Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
παναγιωτη με e banking δεν πληρωσα προμηθεια εγω..πριν κανενα διμηνο εβγαλα αδεια..
Αυτονοητο εγω μιλησα για καποιους που δεν εχουν την δυνατοτητα αυτη.Προσωπικα εβγαλα τα παραβολα στα ΚΕΠ πηγα τραπεζα και με τις αποδειξεις πληρωμής εδωσα τα παραβολα στο ΑΤ.
 
Η πληροφοριση ειναι απο τον υπευθυνο περι οπλων στο ΑΤ της περιοχης μου.Ολα οσα περιεγραψα ειναι διοτι προσφατα εγω ακολουθησα των διαδικασια για την αγορα οπλου.
Παναγιωτη τι ειναι ο υπευθυνος? Αξκος της Αστυνομιας ή πολιτικο προσωπικό ή ειδικος φρουρός? Έχει άγνοια νόμου ή το κανει επιτηδες. Εγω εκανα τη διαδικασια προ διμηνου και λιγοτερο.
 
Παναγιωτη τι ειναι ο υπευθυνος? Αξκος της Αστυνομιας ή πολιτικο προσωπικό ή ειδικος φρουρός? Έχει άγνοια νόμου ή το κανει επιτηδες. Εγω εκανα τη διαδικασια προ διμηνου και λιγοτερο.
Για να τελειωνει το θεμα προτεινω ο εκαστοτε ενδιαφερομενος να επισκεπτεται το αρμοδιο στην περιοχη του ΑΤ και ολα στη συνεχεια περνουν εκ του ασφαλους το δρομο τους .
 
Τα A -ZOYM να πάρεις που είναι αλουμινίου και δοκιμασμένα για 3000 βολές ,τα πλαστικά δεν κάνουν.
Έχω πάρει κάτι μεταλλικά από Καλαντζάκο,.ήταν λίγο ακριβά αλλά τα έχω πολλά χρόνια και δεν έχουν πάθει το παραμικρό( αν και τα έχω εξωλκευσει πάρα πολλές φορές κατά λάθος και έχουν πέσει κάτω )View attachment 42002
Αυτά πήρα (2) 5,5 το ένα για την μερκέλα!
Ευχαριστώ μάγκες!
 
Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτομαι για αγορά ενός super pose. Έπιασα πρόσφατα ένα 828u και μου έκατσε πολύ καλά. Αν μπορείτε να μου πείτε κάποιες γνώμες σχετικά με το όπλο,προβλήματα και τα σχετικά και αν αξίζει η αγορά του. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτομαι για αγορά ενός super pose. Έπιασα πρόσφατα ένα 828u και μου έκατσε πολύ καλά. Αν μπορείτε να μου πείτε κάποιες γνώμες σχετικά με το όπλο,προβλήματα και τα σχετικά και αν αξίζει η αγορά του. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Μονο απο κατοχο και μαλιστα ειλικρινή να παρεις γνωμη. Εγω εμφανισιακα το γουσταρω τρελά. Εχει και πολλες δυνατοτητες ρυθμισης στα μετρα του χειριστη.
 
Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτομαι για αγορά ενός super pose. Έπιασα πρόσφατα ένα 828u και μου έκατσε πολύ καλά. Αν μπορείτε να μου πείτε κάποιες γνώμες σχετικά με το όπλο,προβλήματα και τα σχετικά και αν αξίζει η αγορά του. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Φίλος που το αγόρασε πέρυσι και το κυνήγησε όλη τη σεζόν σε τσίχλα έμεινε πολύ ευχαριστημένος και σε δοκιμές που κάναμε σε πίνακες έβγαλε και ωραίες κατανομές σφιχτές...
Το προτείνω ανεπιφύλακτα..
 
Κανένα από τα 2.Στον βασικό αορτηριούχο από μαμά όπλου που πιάνει ανάμεσα στις κάννες στο πλαγιόκαννο.
Αν καταλαβα καλα ειναι η ψιλη βιδα που συνδεει τον κρικο με την βαση που ειναι κολλημενη ή βιδωμενη στη μεσοριγα. Αν δεν βρεις ενας οπλουργος μπορει να κανει πατεντα με κανα πίρο ή να φτιαξει βιδα. Αν λες τη βιδα που βιδωνει στη μεσοριγα παλι οπλουργος.
 
Ok. Τα σπειρωματα δεν ειναι ιδια σε ολα τα οπλα. Μπορει να κανει μπορει και οχι. Οι οπλουργοι εχουν βιδες στα αποθεματα τους και θα στο φτιαξει αμέσως. Σε καθε περιπτωση αν το καταφερεις μονος καλο ειναι να βαλεις λοκταιτ
 
Ok. Τα σπειρωματα δεν ειναι ιδια σε ολα τα οπλα. Μπορει να κανει μπορει και οχι. Οι οπλουργοι εχουν βιδες στα αποθεματα τους και θα στο φτιαξει αμέσως. Σε καθε περιπτωση αν το καταφερεις μονος θελει λοκταιτ
ΠΟΤΕ LOCTITE ΣΕ ΒΙΔΕΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ... ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ !!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top