Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
LKMx0PD.jpg
.sarcastic.
 
.............. .my man.
Ρε παιδιά αν είναι δυνατόν να τους παρακαλάν για μια σελφι , ειλικρινα μας ΛΥΠΑΜΕ σαν εθνος , μετα απο όλα αυτά που έχουν γίνει στην ΕΛΛΑΔΑ fgr ΜΑΣ τα τελευταια 30 χρονια . Τι να πω δεν εχω λογια .
 
Ρε παιδιά αν είναι δυνατόν να τους παρακαλάν για μια σελφι , ειλικρινα μας όλα αυτά που έχουν γίνει στην ΕΛΛΑΔΑ fgr ΜΑΣ τα τελευταια 20 χρονια
Αν έχεις φάει ψωμί, έχεις βολέψει παιδιά, γαμπρούς, νύφες, όχι μόνο σελφι και πίπες τους κάνουν....!
 
Αν έχεις φάει ψωμί, έχεις βολέψει παιδιά, γαμπρούς, νύφες, όχι μόνο σελφι και πίπες τους κάνουν....!
Ετσι είναι Γιώργο έχεις δίκιο , ΔΙΣΤΥΧΟΣ βεβαία , αλα δεν έχουν καταλάβει μαλον ούτε και αυτοί οτι αυτά που θα δουν απο εδώ και πέρα , θα είναι σαν να κάνουν εξέταση κολονοσκοπισης μαζί με παραμαγούλες . Και αντε αυτούς ας τους γ........ κιόλας εμείς που τόσα χρονιά με τον αγώνα μας τον καθημερινό στις δουλείες μας και χωρίς να έχουμε φάει ούτε ένα ευρό τζάμπα απο αυτα που είπε ο πάγκαλος , γιατί να πληρώσουμε τα γ.......κα .
 
Ετσι είναι Γιώργο έχεις δίκιο , ΔΙΣΤΥΧΟΣ βεβαία , αλα δεν έχουν καταλάβει μαλον ούτε και αυτοί οτι αυτά που θα δουν απο εδώ και πέρα , θα είναι σαν να κάνουν εξέταση κολονοσκοπισης μαζί με παραμαγούλες . Και αντε αυτούς ας τους γ........ κιόλας εμείς που τόσα χρονιά με τον αγώνα μας τον καθημερινό στις δουλείες μας και χωρίς να έχουμε φάει ούτε ένα ευρό τζάμπα απο αυτα που είπε ο πάγκαλος , γιατί να πληρώσουμε τα γ.......κα .
αντε μπραβο........:mad:
 
Ετσι είναι Γιώργο έχεις δίκιο , ΔΙΣΤΥΧΟΣ βεβαία , αλα δεν έχουν καταλάβει μαλον ούτε και αυτοί οτι αυτά που θα δουν απο εδώ και πέρα , θα είναι σαν να κάνουν εξέταση κολονοσκοπισης μαζί με παραμαγούλες . Και αντε αυτούς ας τους γ........ κιόλας εμείς που τόσα χρονιά με τον αγώνα μας τον καθημερινό στις δουλείες μας και χωρίς να έχουμε φάει ούτε ένα ευρό τζάμπα απο αυτα που είπε ο πάγκαλος , γιατί να πληρώσουμε τα γ.......κα .
Τίποτα δεν θα δουν, το βαθύ κράτος βασιλεύει, γιαυτό θα μας κυβερνήσει ο Μαρινάκης....εεεε ο Κούλης ήθελα να πω.
Και για να μην κάνω τον έξυπνο, μετανιώνω που δεν έγινα κομματόσκυλο, να τρέχω από μικρός σε νεολαιες, τοπικές, κλαδικές, να τρέχω με σημαιάκια και να υποκλίνομαι. Να σταζω γλίτσα. Πραγματικά μετανιώνω. Θα πέρναγα πολύ καλύτερα τώρα.
 
