Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Μάγκες καλά τα ψέματα. Όταν πουλάς κάτι χάνεις και μάλιστα αρκετά. Και η μεγαλύτερη χασουρα είναι στα δύο άκρα. Στα φτηνά και στα ακριβά. Στα φτηνά ακόμα περισσότερο. Δοκιμάστε να πουλήσετε μπαικαλ στο οποίο να έχετε ρίξει και λεφτά.
 
Αυτή η τιμή είναι πολύ κοντά στο επίπεδο αγοραστή 686 , σπόρτινγκ καινούργιου και με το κοντάκι ακόμα και αριστερό στα μέτρα του.Τα καλοσύνη , μόνο για εσένα ,και επειδή σε συμπάθησα δεν σχολιάζονται.Ισως κάποιος φίλος η συγγενής θα μπορούσε να το πάρει ,αλλά αυτοί θα το θέλουν πιο τζάμπα και από τούς ξένους .Ένας αγοραστής θα πρέπει σιγουρευτεί ότι δεν θα χρειαστεί να χαλάσει ούτε ευρώ επιπλέον .(δύσκολο)
Σόρρυ που απαντάω στο ποστ σου αλλά να συγκρίνουμε όμοια πράγματα. Αλλο όπλο το 686 άλλο το perennia κ.ο.κ. Δηλαδή αν πουλήσει κάποιος το 694 2800 μτχ θα του πούμε είναι ακριβό γιατί τόσο έχει το 690 καινούριο; Το οπλο αυτό το perennia κάποτε το είχα βάλει στο μάτι αλλα πήγαινε πάνω απο 3000 και δεν το τόλμησα τότε. Ποιοτικά είναι πιο πάνω αρκετα απ το 686. Τωρα άν κάποιος θέλει οπωσδήποτε καινούριο αυτο ειναι άλλο θεμα.
 
Σόρρυ που απαντάω στο ποστ σου αλλά να συγκρίνουμε όμοια πράγματα. Αλλο όπλο το 686 άλλο το perennia κ.ο.κ. Δηλαδή αν πουλήσει κάποιος το 694 2800 μτχ θα του πούμε είναι ακριβό γιατί τόσο έχει το 690 καινούριο; Το οπλο αυτό το perennia κάποτε το είχα βάλει στο μάτι αλλα πήγαινε πάνω απο 3000 και δεν το τόλμησα τότε. Ποιοτικά είναι πιο πάνω αρκετα απ το 686. Τωρα άν κάποιος θέλει οπωσδήποτε καινούριο αυτο ειναι άλλο θεμα.
Και βέβαια λόγο τιμής και αυτά που προσφέρει σαν καινούργιο το κατατάσσουν μια κατηγορία πάνω .Όταν το πουλάς όμως απευθύνεσαι και στην κατηγορία του 686 καινούργιου ,το οποίο η εταιρία δείχνει να το πιστεύει περισσότερο (μπορεί να κάνω και λάθος) .Τα έξτρα που έχει ένα μεταχειρισμένο δεν μετρανε σε όλους τους υποψηφίους αγοραστές το ίδιο και ιδίως αν ανεβάζουν την τιμή.
 
Δεν διαφωνώ σε τίποτα από όσα Λές γιατί έτσι είναι! Τα της καλοσύνης το είπα διότι δεν κάνουν αυτά για τα άλλα όπλα που έχω οπότε πάλι θα έπρεπε ξανά να μπώ στην διαδικασία να ζητάω πενηντάρια, οπότε δεν θα πείραζε από μόνος μου να του χαρίσω κάτι! Τώρα για το 686 το οποίο το είχα, και το 687 silver pigeon III επίσης, είναι άλλα όπλα σε σχέση με το perennia, με αυτό ρίχνεις κεραυνούς και δεν καταλαβαίνεις τίποτα λόγω του kick off. Αυτά…….
Τα 1800 με τα 1500 περίπου που είπα εγώ δεν απέχουν πολύ ,αλλά αυτό το κρίνει ο κάτοχος.Δεν μιλάω να βρεις κάποιον στην ανάγκη και τέτοια.Παντα ο πωλητής θέλει να πουλάει ακριβά και ο αγοραστής να αγοράσει φθηνά.Πιστευω ότι το όπλο είναι πολύ καλό ,αλλα για να το δίνεις κάτι είδες που δεν σου άρεσε .Δεν μιλάω για την ποιότητα του όπλου ,αλλά στη χρήση, στο κυνήγι δεν σου κάνει τα κέφια ,δεν σε ευχαριστεί.Αυτο μπορεί να σου συμβεί και με ένα όπλο 10πλασιας αξίας .Τι κάνεις το κρατάς και κάθε φορα που πας να πάρεις ένα όπλο από το ερμάριο ,το βλέπεις και σου γυρίζει μυαλό;
 
Βρέ παίδες να σας ρωτήσω κάτι! Μιάς και βλέπω πώς έχετε άποψη από μεταχειρισμένα, θέλω να μου πείτε πόσο μπορεί να πιάσει αυτό? Beretta Perennia SV10 Kick off, κάνη 66cm ζήτημα εάν έχει ρίξει τρία κουτιά φυσίγγια!.View attachment 49615
1500+
 
Στην κατάσταση που είναι το όπλο θα ζητούσα 1800, και όχι 2000 για να φτάσω εκεί! Αυτό θεωρώ ότι θα έκανα εγώ εάν ήμουν στην θέση του αγοραστή και στην κατάσταση που είναι το όπλο!.! Και εάν με έπιανε και η καλοσύνη θα του χάριζα και κάνα τσοκάκι έσω έξω που έχω όλη την σειρά!
Τόσο θα το έβαζα κι εγώ. Βέβαια να ξέρεις θα σε παίρνουν τηλ και θα σου λένε να σου δώσω ενα χιλιάρικο να το πάρω; Το λέω γιατί όταν πούλησα μια benelli rafaello elite που είχα αγρατζούνιστη άκουγα συχνά τέτοιες αηδίες, άν έχεις υπομονή θα βρεθεί ο άνθρωπος που θα εκτιμήσει την κατάσταση και το όπλο και θα το αγοράσει. Αν ήταν 71 εκ κάννες θα το πούλαγες και πιο εύκολα.
 
