Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ναι,άρχισα με Ελληνικά και τελείωσα με Γαλλικά.Στην αρχή ένα ξεφτέρι είπε για 100 αλλά μόλις έγραψα τους αριθμούς τους τα κάναμε 200.Αυτη ήταν η αντίδραση της αρχής για το αυτονόητο.
Τι γράψανε ότι έκανες; το υπέγραψες αυτό που έγραψαν; ...
 
Ναι,άρχισα με Ελληνικά και τελείωσα με Γαλλικά.Στην αρχή ένα ξεφτέρι είπε για 100 αλλά μόλις έγραψα τους αριθμούς τους τα κάναμε 200.Αυτη ήταν η αντίδραση της αρχής για το αυτονόητο.
Κάποτε η αστυνομία πάρα τα στραβά της πρεσβεύε κάποιες αρχές...

Τώρα σε μεγάλο βαθμό έχει αλλωθει από αχαρακτηριστα πλάσματα και έχει καταντήσει να είναι οι πραιτωριανοι μιας σαπιας ηγεσίας όπως και στη Ρώμη που προστάτευαν Νερωνες και Καλλιγουλες...
 
Ναι,άρχισα με Ελληνικά και τελείωσα με Γαλλικά.Στην αρχή ένα ξεφτέρι είπε για 100 αλλά μόλις έγραψα τους αριθμούς τους τα κάναμε 200.Αυτη ήταν η αντίδραση της αρχής για το αυτονόητο.
Αυτο με τους αριθμούς κάποτε μου κόστισε πολυ και κατάλαβα τι εστι μαλάκας με εξουσια.
Με το παιδί 20 μηνων , κρατητήριο στην Αγίου Κωνσταντίνου μεχρι το ξημετωμα , μεταφέροντας στον αξιωματικό υπηρεσίας ,πραγματα που δεν έγιναν και λογια πιυ δεν ειπώθηκαν.
Μερικοί απι δαύτους φροντίζουν να τους μισεί ο λαός ολο και περισσοτερο. Λες κι αυτο τους χαρίζει δύναμη ή ζωή.
 
Κάποτε η αστυνομία πάρα τα στραβά της πρεσβεύε κάποιες αρχές...

Τώρα σε μεγάλο βαθμό έχει αλλωθει από αχαρακτηριστα πλάσματα και έχει καταντήσει να είναι οι πραιτωριανοι μιας σαπιας ηγεσίας όπως και στη Ρώμη που προστάτευαν Νερωνες και Καλλιγουλες...
Γι’ αυτό άλλωστε την αποκαλούσαμε και "Αρχές". Διότι θεμελιώδης ρόλος ήταν η διαφύλαξη των ηθικών αξιών μιας κοινωνίας, όμως, προς τα τέλη της, ανέκαθεν, οι φύλακες μετατρέπονταν σε σωματοφύλακες των κυρίαρχων παράσιτων αυτής της παρακμάζουσας κοινωνίας.
 
Αυτο με τους αριθμούς κάποτε μου κόστισε πολυ και κατάλαβα τι εστι μαλάκας με εξουσια.
Με το παιδί 20 μηνων , κρατητήριο στην Αγίου Κωνσταντίνου μεχρι το ξημετωμα , μεταφέροντας στον αξιωματικό υπηρεσίας ,πραγματα που δεν έγιναν και λογια πιυ δεν ειπώθηκαν.
Μερικοί απι δαύτους φροντίζουν να τους μισεί ο λαός ολο και περισσοτερο. Λες κι αυτο τους χαρίζει δύναμη ή ζωή.
Το έχω ζήσει κι εγώ αυτό με τους αριθμούς και προσαγωγή για εξακρίβωση επειδή έγραψα σε ενα χαρτί τους αριθμούς των οργάνων πουν έκαναν των έλεγχο με πολύ άσχημο, προκλητικο και ειρωνικό τρόπο.
Στην ουσία είναι μια μαλάκια τα νούμερα και να τα πάρεις διότι και να κάνεις καταγγελία θα τους καλύψει το σύστημα.
Ως γνωστόν κόρακας κορακου μάτι δεν βγάζει...
 
Οι σύλλογοι να σκουπίσουν τα κροκοδείλια δάκρυα και να φροντίσουν να πράξουν τα δέοντα για τη νυχτερινή και καλοκαιρινή λαθροθηρία. Έχει παραγίνει το κακό!
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε Μονήρη. Μου κάνει εντύπωση που βλέπουν σαν πρόβλημα την κυνηγετική κάρπωση και όχι την πραγματική αιτία του κακού, την λαθροθηρία.
 
