Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οποιοs κατεβει στην Ομονοια βραδυ θα παθει την πλακα τηs ζωηs του. Πρεπει να ηταν χθεs το βραδυ καμμια 140αρια φυλεs.,
Oυτε μασκεs ,κατι σακκιδια , γρι λεξη απο ελληνικα φτερνιζονται ,φτυνουν κατω και αλωνιζουν τον τοπο.Αφου εγω που ειμαι κατω στο κεντρο απο το 1978 και τουs ξεχωριζω ποια απο ποια χωρα ειναι ακουσα και γλωσσα χθεs που μου φανηκε παραξενη σαν προφορα.
Τι ειναι αυτοι ρε συ ? λεω σε εναν Αλβανο που δουλευει σε φουρνο . Μου λεει Τουρκογυφτοι . Λεσ και δεν ειχαμε εδω δικουs μαs .
Και το Κεντρο τηs Aθηναs "βραζει" απο την corona ..
Χρησιμοποιουν ολο το μεταναστευτικο σαν " ανθρωπινουs ξενιστεs " φουντωνουν τα νουμερα οποτε γουσταρουν και περνανε οτι μετρα
θελουν. Kατα τα αλλα προσεξτε την διασπορα στα "κορονοπαρτυ " των παιδιων . Απο παντου μαs εχουν ζωσει απατεωνεs.
 
Οποιοs κατεβει στην Ομονοια βραδυ θα παθει την πλακα τηs ζωηs του. Πρεπει να ηταν χθεs το βραδυ καμμια 140αρια φυλεs.,
Oυτε μασκεs ,κατι σακκιδια , γρι λεξη απο ελληνικα φτερνιζονται ,φτυνουν κατω και αλωνιζουν τον τοπο.Αφου εγω που ειμαι κατω στο κεντρο απο το 1978 και τουs ξεχωριζω ποια απο ποια χωρα ειναι ακουσα και γλωσσα χθεs που μου φανηκε παραξενη σαν προφορα.
Τι ειναι αυτοι ρε συ ? λεω σε εναν Αλβανο που δουλευει σε φουρνο . Μου λεει Τουρκογυφτοι . Λεσ και δεν ειχαμε εδω δικουs μαs .
Και το Κεντρο τηs Aθηναs "βραζει" απο την corona ..
Χρησιμοποιουν ολο το μεταναστευτικο σαν " ανθρωπινουs ξενιστεs " φουντωνουν τα νουμερα οποτε γουσταρουν και περνανε οτι μετρα
θελουν. Kατα τα αλλα προσεξτε την διασπορα στα "κορονοπαρτυ " των παιδιων . Απο παντου μαs εχουν ζωσει απατεωνεs.
Γιώργο αυτό που κάνουν αυτά τα πουλημένα τομάρια είναι εκτός απο οικονομικό πόλεμο στο ίδια την ήδη χρεοκοπημένη
χώρα και ψυχολογικό πόλεμο στην νέα γενιά που δεν βλέπει να υπάρχει αύριο .
 
Όποιος έχει άντερα να πάρει την Ευριπίδου από χαμηλά και να την διασχίσει μέχρι την Αθηνάς κατά τις 4:00 το πρωί.
Παμε μαζι.
Να φερω το Glock ή απαγορευεται απο τους κανονες;
Αν επιτρεπεται,μεχρι ποσους γεμιστηρες ανα ατομο;
Λογικα μαχαιρια,ματσετες κλπ δν θα υπαρχει θεμα ατο ποσα μπορεις να κουβαλας..
 
Last edited:
Οποιοs κατεβει στην Ομονοια βραδυ θα παθει την πλακα τηs ζωηs του. Πρεπει να ηταν χθεs το βραδυ καμμια 140αρια φυλεs.,
Oυτε μασκεs ,κατι σακκιδια , γρι λεξη απο ελληνικα φτερνιζονται ,φτυνουν κατω και αλωνιζουν τον τοπο.Αφου εγω που ειμαι κατω στο κεντρο απο το 1978 και τουs ξεχωριζω ποια απο ποια χωρα ειναι ακουσα και γλωσσα χθεs που μου φανηκε παραξενη σαν προφορα.
Τι ειναι αυτοι ρε συ ? λεω σε εναν Αλβανο που δουλευει σε φουρνο . Μου λεει Τουρκογυφτοι . Λεσ και δεν ειχαμε εδω δικουs μαs .
Και το Κεντρο τηs Aθηναs "βραζει" απο την corona ..
Χρησιμοποιουν ολο το μεταναστευτικο σαν " ανθρωπινουs ξενιστεs " φουντωνουν τα νουμερα οποτε γουσταρουν και περνανε οτι μετρα
θελουν. Kατα τα αλλα προσεξτε την διασπορα στα "κορονοπαρτυ " των παιδιων . Απο παντου μαs εχουν ζωσει απατεωνεs.
Ακρως ρατσιστικα και αναληθη σχολια.
Εχει γινει αναπλαση στα πλαισια της κοινωνικης πολιτικης.
Δεν υπαρχουν "ξενοι" ανεξελεγκτοι,ναρκωτικα,παρανομιες κλπ εκει..
Ειναι σοβαρη πλατεια.
hippo
 
