηγητικού συλλόγου ...
Απο αποτελέσματα χάλια ... λιγο ο αέρας , λίγο το άγνωστο σκοπευτήριο , λίγο η πολυκοσμία , λίγο οι αλλαγές όπλων , στο γάμο του Καραγκιόζη .sarcastic.
 
ο Αθλητικός Σκοπευτικός Σύλλογος Πειραιά ( Σχιστό ) είναι ο πιο οικονομικός στα €50-55 μετά ακολουθεί ο <<Παρνης>> στα €65 και Μαλακάσα πάνω από €120 απ'ότι θυμάμαι

τα παραπάνω χρήματα πάνε στην ΣΚΟΕ και στον σύλλογο του εκάστοτε σκοπευτηρίου και πρέπει να πας σε γιατρό που θα υπογράψει την καρτέλα σου ( ότι κάνουμε για την οπλοκατοχή ) οπότε υπολόγισε άλλα λεφτά εκεί -> εδώ βάζω ........ αν θες στείλε μου πμ για περαιτέρω
 
Δηλαδή στον Ασπρόπυργο,ούτε στον πίνακα μπορούμε να ρίξουμε; Τι βλακείες δελτίο σκοπευτή ζητάνε; δεν είμαστε αθλητές σκοποβολής για να έχουμε δελτίο! ,εμείς μια στο τόσο πάμε για να δοκιμάζουμε κανα όπλο και κανα φυσίγιι.Ήμαρτον πια!!!! κ@λ@χανείο είμαστε παντού...
Υπάρχει κανα σταθερό τηλέφωνο επικοινωνίας,γιατί στο κινητό που παίρνω είναι συνεχώς απενεργοποιημένο....
 
Last edited:
τι εννοεις??? σε συλογο πρεπει να βγαλεις σκοπευτικη ταυτοτητα
αν γραφτεις σε σκοπευτηκο συλογο,ομηλο βγενει κ το δελτιο σκοπευτη οτι μπορεις να κανεις αγωνες?η απλα αν γραφτεις σε σκ. συλογο μονο για να ριχνεις χωρις να να κανεις αγωνες
 
μπορεις να γραφτεις και να βγαλεις ταυτοτητα σκοπευτη χωρις να κανεις αγωνες. πιο πολυ ειναι για δικια σου ασφαλεια οταν μεταφερεις τ οπλο απο και προς το σκοπευτηριο για να μην μπλεξεις με κανενα περιεργο. οι αγωνες χρειαζονται μονο αν σ ενδιαφερει να εχεις νομιμα περιστροφο αν θελεις βεβαια να εχεις τετοιο πραγμα σπιτι σου κατι τ οποιο εμενα προσωπικα δεν μ ενδιαφερει
 
μπορεις να γραφτεις και να βγαλεις ταυτοτητα σκοπευτη χωρις να κανεις αγωνες. πιο πολυ ειναι για δικια σου ασφαλεια οταν μεταφερεις τ οπλο απο και προς το σκοπευτηριο για να μην μπλεξεις με κανενα περιεργο. οι αγωνες χρειαζονται μονο αν σ ενδιαφερει να εχεις νομιμα περιστροφο αν θελεις βεβαια να εχεις τετοιο πραγμα σπιτι σου κατι τ οποιο εμενα προσωπικα δεν μ ενδιαφερει
για το λειωκανο λεω οχι για τα περιστροφα
 
Δηλαδή στον Ασπρόπυργο,ούτε στον πίνακα μπορούμε να ρίξουμε; Τι βλακείες δελτίο σκοπευτή ζητάνε; δεν είμαστε αθλητές σκοποβολής για να έχουμε δελτίο! ,εμείς μια στο τόσο πάμε για να δοκιμάζουμε κανα όπλο και κανα φυσίγιι.Ήμαρτον πια!!!! κ@λ@χανείο είμαστε παντού...
Υπάρχει κανα σταθερό τηλέφωνο επικοινωνίας,γιατί στο κινητό που παίρνω είναι συνεχώς απενεργοποιημένο....
Το θεμα είναι να μην ζητάνε έγραφες και σκοπ. ταυτότητες. Τώρα για το αν θα ρίξεις σε πίνακα ή στο πιάτο το ίδιο είναι
 
Αν μπορεί να το τσεκάρει κάποιος που ασχολείται με σκοποβολή και φυσικά μπορεί....άκουσα ότι το σκηνικό που έγινε στο σκοπευτήριο Ασπροπύργου, έγινε γιατί δεν είχαν άδεια για λειτουργία σκοπευτηρίου,αλλά για λειτουργία αθλοπαιδιών,κάτι τέτοιο...και το αναφέρω συγκρατημένα.
Αν ισχύει αυτό είμαστε για κλάματα και το έμαθα από άνθρωπο που έχει γνωριμίες στο αντικείμενο.
 
Και μαλιστα ειναι τοσο μεγαλη η επιτυχια της ΕΛΑΣ, τεραστια, τιτανια θα ελεγα, και αξιοποιωντας τις πληροφοριες που με κοπο μαζεψαν, γιατι το εν λογω σκοπευτηριου ηταν τοσο μυστικο που ουτε στο Google Maps το εβρισκες, ουτε σε σελιδα στο Ιντερνετ, ουτε φυσικα ειχε γινει παρουσιαση του απο websites που ασχολουνται με τη σκοποβολη. Τοση μυστικοτητα
 
Back
Top