Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ο μόνος λόγος παράτασης είναι η καταστροφή της ελεύθερης οικονομίας, του ελεύθερου επαγγελματία κατά συνέπεια χειραγώγηση όλων.....θα σου δίνει το επιδοματάκι σου.....και θα βαράς προσοχή!!! Τα υπόλοιπα περί υγείας......ΑΝΕΚΔΟΤΟ!!
 
Για εμένα καλύτερα να όριζαν μια ημερομηνία και αν πήγαινε καλά το πράμα να έλεγαν ανοίγουμε νωρίτερα παρά αυτό
Γιατί τώρα είναι κοροϊδία και η κοροϊδία γυρνάει μπούμερανγκ και φέρνει νεύρα
Όπως στο πρώτο κύμα που κατά την γνώμη μου έλεγαν μην φοράτε μάσκα οι υγιείς γιατί μπορεί να σας κάνει μέχρι και κακό επειδή υπήρχε έλλειψη μασκών για αυτούς που την είχαν περισσότερο ανάγκη και τώρα λένε όλοι και παντού μάσκα
Τι να πιστέψει ο κόσμος;
Αν θες να πειθαρχεί ο κόσμος πρέπει κάποια στιγμή να του λές ευθέως πως έχει η κατάσταση και όχι να προσπαθείς πλαγίως να κάνεις αυτό που θες
Θα μου πεις πολλά ζητάω τώρα πολιτικός στην Ελλάδα και ευθύς δύσκολο.....
 
Ο μόνος λόγος παράτασης είναι η καταστροφή της ελεύθερης οικονομίας, του ελεύθερου επαγγελματία κατά συνέπεια χειραγώγηση όλων.....θα σου δίνει το επιδοματάκι σου.....και θα βαράς προσοχή!!! Τα υπόλοιπα περί υγείας......ΑΝΕΚΔΟΤΟ!!
Ανέκδοτο αλλά είναι το πάτημα και η μόνη δικαιολογία τους. Με τα ΜΜΕ δικά τους απλά οργιαζουν.
 
Ανέκδοτο αλλά είναι το πάτημα και η μόνη δικαιολογία τους. Με τα ΜΜΕ δικά τους απλά οργιαζουν.
Φυσικά και θα οργιάζουν........και στο τέλος τα παπαγαλάκια θα σου λένε ότι πρέπει να είμαστε και υπόχρεοι!!! Τέλος παντων
 
Τι λέει καλε? Η ΚΣΕ μάχεται λυσσαλέα στο παρασκήνιο και υπογείως! Γι'αυτό δεν ακούγεται τίποτα τόσες μέρες! Μόνο ο Σταθόπουλος βγήκε από τα χαρακώματα για να τον ξεφτιλισουν ο Χασαποπουλος με ύφος εισαγγελέα και το μελαχρινό μωρακι και ξαναμπήκε στο λαγούμι να συνεχίσει τον πολεμο.
ΟΧΙ και χαρακώματα σε κανάλι της ΝΔ απο ένα υποψήφιο της. Πότε επιτέλους θα αφήσουμε αυτά τα γ@@@@@@α πληκτρολόγια και την αναπαυτική καρέκλα του καφενείου (που τα ξέρει όλα) και να αντιδράσουμε σαν κυνηγοί? ΕΛΕΟΣ ( ΑΝΑΦΕΡΩΜΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ ΣΕ ΜΕΝΑ).....
 
ΟΧΙ και χαρακώματα σε κανάλι της ΝΔ απο ένα υποψήφιο της. Πότε επιτέλους θα αφήσουμε αυτά τα γ@@@@@@α πληκτρολόγια και την αναπαυτική καρέκλα του καφενείου (που τα ξέρει όλα) και να αντιδράσουμε σαν κυνηγοί? ΕΛΕΟΣ ( ΑΝΑΦΕΡΩΜΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ ΣΕ ΜΕΝΑ).....
Αν δεν κατάλαβες την ειρωνεία στα γραφόμενά μου λυπάμαι.
 