Όποιος έχει άντερα να πάρει την Ευριπίδου από χαμηλά και να την διασχίσει μέχρι την Αθηνάς κατά τις 4:00 το πρωί.
Ειλικρινα δεν γνωριζω, αν υπαρχει αλλη πρωτευουσα χωρας στον κοσμο,να εχει απαλλοτριωθει σε τετοιον βαθμο!
Και με τετοιας ποιοτητας απαλλοτριωτες!
 
Ακρως ρατσιστικα και αναληθη σχολια.
Εχει γινει αναπλαση στα πλαισια της κοινωνικης πολιτικης.
Δεν υπαρχουν "ξενοι" ανεξελεγκτοι,ναρκωτικα,παρανομιες κλπ εκει..
Ειναι σοβαρη πλατεια.
hippo
Τοσο σοβαρη οσο 20 χρονια πριν όπου φοιτητής σε αναλογα σημεια στην συμπρωτεύουσα άκουγα και καμία λέξη ελληνικά αναμεσα στα ντα και στα νιετ των....ποντίων.
 
Ειλικρινα δεν γνωριζω, αν υπαρχει αλλη πρωτευουσα χωρας στον κοσμο,να εχει απαλλοτριωθει σε τετοιον βαθμο!
Και με τετοιας ποιοτητας απαλλοτριωτες!
Νομίζω ΗΠΑ είναι περισσότερο το φαινόμενο αυτό σε πολλές πόλεις. Ευρώπη σίγουρα Παρίσι...
 
Παμε μαζι.
Να φερω το Glock ή απαγορευεται απο τους κανονες;
Αν επιτρεπεται,μεχρι ποσους γεμιστηρες ανα ατομο;
Λογικα μαχαιρια,μαυσετες κλπ δν θα υπαρχει θεμα ατο ποσα μπορεις να κουβαλας..
Κοίτα...Ότι και να κουβαλάς,είναι τόσοι πολλοί οι Σομαλοί που θα ξεμείνεις.Ειναι να μην ξεκινήσει κομπλα και σε πετύχει μέσα απλά.
 
Ειλικρινα δεν γνωριζω, αν υπαρχει αλλη πρωτευουσα χωρας στον κοσμο,να εχει απαλλοτριωθει σε τετοιον βαθμο!
Και με τετοιας ποιοτητας απαλλοτριωτες!
Αμερική είναι η απάντηση.Στο Χριστουγεννιάτικο τραπέζι που μαζεύεται το σόι,ο νοικοκύρης Αμερικανός έχει πατέρα από την φυλή Μασάι και μάνα από τα υψίπεδα του Θιβέτ.Εχει παντρευτεί Ασιατισα που έχει πατέρα Φιλιππινέζο και μάνα Βραζιλιάνα και όλοι μαζί ζούν το Αμερικανικό όνειρο.
 
Εάν συνεχιστεί αυτό η Ευρώπη απλά θα χαιρετήσει
Και δεν είναι θέμα ρατσισμού είναι θέμα στατιστικής
Ασία και Αφρική ραγδαία αύξηση του πληθυσμού και Ευρώπη μείωση μοιραία κάποια στιγμή θα επέλθει το μοιραίο και τότε να δούμε πόσο πονοψυχα θα φερθούν οι νέοι κάτοικοι στους παλιούς
Και ορισμένοι που θεωρούνται προοδευτικοι και υπέρ των δικαιωμάτων και δεν ξέρω εγώ τι άλλο η επιλογή είναι μία ή αλλάζουν ή θα πάνε πρώτοι
Να δούμε τότε ποία εξουσία ήταν καλύτερη η παλιά ή η νέα των εποίκων
 
Κοίτα...Ότι και να κουβαλάς,είναι τόσοι πολλοί οι Σομαλοί που θα ξεμείνεις.Ειναι να μην ξεκινήσει κομπλα και σε πετύχει μέσα απλά.
Ενταξει ρε!Οι μισες του γεμιστηρα να φυγουν με τη μια,να δεις πως θα "φρεναρουν" οι αλλοι.
Αλλα να σου πω την αληθεια,οι Σομαλοι ειναι καλοι ανθρωποι μωρε,πονοψυχοι,οικονομικοι μεταναστες,Τη ζωουλα τους θελουν να κανουν.
Τωρα καμια πειρατεια,κανας αποκεφαλισμος,βιασμους και τετοια,ε....Ειναι και αυτα στο προγραμμα!
 
