Σημαδεύοντας την επικαιρότητα

Μεγαλος ο κατηφορος, τεραστια η κατρακυλα και συνεχιζεται με την κεκτημενη ταχυτητα τοσων χρονων. Παρ' ολο το πλουσιο της Ελληνικης γλωσσας, δυσκολα βρισκεις λεξεις να περιγραψεις την σαπιλα, σε ολα τα επιπεδα. Λυπαμαι για αυτο που θα πω αλλα δεν υπαρχει γυρισμος.
Η οποια "ανατροπη" μπορει να ελθει μονον μετα απο πολεμο/καταστροφη/κατοχη, ωστε οι πραγματικες αξιες να ξαναζωντανεψουν.
Ισως λεω και λιγα... το μονο σιγουρο ειναι οτι ολοι φερουμε ευθυνη, μηδενος εξαιρουμενου, για την καταντια μας, οικονομικη, κοινωνικη, σε ολα τα επιπεδα. Πραγματικα λυπαμαι....
Σύμφωνο και εγώ σταυρό το έχω πει εδώ και πολύ καιρό δεν έχουμε ελπίδα ....όσο και να φαίνεται οξύμωρο μόνο ενασ πολεμοσ θα μασ φέρει στα ίσια να μασ μαζέψει στο καβούκι μασ ...αυτό που ζούμε είναι παρακμή σε ολλα τα επίπεδα
 
Σύμφωνο και εγώ σταυρό το έχω πει εδώ και πολύ καιρό δεν έχουμε ελπίδα ....όσο και να φαίνεται οξύμωρο μόνο ενασ πολεμοσ θα μασ φέρει στα ίσια να μασ μαζέψει στο καβούκι μασ ...αυτό που ζούμε είναι παρακμή σε ολλα τα επίπεδα
Μεγαλη κουβεντα .Κακο πραμα ο πολεμος .Ειναι ομως και καθαρση της κοινωνιας .
 
Ο πόλεμος σίγουρα είναι το χειρότερο πράγμα για τον άνθρωπο αλλά μετά έχει νηνεμία το θέμα είναι ότι συνήθως σκοτώνονται περισσότεροι ανεύθυνοι παρά οι υπεύθυνοι της κατάντιας που αναγκάζει την κατάσταση στο δυσάρεστο γεγονός.
 
Ο πόλεμος σίγουρα είναι το χειρότερο πράγμα για τον άνθρωπο αλλά μετά έχει νηνεμία το θέμα είναι ότι συνήθως σκοτώνονται περισσότεροι ανεύθυνοι παρά οι υπεύθυνοι της κατάντιας που αναγκάζει την κατάσταση στο δυσάρεστο γεγονός.
Εγώ εύχομαι ο επόμενος πολεμοσ να είναι τησ φύσησ ενάντια στον άνθρωπο ....την βιαζουνε καθημερινά χωρης κανένα σεβασμό ..καποια στιγμή θα αντίδραση και μετά θα ήθελα να δω αυτοσ του βιαστεσ με τα πολλά λεφτά τι θα κανουν ούτε στον κ@@## δεν θα μπορούν να τα βάλουν ......
 
Όταν εναντιώνεσαι στη φύση βλέπεις τα τέρατα που είχαν περιγράψει μεταφορικά οι αρχαίοι όπως κατέρρευσαν τόσοι πολιτισμοί καποια στιγμή είναι δεδομένο ότι θα καταρρεύσει και ο δικός μας απλά ίσως να του δόθηκαν οι προδιαγραφές να φτάσει λίγο ψηλότερα σε επιτεύγματα γιατί σε ποιότητα ανθρώπων βρίσκεται χαμηλότερα γι'αυτό και το γκρέμισμα θα είναι χειρότερο .Ηλία φίλε είμαστε μέσα στο σύμπαν ο κάθε ένας ούτε ψιλός στα άχυρα και αντί να γευομαστε αυτό το μικρό πέρασμα από τούτο το πλανήτη που λέγετε ζωή πολεμάμε αν είναι δυνατόν να τον καταλάβουμε και αυτόν αλλά και τους υπόλοιπους κατοίκους του είναι τόσο ουτοπία αυτό ,για να μη πω μαλακία και το μόνο που καταφέρνουν είναι να ικανοποιούνται οι επιθυμίες του εκάστοτε διεστραμμένου ηλίθιου που έχει πείσει μάζες ομοίων του ότι έτσι είναι το σωστό .Αυτός είναι και ο λόγος που αυξάνονται οι πτυχιούχοι ενώ λιγοστεύουν οι έχοντες παιδεία.
 