Ο μόνος λόγος παράτασης είναι η καταστροφή της ελεύθερης οικονομίας, του ελεύθερου επαγγελματία κατά συνέπεια χειραγώγηση όλων.....θα σου δίνει το επιδοματάκι σου.....και θα βαράς προσοχή!!! Τα υπόλοιπα περί υγείας......ΑΝΕΚΔΟΤΟ!!
και για πόσο θα σου δίνει το επιδοματάκι ?
ή μήπως νομίζουμε ότι "πλούτος" είναι το χρήμα.
"πλούτος" είναι η παραγωγή αγαθών ή υπηρεσιών και το χρήμα απλά είναι μέσο διευκόλυνσης συναλλαγών.
αν δεν υπάρχει παραγωγή αγαθών και υπηρεσιών το χρήμα καταντάει όπως στην κατοχή , που ήθελες ένα τσουβάλι δισεκατομμύρια για να πάρεις μία φραντζόλα ψωμί.

Ελπίζω αυτά που τα ξέρουν οι πρωτοετεις φοιτητές των οικονομικών να τα καταλαβαίνουν εκεί στην κυβέρνηση.
Και δεν μιλάω μόνο για την δική μας , γιατί και στην Ευρώπη τις ίδιες συνταγές βλέπω.
 
Last edited:
Εγώ απλά στάθηκα στις πρώτες λέξεις και ειδικά " στα χαρακώματα" και φυσικά κατάλαβα το ύφος του κειμένου χωρίς να θέλω να προσβάλλω τα γραφόμενα σου που τα ίδια γράφω και πιστεύω και εγώ...

Αν δεν κατάλαβες την ειρωνεία στα γραφόμενά μου λυπάμαι.
"
 
και για πόσο θα σου δίνει το επιδοματάκι ?
ή μήπως νομίζουμε ότι "πλούτος" είναι το χρήμα.
"πλούτος" είναι η παραγωγή αγαθών ή υπηρεσιών και το χρήμα απλά είναι μέσο διευκόλυνσης συναλλαγών.
αν δεν υπάρχει παραγωγή αγαθών και υπηρεσιών το χρήμα καταντάει όπως στην κατοχή , που ήθελες ένα τσουβάλι δισεκατομμύρια για να πάρεις μία φραντζόλα ψωμί.

Ελπίζω αυτά που τα ξέρουν οι πρωτοετεις φοιτητές των οικονομικών να τα καταλαβαίνουν εκεί στην κυβέρνηση.
Και δεν μιλάω μόνο για την δική μας , γιατί και στην Ευρώπη τις ίδιες συνταγές βλέπω.
Δίκιο έχεις φυσικά!!!! Ελάχιστο εγγυημένο εισόδημα που το αναφέρουν εμμέσως σε όλες τις συζητήσεις περί οικονομίας. Τα αγαθά θα τα παράγουν και θα στα πουλάνε οι πολυεθνικές.....οποίος έχει αγοράζει.....όποιος δεν θα έχει.....τη έκατσε.....Βουλγαρία δεκαετία του 90 πιστεύω πάμε να γίνουμε.
 
Άσχημα τα μαντάτα αδέρφια! Η επιτροπη του ήξεις αφήξεις εισηγείται παραταση του lockdown εως τις 21/12. Αυτό αυτόματα σημαίνει οτι ούτε στην περιοδο των γιορτών θα κυνηγήσουμε. Νομίζω πως αποκαλύπτεται σιγά σιγά το plan b του Αραμπατζή!!! Κυνήγι του χρόνου τον Αύγουστο και όχι σιγουρα!!!!
 
