Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Είναι απόφαση του κράτους ή της εταιρείας; Γενικά πάντως το κόστος της αττικής δεν το θεωρώ μεγάλο. Μεγάλο θεωρώ το κόστος του καυσίμου.
Το κρατος δεν εχει καμία δουλειά Βασίλη .Ειναι απόφαση της εταιρείας η οποία δεν γνωριζω αν ειναι νταβαντζίδικη ή προκύπτει απο τα συμφωνημένα της παραχώρησης.
Οπως και να ναι,εγω το θεωρώ νταβαντζίδικη απόφαση αφου έσκασε ξαφνικά και μάλιστα μεσα σε προεκλογική περίοδο.
Οσο για την τιμή του διοδιου ,δεν μπορει μεσα σε 6 μήνες να πάει απο 2,80 σε 3,30 €.
Για φαντάσου αυτό να γινει και σε αρκετά ακόμη διόδια
των οποίων το κοστος ειναι ήδη μεγάλο.
 
Μέσα στην παραζάλη και την ευθυμία της "αλλαγής" που έρχεται ,οι γνωστοί νταβαντζήδες απο τα παλιά αποφάσισαν απο πρώτη Ιουλίου την αύξηση στα διόδια της Αττικής οδού απο 2.80 σε 3 € και απο 1/1/2020 στα 3.30 € !!!
Ζήτω οι παραχωρήσεις και αυτοι που τις υπέγραψαν.
Πω ρε φίλε.....3....και....3,30....o_O
 
Κυβέρνηση σύριζα... Μείωση του αφορολόγητου με κατάργηση μείωσης του εμφια.
Δεν κάνω προπαγάνδα υπέρ ΝΔ αλλά συμφωνει...
 
Ποιος το έρηξες αυτό, ο τσιπρας?
To πο ωραίο που άκουσα τις τελευταίες μέρες και μάλιστα απο στέλεχος αντιπολίτευσης , ειναι ότι " ο λαός δεν έχει μνήμη χρυσόψαρου"
Παίρνεις τα βουνά μετά ή όχι
 
Η αλήθεια είναι ότι με 1,60 το λίτρο
και 4 ευρώ να φτάσουν τα διόδια πάλι θα συμφέρουν
Σκέψου να μένεις Μεσογεια- Ν Προάστια κτλ και θα πρέπει να κινηθείς προς Πελλοπονήσο Ήπειρο κτλ
Το αγγούρι που θα φας μέχρι να φτάσεις στην Ελευσίνα δεν περιγράφεται
 
Το κρατος δεν εχει καμία δουλειά Βασίλη .Ειναι απόφαση της εταιρείας η οποία δεν γνωριζω αν ειναι νταβαντζίδικη ή προκύπτει απο τα συμφωνημένα της παραχώρησης.
Οπως και να ναι,εγω το θεωρώ νταβαντζίδικη απόφαση αφου έσκασε ξαφνικά και μάλιστα μεσα σε προεκλογική περίοδο.
Οσο για την τιμή του διοδιου ,δεν μπορει μεσα σε 6 μήνες να πάει απο 2,80 σε 3,30 €.
Για φαντάσου αυτό να γινει και σε αρκετά ακόμη διόδια
των οποίων το κοστος ειναι ήδη μεγάλο.
Τσοκακια των 100 ευρω εχουμε καμμια 50αρια σπιτι ο καθενας μας ετσιιιιιιι?
Κ.Κ.Π...Κουφαλες Κυνηγοι Παρτακηδες....
 
Η αλήθεια είναι ότι με 1,60 το λίτρο
και 4 ευρώ να φτάσουν τα διόδια πάλι θα συμφέρουν
Σκέψου να μένεις Μεσογεια- Ν Προάστια κτλ και θα πρέπει να κινηθείς προς Πελλοπονήσο Ήπειρο κτλ
Το αγγούρι που θα φας μέχρι να φτάσεις στην Ελευσίνα δεν περιγράφεται
Για μια φορα Κώστα που θελει καποιος να φύγει ταξίδι,σίγουρα δεν θα το σκεφτεί και δεν αξιζει .
Σκέψου όμως τις χιλιαδες κοσμου που χρησιμοποιεί καθημερινά την Αττική οδο για να παει στις δουλειές του.
Οσο για το 1.60 που λες ,εγω βλέπω οτι δεν μπορείς να κυκλοφορήσεις πια απο την κινηση. Ολοι είναι στους δρόμους .
 
Τσοκακια των 100 ευρω εχουμε καμμια 50αρια σπιτι ο καθενας μας ετσιιιιιιι?
Κ.Κ.Π...Κουφαλες Κυνηγοι Παρτακηδες....
Αλλο να κάνω κάτι για πάρτι μου και άλλο να με θεωρούν μαλάκα Σταύρο και να μου τα αρπαζουν απ όλες τις μπάντες.
 