Κοίτα...Ότι και να κουβαλάς,είναι τόσοι πολλοί οι Σομαλοί που θα ξεμείνεις.Ειναι να μην ξεκινήσει κομπλα και σε πετύχει μέσα απλά.
Σομαλοί έ !!!
Turk hava yollari bir para εισιτήριο Mογκαντίσου -Κων/πολη κι'απ'εκεί πεσκέσι στους γείτονες ανθρωπιστές
 
Ενταξει ρε!Οι μισες του γεμιστηρα να φυγουν με τη μια,να δεις πως θα "φρεναρουν" οι αλλοι.
Αλλα να σου πω την αληθεια,οι Σομαλοι ειναι καλοι ανθρωποι μωρε,πονοψυχοι,οικονομικοι μεταναστες,Τη ζωουλα τους θελουν να κανουν.
Τωρα καμια πειρατεια,κανας αποκεφαλισμος,βιασμους και τετοια,ε....Ειναι και αυτα στο προγραμμα!
Εδώ σκάνε με ψαρόβαρκες για πειρατεία,τους ρίχνουν με το 50αρι και αυτοί πάνε σαν στραβοί πάνω στο πλοίο.Το νερομπιστολο θα φοβηθούνε ρε Θοδωρή?
 
Εδώ σκάνε με ψαρόβαρκες για πειρατεία,τους ρίχνουν με το 50αρι και αυτοί πάνε σαν στραβοί πάνω στο πλοίο.Το νερομπιστολο θα φοβηθούνε ρε Θοδωρή?
Βασικα επειδη εχω αποψη επι του θεματος οπως ξερεις,δν πανε ακριβως σαν στραβοι.
Οι μισοι πανω στην βαρκα δεν προλαβαν να καταλαβουν τι τους ηρθε και οι αλλοι μισοι προσπαθουν με τιμονια χερια,ποδια να στριψουν τη βαρκα!
Αν προλαβουν δλδ.Τις περισσοτερες φορες την ακινοτοποιουν και παραδιδονται.
 
Όποιος έχει άντερα να πάρει την Ευριπίδου από χαμηλά και να την διασχίσει μέχρι την Αθηνάς κατά τις 4:00 το πρωί.
Φαντάσου εγώ που έχω το γραφειο μέσα στην Πλ.Θεατρου και Μενάνδρου.Κατω από εμένα είχαν πέσει όλες οι πιστολιες με Αφγανούς και Πακιστανούς στις αρχές του 2020.Τουλαχιστον εμένα αφού τους φτιάχνω δηλώσεις μπορεί να με φάνε τελευταίο.
 
Φαντάσου εγώ που έχω το γραφειο μέσα στην Πλ.Θεατρου και Μενάνδρου.Κατω από εμένα είχαν πέσει όλες οι πιστολιες με Αφγανούς και Πακιστανούς στις αρχές του 2020.Τουλαχιστον εμένα αφού τους φτιάχνω δηλώσεις μπορεί να με φάνε τελευταίο.
Έτσι και χάσουν κανένα επίδομα,σε βλέπω με την συκωταρια γραβάτα.
 
Εχω καιρο να περασω απο το κεντρο και δεν εχω αποψη.
Τις προ covid εποχες η κατασταση ειχε καπως μαζευτει,και το κεντρο μετα την αλλαγη χεριων οχι και λιγων ακινητων,ειχε αναβαθμιστει καπως.
Η <βρωμια >και κακη εινονα, νομιζω μαζευεται τοσο γρηγορα και ευκολα οσο και εμφανιζεται.
Πιστευω οτι ΚΑΙ αυτη ειναι εργαλειο που εξυπηρετει συμφεροντα,οπως και η διαλυση πολλων αλλων παραγωγικων υποδομων, που με ενχωρια διευκολυνση εξυπηρετουν οικονομικα συμφεροντα τριτων.
Περαν τουτου ρατσιστης ποτε δεν ημουν.
Μαλιστα ισως καταντησα να συμπαθω καθε μη Ελληνα περισσοτερο απο τους Ελληνες πολιτικους.
Εμεις ειμαστε για λυπηση...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top