Καλησπέρα! Αφού διάβασα όλα τα σπότ των συναδέλφων κυνηγών θα προσπαθήσω να απαντήσω σε όλους μαζί αλλά και στον καθένα ξεχωριστά!. gvp9000, το όπλο είναι τέλειο δεν έχει ψεγάδι κανένα, και ταπεινά λέω πώς δεν έχω οικονομικό πρόβλημα τουλάχιστον γι αυτά τα μεγέθη. Στο car δεν θα πεί ποτέ το όπλο, θα πουληθεί εάν πουληθεί σε κυνηγό που θα εκτιμήσει την αξία του όπλου. Μεταχειρισμένο δεν έχω αγοράσει και εγώ χωρίς όμως αυτό να σημαίνει κάτι!. Benelli I.h. Το όπλο αυτό πραγματικά πολύ καλό αλλά επειδή είναι πολύ σωστή η τοποθέτησή σου ότι όταν το βλέπεις στον οπλοβαστό κάτι σε χαλάει, τότε Ναί, με λύπη μου θα σου πώ ότι το όπλο αυτό το είχα αγοράσει να το κάνω δώρο στον ένα μου Γυιό όταν θα τελείωνε το Πανεπιστήμιο, όμως ο Θεός είχε άλλα σχέδια και τώρα βρίσκεται στην γειτονιά των Αγγέλων και έτσι σκέφτηκα ότι ίσως να είναι καλύτερα!.BIRDY Το όπλο το ήθελε 66 cm γιατί στις μπεκάτσες θα ήταν καλύτερο από κάθε άλλο μέγεθος. Όχι δεν θα μπώ στην διαδικασία να ανοίγω διάλογο πέραν της τιμής που θα έχω ορκίσει!.Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και τον πολύ ωραίο διάλογο που κάνουμε!.
 
Σόρρυ για το οφ τόπικ, αν είναι ας μεταφερθεί.Τα φυσίγγια αδρανείας Α-Zoom τα μεταλλικά αν τα ρίξω και το σπάσω θα τα πετάξουν οι εξολκείς ή θα έχουν θέμα; Πόσο ζυγίζουν ξέρει κανείς;
Αλλιώς θα τα ρίξω και θα ανοίξω το όπλο από πάπια πχ και τα βγάζω.Και αν έχω την ζυγαριά καμιά μέρα θα τα ζυγίσω!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!7894.jpg
Γι' αυτά αναφέρομαι!
 
Last edited:
Σόρρυ για το οφ τόπικ, αν είναι ας μεταφερθεί.Τα φυσίγγια αδρανείας Α-Zoom τα μεταλλικά αν τα ρίξω και το σπάσω θα τα πετάξουν οι εξολκείς ή θα έχουν θέμα; Πόσο ζυγίζουν ξέρει κανείς;
Αλλιώς θα τα ρίξω και θα ανοίξω το όπλο από πάπια πχ και τα βγάζω.Και αν έχω την ζυγαριά καμιά μέρα θα τα ζυγίσω!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!View attachment 49660
Γι' αυτά αναφέρομαι!
Τα πετάνε κανονικότατα... Τα ίδια εχω κι εγώ.
 
Σκέφτομαι να αγοράσω ενα "διαφορετικό" τουφέκι κάποια στιγμή....

https://www.cabelas.ca/product/6022/traditions-hawken-woodsman-flintlock-rifle

https://www.traditionsfirearms.com/product/Hawken-Woodsman-.50-cal-Flintlock-Select-Hardwood-Blued

R2390801.jpg
 
Είμαι κι εγώ στην έρευνα αγοράς νέας καραμπίνας. Θέλω να λειτουργεί με σύστημα αερίων. Έχω επωμησει a350,v3,l4s,xlr,maxus και maxus ii. Δυστυχώς δεν έπιασα στα χέρια μου sx4. Αυτές οι οποίες κάθονται καλά επάνω μου είναι η maxus ii και η xlr με την πρώτη να μου δίνει πολύ καλύτερη αίσθηση. Μεταξύ maxus ii και xlr5 τι μου προτείνετε; Μπορεί να συναγωνιστεί σε αίσθηση η sx4 αυτά τα δύο όπλα ή τη θεωρείται υποδεέστερη;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
 
Είμαι κι εγώ στην έρευνα αγοράς νέας καραμπίνας. Θέλω να λειτουργεί με σύστημα αερίων. Έχω επωμησει a350,v3,l4s,xlr,maxus και maxus ii. Δυστυχώς δεν έπιασα στα χέρια μου sx4. Αυτές οι οποίες κάθονται καλά επάνω μου είναι η maxus ii και η xlr με την πρώτη να μου δίνει πολύ καλύτερη αίσθηση. Μεταξύ maxus ii και xlr5 τι μου προτείνετε; Μπορεί να συναγωνιστεί σε αίσθηση η sx4 αυτά τα δύο όπλα ή τη θεωρείται υποδεέστερη;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
μαξους 2 ,εχει ανεβει ποιοτικα,πιο καινουργιο οπλο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top