Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Δηλαδή αφού θα δώσω την SX3 να συνεχίσω να έχω στο προσκήνιο κ τη SX4 (Waterfowl)..;;
Ρωτάω γιατί ποτέ δν είχα όπλο με πλαστικά μέροι κ όσο να'ναι θα ήθελα να συλέξω γνώμες....
Πριν είδα βιαστικά ...γιατί να δόσεις την χ3;
 
Πριν είδα βιαστικά ...γιατί να δόσεις την χ3;
Θα τη δώσω έτσι για αλλαγή κ γιατί με τραβάει αρχικά σαν όπλο η waterfowl sx4.... Επίσης πάλι θα πήγαινα στη Fabarm L4S (left).....
Αλλά κ στην SX2 δν θα είχα κανένα μα κανένα απολύτος πρόβλημα να επιλέξω...(είμαι κ λίγο της παλιάς σχολής)
Εξάλλου η sx2 πιστεύω πω δν διαφέρει σε μηχανισμό κ κινούμενα μέροι με την sx3 & sx4.......παρά μόνο η κάνη της sx2 που θα είναι καλύτερη κατά πολύ σε αντοχή μετάλλου λόγο παλαιότητας κ βλητικής......
Αν κρίνω λάθος διορθώστε με.....

Αλλά επιδή κάνω αγώνα κ εγώ όλα εξαρτώνται από τα οικονομικά μου από Μάϊο και μετά......my man.
 
Επειδή μέσα στο χρόνο επίκειται γάμος, τα πεθερικά μου θα μου κάνουν δώρο προσωπικό ,όπλο. Ηδη εχω το 690 με 71 εκ την xlr5 που έχω πλεον δανείσει στον πατέρα μου και την 303 όλες με 71 εκ κάνη. Το ποσό θα είναι 1500 ευρω. Κυνηγια τρυγόνια ορτυκια τσίχλες και καμιά φάσσα. Από χαρακτηριστικά μου αρέσει η a400 lite η πλαστική ( λέω να πάρω κι ένα πλαστικο), ποια η γνώμη σας για το όπλο, τι μήκος καννης προτείνετε και αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο όπλο ( εκτός maxus γιατί την είχα).
Αφού εχεις fabarm και είσαι ευχαριστημενος,γιατί δεν κοιτάς την l4s;
 
Υπάρχει το όπλο εγώ είχα βάλει την αγγελία
Φίλε ΒΙΚ το όπλο στα 900€ που ζητάει ο φίλος σου είναι πολλά πλέον για μια SX2...
Αρχικά στα 700 με 750€ έχουν πέσει οι sx3 κ βλέπεις σιγά σιγά κ sx4 σχεδόν ατουφέκιστες στα 800€.....
Τα μεταχειρισμένα SX2 παίζουν στα 500 με 550€....αν του φίλου σου είναι ατουφέκιστη πιστεύω στα 650€ + τα μεταφορικά να επιβαρίνουν τν παραλήπτη θα ήταν καλά πιστεύω....
Φιλικά μιλώντας πάντα....(μην παρεξηγηθώ). .my man.
 
Θα τη δώσω έτσι για αλλαγή κ γιατί με τραβάει αρχικά σαν όπλο η waterfowl sx4.... Επίσης πάλι θα πήγαινα στη Fabarm L4S (left).....
Αλλά κ στην SX2 δν θα είχα κανένα μα κανένα απολύτος πρόβλημα να επιλέξω...(είμαι κ λίγο της παλιάς σχολής)
Εξάλλου η sx2 πιστεύω πω δν διαφέρει σε μηχανισμό κ κινούμενα μέροι με την sx3 & sx4.......παρά μόνο η κάνη της sx2 που θα είναι καλύτερη κατά πολύ σε αντοχή μετάλλου λόγο παλαιότητας κ βλητικής......
Αν κρίνω λάθος διορθώστε με.....

Αλλά επιδή κάνω αγώνα κ εγώ όλα εξαρτώνται από τα οικονομικά μου από Μάϊο και μετά......my man.
Μην ξεχνάμε και το οτι η sx2 εχει αχρωμίωτη κάνη που ναι μεν θέλει περισσότερη περιποίηση αλλά υπερέχει βλητικά.
 
