Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Την έχει ζητήσει ένας φίλος,μου έχει μπει στο μυαλό και για αεριων,επομενως ναι!
Hλια κατα την προσωπικη μου αποψη δυο ειναι οι επιλογες με ξυλινα μερη .Beretta A400 upland και Benelli Power Bore.Παιζουν στις ιδιες τιμες με την διαφορα στο συστημα λειτουργιας αεριων η μια αδρανεια η αλλη.Δυο κορυφαιες επιλογες που συγκεντρωνουν ποιοτητα εργονομικα χαρακτηριστικα και φοβερα σκοτωματα.Φιλος μου κυνηγα την Βενελλι αποκλειστικα στις φασσες και εκει βλεπουμε τι τραβαει η καννη της .Φοβερη .Οπως και να εχει το θεμα καλη επιλογη σου ευχομαι.
 
Σκέφτομαι να δοκιμασω ένα όπλο που δεν έχω δοκιμασει ακόμα!θελω να αλλάξω και σύστημα λειτουργίας!ελατηριου δεν μπορώ να παρω θέλω να δουλεύω έναν χρόνο:D επομενως κοιτάω αεριων!Δεν θέλω ακόμα να δουλέψω τους πολύ διευρυμένους άυλους επομενως είμαι μεταξύ fabarm και ίσως σε κάποια μπερετα μεταχειρισμένη όμως...Όταν ανέβω Αθήνα με το καλό θα το ψάξω πιο εμπρακτα
 
Παιδια καποτε ενας μεγαλος δασκαλος της σκοποβολης ειχε πει το εξης: Εαν η Fabarm ειχε το μηχανισμο της Benelli με την καννη που διαθετει δεν θα πωλουσε αλλο οπλο γνωριζω οτι και ο ιδιος κυνηγουσε και με Fabarm.Η Fabarm να γνωριζεται οτι εχει διεθνως παντεταρισμενη την κατασκευη της καννης μεχρι το 2030.Για αναλογιστειτε το γιατι;Οσοι βεβαια εχετε κυνηγησει με Fabarm ηδη το ξερετε το γιατι.
Ακριβώς όπως το είπες το επιβεβαιώνω. Όσοι έχουμε fabarm ειδικά τις νεότερες δεν τις αλλάζουμε! Γιατί εκτός από θαυμάσιες τουφεκιές είναι και απροβλημάτιστες. Το μόνο που θέλουν λίγη περισσότερη ώρα στο καθάρισμα.
 
Λες Ανδρέα;;)
Να σου πω κι εγώ τι λέω?αν τ όπλο σου κάνει τα χατηρια το κρατάς και προχωράς.ρητο που δεν εφαρμοσα ποτέ μου και το μετάνιωσα αλλά πιστεύω ότι θα πρέπει να το λαβεις υπ όψιν λέει ένα όπλο ένα φυσιγγι.τωρα αν θες αερίων πάρε μια μεταχ.μπερετα ή φαμπαρμ όπως το σκέφτεσαι και κάνε μετά τις επιλογές σου
 
Αν είναι να μεταπηδήσεις σε αυτογεμές αερίων, τότε Remington V3 Field Walnut (ξύλινα μέρη), εκτός και έχεις λίγη υπομονή για την V3 Waterfowl. https://www.randywakeman.com/Review2019RemingtonV3WaterfowlPro.htm
Θανάση δεν είχα ποτε ρεμ,έχω ακουσει θεματάκια περί εμπλοκών,για την κάννη της όλοι λένε τα καλύτερα,δεν μπορώ να πω πως είναι από τα όπλα που έχω στα υποψιν μου,γενικά μαρεσουν περισσότερο τα ιταλικά,βέβαια μπορεί να την ριξω και μα ερωτευτώ!
 
Να σου πω κι εγώ τι λέω?αν τ όπλο σου κάνει τα χατηρια το κρατάς και προχωράς.ρητο που δεν εφαρμοσα ποτέ μου και το μετάνιωσα αλλά πιστεύω ότι θα πρέπει να το λαβεις υπ όψιν λέει ένα όπλο ένα φυσιγγι.τωρα αν θες αερίων πάρε μια μεταχ.μπερετα ή φαμπαρμ όπως το σκέφτεσαι και κάνε μετά τις επιλογές σου
Ξέρεις φίλε πως με πιάνει να τα αλλάζω τα όπλα,σαν παιχνίδι τα βλέπω,δόξα τω θεω έως τώρα δεν είχα από κανένα αυτογεμες μου παράπονο!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top