Άσχημα τα μαντάτα αδέρφια! Η επιτροπη του ήξεις αφήξεις εισηγείται παραταση του lockdown εως τις 21/12. Αυτό αυτόματα σημαίνει οτι ούτε στην περιοδο των γιορτών θα κυνηγήσουμε. Νομίζω πως αποκαλύπτεται σιγά σιγά το plan b του Αραμπατζή!!! Κυνήγι του χρόνου τον Αύγουστο και όχι σιγουρα!!!!
Μην περιμένεις τίποτα καλό Δημήτρη
Εκτός από απατεώνες αποδείχτηκαν και άχρηστοι μαζί και οι υποτιθέμενοι σοφοί
Ειδικός δεν είμαι ούτε και θέλω να το παίξω αλλά αφού δεν πάρθηκαν αυτά τα μέτρα μέσα Οκτωβρίου που τα κρούσματα ήταν κάτω από πεντακόσια την μέρα και ενώ ήξεραν πως η δουλειά πάει προς το χειρότερο μας το έλεγαν άλλωστε από το καλοκαίρι ότι θα είναι χειρότερα τον χειμώνα πέταξε το πουλάκι
Ούτε και τώρα δεν έχουν αρχιδια να πούνε στα ίσια ότι πάμε σε συνεχόμενη απαγόρευση μέχρι να μαζευτεί η κατάσταση αυτό που κάνουν είναι να το λένε διά της πλαγίας οδού βάζοντας διάφορους γιατρούς να μιλάνε για επέκταση και στην ουσία να κάνουν αυτοι την βρώμικη δουλειά της κοροϊδίας του κόσμου
Κρίμα για τον κόσμο που έφυγε μέχρι τώρα και για αυτούς που θα φύγουν στην συνέχεια λόγω ότι ορισμένοι ξύπνησαν όταν τα κρούσματα πέρασαν τα τρείς χιλιάδες την ημέρα
 
και για πόσο θα σου δίνει το επιδοματάκι ?
ή μήπως νομίζουμε ότι "πλούτος" είναι το χρήμα.
"πλούτος" είναι η παραγωγή αγαθών ή υπηρεσιών και το χρήμα απλά είναι μέσο διευκόλυνσης συναλλαγών.
αν δεν υπάρχει παραγωγή αγαθών και υπηρεσιών το χρήμα καταντάει όπως στην κατοχή , που ήθελες ένα τσουβάλι δισεκατομμύρια για να πάρεις μία φραντζόλα ψωμί.

Ελπίζω αυτά που τα ξέρουν οι πρωτοετεις φοιτητές των οικονομικών να τα καταλαβαίνουν εκεί στην κυβέρνηση.
Και δεν μιλάω μόνο για την δική μας , γιατί και στην Ευρώπη τις ίδιες συνταγές βλέπω.
Φορτωστε φυσίγγια θα μας χρειαστούν
 
Ο μόνος λόγος παράτασης είναι η καταστροφή της ελεύθερης οικονομίας, του ελεύθερου επαγγελματία κατά συνέπεια χειραγώγηση όλων.....θα σου δίνει το επιδοματάκι σου.....και θα βαράς προσοχή!!! Τα υπόλοιπα περί υγείας......ΑΝΕΚΔΟΤΟ!!
+1000
 
Είδατε ρε???? Ο κόσμος έχει πραγματικά προβλήματα. Ολόκληρη Aston Martin στο Baden Baden και μένει στο γκαράζ ακίνητη. Και το εξοχικο??? Το τρώνε οι αράχνες και η σκονη. Άτιμη κοινωνία, πόσο σκληρη είσαι σε μερικούς!!!!
 
Είδατε ρε???? Ο κόσμος έχει πραγματικά προβλήματα. Ολόκληρη Aston Martin στο Baden Baden και μένει στο γκαράζ ακίνητη. Και το εξοχικο??? Το τρώνε οι αράχνες και η σκονη. Άτιμη κοινωνία, πόσο σκληρη είσαι σε μερικούς!!!!
Σταματα σπαράζει η καρδιά μου....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top