Ερώτηση προς γνωστές.
Εδω στην Θεσσαλονίκη από αύριο μπαίνουμε σε καθεστώς μηνυμάτων όπως τον Μάρτιο.
Λέει ο νομοθέτης αφού γράψεις τα στοιχεία σου και την διεύθυνση στέλνεις τον αριθμό που αντιστοιχεί στην δραστηριότητα που θες να κάνεις και εξερχεσαι.
Στο Νο 6 εχει την άθληση ή βόλτα του κατοικίδιου σε ύπαιθρο ανά ένα ή δύο άτομα τηρώντας την αποσταση του 1,5μετρου.
Εγώ αν στείλω 6 και πάω για κυνήγι εντός του νομού είμαι νόμιμος;
Σύμφωνα με το γράμμα του νόμου είμαι σε βόλτα του κατοικίδιου στην ύπαιθρο.
 
Ερώτηση προς γνωστές.
Εδω στην Θεσσαλονίκη από αύριο μπαίνουμε σε καθεστώς μηνυμάτων όπως τον Μάρτιο.
Λέει ο νομοθέτης αφού γράψεις τα στοιχεία σου και την διεύθυνση στέλνεις τον αριθμό που αντιστοιχεί στην δραστηριότητα που θες να κάνεις και εξερχεσαι.
Στο Νο 6 εχει την άθληση ή βόλτα του κατοικίδιου σε ύπαιθρο ανά ένα ή δύο άτομα τηρώντας την αποσταση του 1,5μετρου.
Εγώ αν στείλω 6 και πάω για κυνήγι εντός του νομού είμαι νόμιμος;
Σύμφωνα με το γράμμα του νόμου είμαι σε βόλτα του κατοικίδιου στην ύπαιθρο.
Δοκίμασε το για να μάθουμε και οι υπόλοιποι που έρχεται και για μας η ώρα μας στην Αθήνα .yelling.
Τι έχουμε να τραβήξουμε με δαυτους
 
Ερώτηση προς γνωστές.
Εδω στην Θεσσαλονίκη από αύριο μπαίνουμε σε καθεστώς μηνυμάτων όπως τον Μάρτιο.
Λέει ο νομοθέτης αφού γράψεις τα στοιχεία σου και την διεύθυνση στέλνεις τον αριθμό που αντιστοιχεί στην δραστηριότητα που θες να κάνεις και εξερχεσαι.
Στο Νο 6 εχει την άθληση ή βόλτα του κατοικίδιου σε ύπαιθρο ανά ένα ή δύο άτομα τηρώντας την αποσταση του 1,5μετρου.
Εγώ αν στείλω 6 και πάω για κυνήγι εντός του νομού είμαι νόμιμος;
Σύμφωνα με το γράμμα του νόμου είμαι σε βόλτα του κατοικίδιου στην ύπαιθρο.
Πήγαινε από αστυνομία και ρώτα και αν γίνεται να σου δώσουν την απάντηση γραπτώς
Πού σιγά μην στην δώσουν γραπτώς γιατί έτσι θα έχουν και την ευθύνη
 
Ερώτηση προς γνωστές.
Εδω στην Θεσσαλονίκη από αύριο μπαίνουμε σε καθεστώς μηνυμάτων όπως τον Μάρτιο.
Λέει ο νομοθέτης αφού γράψεις τα στοιχεία σου και την διεύθυνση στέλνεις τον αριθμό που αντιστοιχεί στην δραστηριότητα που θες να κάνεις και εξερχεσαι.
Στο Νο 6 εχει την άθληση ή βόλτα του κατοικίδιου σε ύπαιθρο ανά ένα ή δύο άτομα τηρώντας την αποσταση του 1,5μετρου.
Εγώ αν στείλω 6 και πάω για κυνήγι εντός του νομού είμαι νόμιμος;
Σύμφωνα με το γράμμα του νόμου είμαι σε βόλτα του κατοικίδιου στην ύπαιθρο.
To οπλο εινα το θεμα πωs θα το βγαλειs βολτα με το αυτοκινητο ? Μπορει να εχει λουρι αλλα δεν πολυμοιαζει σε Σεττερ .
 
Eιναι αδιεξοδο .Aν παρειs κυνηγοσκυλο θα μπλεξειs με τουs θηροφυλακεs . Aν παρειs απο κανενα γειτονα κανα μαλτεζακι με φιογκακι θα πουν οι αστυνομικοι οτι εισαι απατεωναs κυνηγοs . Η μονη λυση ειναι να ανεβαινουμε στην ταρατσα και να σημαδευουμε δεκαοχτουρεs
με το σκουποξυλο .
 
Απ την αστυνομία δεν θα έχω πρόβλημα.
Τους δικούς μας τους θηροφυλακες δεν ξέρω τι θα γίνει και τι εντολές έχουν.
Aπο την στιγμη που εισαι νομιμος με αδεια κατοχης και κυνηγιου
οι θηροφυλακες δεν μπορουν να σου κανουν τιποτα
Το προβλημα ειναι η μεταβαση απο το σπιτι στον κυνηγοτοπο
πως δικαιολογειται με τα sms
Πολυ απλα το ηπιαμε φετος για τα καλα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top