Για μια φορα Κώστα που θελει καποιος να φύγει ταξίδι,σίγουρα δεν θα το σκεφτεί και δεν αξιζει .
Σκέψου όμως τις χιλιαδες κοσμου που χρησιμοποιεί καθημερινά την Αττική οδο για να παει στις δουλειές του.
Οσο για το 1.60 που λες ,εγω βλέπω οτι δεν μπορείς να κυκλοφορήσεις πια απο την κινηση. Ολοι είναι στους δρόμους .
Δημητρη αν οι συγκοινωνιες ηταν σε νορμαλ συνθηκες και μπορουσε ο κοσμος να μετακινηθει
πολλα αυτοκινητα θα ειχαν πιασει αραχνες
Οταν ομως καθε τρεις και λιγο τα Κωπροσκυλα κανουν στασεις εργασιας οπως πχ την Παρασκευη
που απο τις 12.00-16.00 αποφασισαν με το ετσι θελω να ταλαιπωρησουν δεκαδες εργαζομενους
συν οτι η παραμονη στην σταση ξεπερναει το 20 λεπτο με μισαωρο
αναγκαστηκα θελοντας και μη αφαιρεις απο τον μισθο σου 100-150 ευρω το μηνα
για να κινηθεις κουρσατος ;)
 
Τελείωσε λοιπόν η κόρη το λύκειο και ήρθε η ώρα να πάρει το απολυτήριο.ως εδώ όλα καλά μέχρι που μας πήραν από το σχολείο και μας ζήτησαν υπεύθυνη δήλωση για να γραφτεί λέει το θρήσκευμα του παιδιού στο απολυτήριο.που στην Ελλάδα.ποια Ελλάδα είναι αυτή και για ποια Ελλάδα μιλάμε πλέον?
 
Τελείωσε λοιπόν η κόρη το λύκειο και ήρθε η ώρα να πάρει το απολυτήριο.ως εδώ όλα καλά μέχρι που μας πήραν από το σχολείο και μας ζήτησαν υπεύθυνη δήλωση για να γραφτεί λέει το θρήσκευμα του παιδιού στο απολυτήριο.που στην Ελλάδα.ποια Ελλάδα είναι αυτή και για ποια Ελλάδα μιλάμε πλέον?
Αφου δεν σου ζητησαν και τιποτα αλλο....
ο/η/το
 
Τελείωσε λοιπόν η κόρη το λύκειο και ήρθε η ώρα να πάρει το απολυτήριο.ως εδώ όλα καλά μέχρι που μας πήραν από το σχολείο και μας ζήτησαν υπεύθυνη δήλωση για να γραφτεί λέει το θρήσκευμα του παιδιού στο απολυτήριο.που στην Ελλάδα.ποια Ελλάδα είναι αυτή και για ποια Ελλάδα μιλάμε πλέον?
Εγω φιλαρακι σ αυτο το θεμα εχω άλλη άποψη.
Πρωτον, το τι πιστεύω κι αν πιστεύω, δεν ειναι κληροδότημα απ τους γονεις μου, όμως αυτο που εγώ δεν καταλαβαίνω, ειναι τι δουλειά έχει το θρήσκευμα στο απολυτήριο του λυκείου και για ποιον λόγο να αναγράφεται .
 
Τελείωσε λοιπόν η κόρη το λύκειο και ήρθε η ώρα να πάρει το απολυτήριο.ως εδώ όλα καλά μέχρι που μας πήραν από το σχολείο και μας ζήτησαν υπεύθυνη δήλωση για να γραφτεί λέει το θρήσκευμα του παιδιού στο απολυτήριο.που στην Ελλάδα.ποια Ελλάδα είναι αυτή και για ποια Ελλάδα μιλάμε πλέον?
Η Ελλάδα που οραματίζεται ο Γαβρογλου

Μίξη - Techno Akbar:
 
Εγω φιλαρακι σ αυτο το θεμα εχω άλλη άποψη.
Πρωτον, το τι πιστεύω κι αν πιστεύω, δεν ειναι κληροδότημα απ τους γονεις μου, όμως αυτο που εγώ δεν καταλαβαίνω, ειναι τι δουλειά έχει το θρήσκευμα στο απολυτήριο του λυκείου και για ποιον λόγο να αναγράφεται .
Για ποιο λόγο λοιπόν να λεγόμαστε Έλληνες και να έχουμε σημαία αφού κι αυτά τα κληροδοτησαμε Δημήτρη?ας λεγόμαστε λοιπόν ανατολική Τουρκία.τι θα πείραζε αλλωστε
 
Για ποιο λόγο λοιπόν να λεγόμαστε Έλληνες και να έχουμε σημαία αφού κι αυτά τα κληροδοτησαμε Δημήτρη?ας λεγόμαστε λοιπόν ανατολική Τουρκία.τι θα πείραζε αλλωστε
Οφείλουμε όλοι οι γονείς να εφοδιάσουμε τα παιδιά μας. Αξίες , έθιμα και ήθη του λαού μας... Αν περιμένουμε από άλλους... Όντως δεν υπάρχει κάποιος λόγος να αναγράφεται το θρήσκευμα στο απολυτήριο ... Από την άλλη όμως υπάρχει λόγος να ΜΗΝ αναγράφεται;;
 
Οφείλουμε όλοι οι γονείς να εφοδιάσουμε τα παιδιά μας. Αξίες , έθιμα και ήθη του λαού μας... Αν περιμένουμε από άλλους... Όντως δεν υπάρχει κάποιος λόγος να αναγράφεται το θρήσκευμα στο απολυτήριο ... Από την άλλη όμως υπάρχει λόγος να ΜΗΝ αναγράφεται;;
Το περασα και εγω αυτο το να υπογραφεις δηλωση για το θρησκευμα και τα πηρα και τους τα εχωσα κανονικα ,Λιγο το ενα δεν υπαρχει λογος λιγο το αλλο θα μας ξεβρακωσουνε στο τελος
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top