Όταν εναντιώνεσαι στη φύση βλέπεις τα τέρατα που είχαν περιγράψει μεταφορικά οι αρχαίοι όπως κατέρρευσαν τόσοι πολιτισμοί καποια στιγμή είναι δεδομένο ότι θα καταρρεύσει και ο δικός μας απλά ίσως να του δόθηκαν οι προδιαγραφές να φτάσει λίγο ψηλότερα σε επιτεύγματα γιατί σε ποιότητα ανθρώπων βρίσκεται χαμηλότερα γι'αυτό και το γκρέμισμα θα είναι χειρότερο .Ηλία φίλε είμαστε μέσα στο σύμπαν ο κάθε ένας ούτε ψιλός στα άχυρα και αντί να γευομαστε αυτό το μικρό πέρασμα από τούτο το πλανήτη που λέγετε ζωή πολεμάμε αν είναι δυνατόν να τον καταλάβουμε και αυτόν αλλά και τους υπόλοιπους κατοίκους του είναι τόσο ουτοπία αυτό ,για να μη πω μαλακία και το μόνο που καταφέρνουν είναι να ικανοποιούνται οι επιθυμίες του εκάστοτε διεστραμμένου ηλίθιου που έχει πείσει μάζες ομοίων του ότι έτσι είναι το σωστό .Αυτός είναι και ο λόγος που αυξάνονται οι πτυχιούχοι ενώ λιγοστεύουν οι έχοντες παιδεία.
Η ινδιάνοι τησ Αμερική δεν λάτρευαν τυχεα την φύση και τα ζώα σαν θεούς ...η φύση μασ έχει δώσει τα πάντα και εμείς αντισ να την ευχαριστούμε την γ@@## σαν ζωντάνοσ οργανισμός που είναι θα αντίδραση αυτό είναι σιγουρο
 
Η ινδιάνοι τησ Αμερική δεν λάτρευαν τυχεα την φύση και τα ζώα σαν θεούς ...η φύση μασ έχει δώσει τα πάντα και εμείς αντισ να την ευχαριστούμε την γ@@## σαν ζωντάνοσ οργανισμός που είναι θα αντίδραση αυτό είναι σιγουρο
γ@@@@@ι, χ@@@@ι και επιστροφη στην φυση!
 
Περιμέναμε τον ΟΑΣΑ να μας το πει το θέμα είναι τι κάνεις όταν πας στην κάλπη,αλλά η ερώτηση έχει απάντηση σε τούτη τη χώρα δε γαμιέται και ποιον να ψηφίσω όλοι ίδιοι είναι και ψηφίζω τον ίδιο γαμιά γιατί απλά τον έχω συνηθίσει αλλά μετά μου κακοφαινετε το πήδημα.Στη χώρα όλοι η πολιτική ηγεσία και των 30%τουλα ιστον του πληθυσμού πρέπει να μπει φυλακή αιωνίως αυτό δεν μπορεί να συμβεί άρα καλοφαγωτα.
 