Τίποτα δεν θα δουν, το βαθύ κράτος βασιλεύει, γιαυτό θα μας κυβερνήσει ο Μαρινάκης....εεεε ο Κούλης ήθελα να πω.
Και για να μην κάνω τον έξυπνο, μετανιώνω που δεν έγινα κομματόσκυλο, να τρέχω από μικρός σε νεολαιες, τοπικές, κλαδικές, να τρέχω με σημαιάκια και να υποκλίνομαι. Να σταζω γλίτσα. Πραγματικά μετανιώνω. Θα πέρναγα πολύ καλύτερα τώρα.
Τώρα όμως είσαι ο Γιώργος που θες εσύ , και όποιος είναι κοντά σου είναι για σένα . Ασε που σε αυτήν τη ζωή όλοι υπογράφουμε κάθε μέρα γραμμάτια , και για όλους ερχετε η ώρα τις πληρωμής .
 
Τώρα όμως είσαι ο Γιώργος που θες εσύ , και όποιος είναι κοντά σου είναι για σένα . Ασε που σε αυτήν τη ζωή όλοι υπογράφουμε κάθε μέρα γραμμάτια , και για όλους ερχετε η ώρα τις πληρωμής .
Sorry φίλε μου αλλά....παπάρια :(
Τα κορόιδα είμαστε.
Μακάρι να γύριζε ο χρόνος πίσω !
 
Οι δύο καλύτερες μπίζνες που δημιούργησε η οργανωμένη κοινωνία είναι η πολιτική και η θρησκεία.
Όσο η παιδεία ειναι ανεπαρκής ή ελλιπής θα είμαστε υπόδουλοι και των δύο.

1.000.000.000 % σωστός.
Μία ΤΕΡΑΣΤΙΑ αλήθεια ..................
 
Τίποτα δεν θα δουν, το βαθύ κράτος βασιλεύει, γιαυτό θα μας κυβερνήσει ο Μαρινάκης....εεεε ο Κούλης ήθελα να πω.
Και για να μην κάνω τον έξυπνο, μετανιώνω που δεν έγινα κομματόσκυλο, να τρέχω από μικρός σε νεολαιες, τοπικές, κλαδικές, να τρέχω με σημαιάκια και να υποκλίνομαι. Να σταζω γλίτσα. Πραγματικά μετανιώνω. Θα πέρναγα πολύ καλύτερα τώρα.

Για να το κάνεις αυτό , χρειάζεται να έχεις κάποια "ειδικά " χαρίσματα.
Π.χ. ένα από αυτά είναι να μην έχεις τσίπα πάνω σου που λένε και στο χωριό μου.
Προφανώς εσύ , εγώ και οι περισσότεροι από εμάς τουλάχιστον , την έχουμε αυτήν την ρημάδα την τσίπα , γιατί έτσι μας μεγάλωσε η οικογένειά μας.

Και επειδή αυτό με έχει απασχολήσει πάρα πολύ , θα κάνω την ερώτηση του "ενός εκατομμυρίου "

Ξέροντας αυτά που ξέρουμε , ............. πως θα μεγαλώσουμε τα παιδιά μας ???????

Θα τους λέμε παιδί μου να είσαι δίκαιος - σωστός - τίμιος και όλα αυτά που μας έλεγαν οι γονείς μας ,
ή
παιδάκι μου ...... πάτα επί πτωμάτων για να περάσεις καλά στην ζωή σου ...


............. για να ακούσω ..........
 
Το σκέφτομαι πολλές φορές για το παιδί Γιώργο ,αλλά δεν είναι ανάγκη να του πεις πάτα επί πτωμάτων. Κάνει, αν θέλει, τις σπουδές του κανονικά και το χώνεις σε δήμους, κόμματα, όπου έχει "φαΐ" για το μέλλον.

........ άρα όχι δίκαιος - σωστός - τίμιος , αλλά μπασιματίας - ύπουλος - γλείφτης - και αν χρειαστεί ξεπουλάμε και κανά φιλαράκι για μιά θεσούλα ..........

........ ρε συ Γιώργο .......... είμαι έτοιμος να βάλω τα κλάματα ρε γαμώτο ........... εκεί φτάσαμε ????????????
 
........ άρα όχι δίκαιος - σωστός - τίμιος , αλλά μπασιματίας - ύπουλος - γλείφτης - και αν χρειαστεί ξεπουλάμε και κανά φιλαράκι για μιά θεσούλα ..........

........ ρε συ Γιώργο .......... είμαι έτοιμος να βάλω τα κλάματα ρε γαμώτο ........... εκεί φτάσαμε ????????????
Ή εξωτερικό και τελειώνει το πανηγύρι !
 