Φίλε ΒΙΚ το όπλο στα 900€ που ζητάει ο φίλος σου είναι πολλά πλέον για μια SX2...
Αρχικά στα 700 με 750€ έχουν πέσει οι sx3 κ βλέπεις σιγά σιγά κ sx4 σχεδόν ατουφέκιστες στα 800€.....
Τα μεταχειρισμένα SX2 παίζουν στα 500 με 550€....αν του φίλου σου είναι ατουφέκιστη πιστεύω στα 650€ + τα μεταφορικά να επιβαρίνουν τν παραλήπτη θα ήταν καλά πιστεύω....
Φιλικά μιλώντας πάντα....(μην παρεξηγηθώ). .my man.
Της κουτας είναι ατουφεκιστη ! στο κάτω κάτω κανε μια προταση γιατι δυσκολα θα ξαναβρεις.

Αν είναι κούτα νομιζω αξιζει 750-800
 
Last edited:
Θα τη δώσω έτσι για αλλαγή κ γιατί με τραβάει αρχικά σαν όπλο η waterfowl sx4.... Επίσης πάλι θα πήγαινα στη Fabarm L4S (left).....
Αλλά κ στην SX2 δν θα είχα κανένα μα κανένα απολύτος πρόβλημα να επιλέξω...(είμαι κ λίγο της παλιάς σχολής)
Εξάλλου η sx2 πιστεύω πω δν διαφέρει σε μηχανισμό κ κινούμενα μέροι με την sx3 & sx4.......παρά μόνο η κάνη της sx2 που θα είναι καλύτερη κατά πολύ σε αντοχή μετάλλου λόγο παλαιότητας κ βλητικής......
Αν κρίνω λάθος διορθώστε με.....

Αλλά επιδή κάνω αγώνα κ εγώ όλα εξαρτώνται από τα οικονομικά μου από Μάϊο και μετά......my man.
Θα το μετανιώσεις και στις δύο επιλογές που ειπες
 
Μην ξεχνάμε και το οτι η sx2 εχει αχρωμίωτη κάνη που ναι μεν θέλει περισσότερη περιποίηση αλλά υπερέχει βλητικά.
Μικρής τάξης διάφορες. Ακόμα και οι χρωμιωμενες μετέπειτα έχουν τόσο λεπτό στρώμα που εξασφαλίζει την ίδια πάνω κάτω σταθεροτητα
 
Της κουτας είναι ατουφεκιστη ! στο κάτω κάτω κανε μια προταση γιατι δυσκολα θα ξαναβρεις.

Αν είναι κούτα νομιζω αξιζει 750-800
Όντως αν είναι ατουφέκιστη Νίκο αξίζει πιστεύω.... Άντε και με ένα choke έσω-έξω +5cm την κάνεις μετά κ 71cm να στρώσει το μάτι, στην αίσθηση της 71άρας κάνης.....;)
 
Συγνώμη outlander (Κώστας είπαμε το όνομά σου; ):oops:
Ξέρεις γιατί το λέω το "Να στρώσει"....
Μιλάω για το δικό μου μάτι το οποίο δν έχει την τύχη ακόμη να επομίσει όπλο στους 66cm κ δν ξέρω ποια θα ήταν η αίσθηση και η οπτική εικόνα στην σκόπευσή μου επιδεί είμαι κ λίγο ψιλός δν ξέρω αν θα έπεζε κ ρόλο...(απλώς έχω μια μικρή επιφύλαξη)...αυτό είναι όλο...:)
 
Σκέφτομαι να αγοράσω ένα κικς για τον 18,3 που έχω μόνο για ημερισιο και φασσες. Από *** και κάτω σε μομπιλ . Δεν ξέρω αν υπάρχει σε ΙΜ που θα το προτιμούσα ή Lf,ώστε ονομαστικά να δίνει **. Φουλ το θεωρώ ψυλουπερβολη...τι λέτε;
 
Σκέφτομαι να αγοράσω ένα κικς για τον 18,3 που έχω μόνο για ημερισιο και φασσες. Από *** και κάτω σε μομπιλ . Δεν ξέρω αν υπάρχει σε ΙΜ που θα το προτιμούσα ή Lf,ώστε ονομαστικά να δίνει **. Φουλ το θεωρώ ψυλουπερβολη...τι λέτε;
Υπάρχουν όλες οι συσφίξεις αλλά προσωπική άποψη είναι ότι η αγορά ενός τέτοιου τσοκ αξίζει σε lf ή full.προσεξε όμως γιατί πραγματικά δε συγχωρεί το παραμικρό λάθος αν και το im ίσως θα το δοκιμαζα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top