Περιμέναμε τον ΟΑΣΑ να μας το πει το θέμα είναι τι κάνεις όταν πας στην κάλπη,αλλά η ερώτηση έχει απάντηση σε τούτη τη χώρα δε γαμιέται και ποιον να ψηφίσω όλοι ίδιοι είναι και ψηφίζω τον ίδιο γαμιά γιατί απλά τον έχω συνηθίσει αλλά μετά μου κακοφαινετε το πήδημα.Στη χώρα όλοι η πολιτική ηγεσία και των 30%τουλα ιστον του πληθυσμού πρέπει να μπει φυλακή αιωνίως αυτό δεν μπορεί να συμβεί άρα καλοφαγωτα.
Αν δεν βαριεσαι, στειλε μου σε Π.Μ. ενα κομμα που πιστευεις οτι δεν ελεγχεται και ειναι ικανο να παει κοντρα στο συστημα.....
ΕΝΑ μου φτανει....
 
Κανένα όλοι έχουν κάποιον παρατρεχαμενο ψηφίζω πάντα αλλά όχι αυτούς που αποδεδειγμένα έχουν δείξει τι κάνουν, μικρό κόμμα ελπίζοντας ότι λίγο περισσότερο ενσυνείδητοι και λιγότερο κλέφτες που δε μπορεί θα είναι ποιο φοβισμένοι για αρχή να είναι κερδισμένος είμαι .Το σοβαρότερο πρόγραμμα προεκλογικά στις προηγούμενες το είχε το κόμμα του καθηγητή φαρμακολογίας εάν διάβασε κάποιος τι πρέσβευε ο καθένας αυτού που τον κυνηγούσαν με μυνήσεις λόγο εμβολίων .Αλλά η πλειοψηφία ήθελε τους κυβερνώντες τους πήρε και μαζί πήρε να βγαίνει στο σούπερ μάρκετ να δίνει 150€ και να φεύγει μια τσάντα.Οπως το να πληρώνει το ρεύμα χρυσάφι.Το θέμα δεν είναι να μην κάνεις λάθος είναι ότι δεν καταλαβαίνει ο λαός ότι δεν πρέπει να το κάνεις συνέχεια γιατί κατάντας στην ανέχεια .Δεν είμαι ταγμένος λειτουργώ με προσωπική βούληση κοιτώντας κάθε φορά τι βολεύει τους περισσότερους όχι την τσέπη μου .
 
Αν δεν βαριεσαι, στειλε μου σε Π.Μ. ενα κομμα που πιστευεις οτι δεν ελεγχεται και ειναι ικανο να παει κοντρα στο συστημα.....
ΕΝΑ μου φτανει....
Η Ελλάδα δεν θα διορθωθεί ποτέ αυτοί είμαστε...(αυτοσ ο φούρνος αυτό το ψωμί βγάζει)...όποιος θέλει κάτι διαφορετικό απλά φεύγει από εδώ......μια χώρα που ο προτεγενεισ τομέας δεν μπορεί να θρέψει ούτε το 30% του πληθυσμού τησ απλά δεν λέγεται χώρα ..οπωσ θέλει ο καθενασ ασ την πει
 
Η Ελλάδα δεν θα διορθωθεί ποτέ αυτοί είμαστε...(αυτοσ ο φούρνος αυτό το ψωμί βγάζει)...όποιος θέλει κάτι διαφορετικό απλά φεύγει από εδώ......μια χώρα που ο προτεγενεισ τομέας δεν μπορεί να θρέψει ούτε το 30% του πληθυσμού τησ απλά δεν λέγεται χώρα ..οπωσ θέλει ο καθενασ ασ την πει
Δεν θα δωσουν λυση οι εκλογες αν οι ψηφοφοροι ξυπνησουν, πανε μαζικα χωρις αποχη και ψηφισουν το σωστο κομμα?
 
1) Κατρουγκαλος....
Τι εκανε αυτος ( ο πολιτικος ογκολιθος ) σαν υποψηφιος βουλευτης του συριζα παραμονες των εκλογων και εκαψε το κομμα του (?) και εδωσε ωθηση στον κατσικοποδαρο ?
Ποια θεση πηρε τωρα με την στηριξη του κατσικοποδαρου?

2) Τι θελει ο χοντρος απο τον κατσικοποδαρο και βγαζει απλυτα των τεμπων μεσω των καναλιων του?
 
Last edited:
Back
Top