Ή εξωτερικό και τελειώνει το πανηγύρι !

αυτό ακριβώς.
θα προσπαθήσω να τον βοηθήσω όσο μπορώ ( αν έχει τις ικανότητες ) να φύγει έξω. Για να μπορέσει να ζήσει μία αξιοπρεπή ζωή σύμφωνα με ότι δυνατότητες έχει .
Και να ρίξει μία ΤΕΡΑΣΤΙΑ μούτζα πίσω του , και να γυρίσει μόνο ( και αν μπορεί ) στην κηδεία μου.
 
Αφήστε τα αυτά ...τα παιδια μας και τα εγγόνια μας είναι χρεωμένα για 70 χρόνια...εδώ θα κάτσουν να ξεπληρώσουν τις μαλακιες τις δικές μας!:(

........... όχι ρε φίλε , σιγά μην καταδικάσω το παιδί μου σε αυτό το κωλοχανείο .
 
........... όχι ρε φίλε , σιγά μην καταδικάσω το παιδί μου σε αυτό το κωλοχανείο .
Γιωργο αν το Παιδι σου καταφερει και σπουδασει και παρει το πτυχιο του
το εξωτερικο ισως να ειναι και μια λυση αν και δεν συμφωνω
Ως απλος Εργατης ουτε κατα διανοια και ειδικα αν εχει Ελληνες εργοδοτες
 
Χθες πραγματοποιήθηκε στο "Πολιτιστικό κέντρο Ξυστρής" στον Πύργο εκδήλωση/έκθεση από μαθητές των Γυμνασίων & Λυκείων του Ν.Ηλείας με σκοπό την εκμετάλλευση άχρηστων ανακυκλώσιμων υλικών (ξύλο,χαρτί,ύφασμα,γυαλί,πλαστικό,αλουμίνιο κ.τ.λ.) και μιας κ μετείχε κ η αδελφή μου πήγαμε τη βόλτα μας....Είχε ενδιαφέρων τελικά γιατί αν κάτσουμε κ σκεφτούμε μπορούμε να κάνουμε πολλά και διάφορα...Στο τέλος ακολούθησε η βράβευση των συμμετεχόντων...

Εδώ μερικές φωτογραφίες από κάποια έργα των μαθητών....

Χιονάθροπος από πλαστικά ποτήρια μιας χρήσεως.


Χαλί πλεκτό φτιαγμένο από κορδόνια αθλητικών παπουτσιών.
fallout new vegas better than fallout 3

Ξύλινα καΐκια με επένδυση από χαρτί.


Κάστρο φτιαγμένο από χαρτόνι,αλουμίνιο με επένδυση ξύλου...(σουβλόξυλα).

e85 gas stations in my area

Φρεγάτα του Πολεμικού Ναυτικού φτιαγμένη από χαρτόνι χαρτόκουτων κ επένδυση ξύλου..

nearest chase bank me

Κυθάρα...Φτιαγμένη από συρμάτηνο πλέγμα,γυαλί,κ πετονιά.
forensic anthropology jobs available

Βιβλίο ΕΝΩΣΗΣ της ΕΛΛΑΔΑΣ & ΚΥΠΡΟΥ φτιαγμένα τα εξώφυλλα από αλουμίνιο κ φύλλα τετραδίων.



Πλαστική γάτα φτιαγμένη από μπουκάλι μαλακτικού ρούχων, κ ουρά από σύρμα. (Έργο της αδελφής μου) :)


(Ένα ακόμη μικρό έργο τη αδελφής μου) :)
Μουσικές Μαράκες φτιαγμένες από κάψουλες espresso,χαλίκια & σουβλόξυλα.


(Άλλο ένα έργο της αδελφής μου) :)
Φορτηγό της coca-cola φτιαγμένο από εξολοκλήρου από άδεια κουτάκια της coca-cola κ ρόδες από καπάκια μπουκαλιών.



Και τέλος ο Ν.Ηλείας σε κάδρο. Διαγραμμήζοντε διάφορες πόλεις από διάφορα υλικά. Όπως: δίχτη πράσινο,καπάκια μπουκαλιών νερού,ξύσματα μολυβιών,φενιζόλ κ.α....



fgr2Και τα βραβεία μαςfgr2

 
Status
Not open for further replies.
Back
Top