Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έτσι είναι αν κάτσει ο δημοσιογράφος και εξηγήσει, αλλά και πάλι, επειδή λέμε μια εικόνα=χίλιες λέξεις, αυτό που μένει στο τέλος στον τηλεθεατή είναι, Μητσοτακης,Φωφη Κουτσουμπας και Λεβεντης και οχι ολη η πολιτικη αναλυση
 
Μια ερώτηση έκανα και δεν πήρα απάντηση. Δεν τρέχει τίποτα. Δεν επιμένω.
Έπρεπε να ξεκινήσω με το "όχι", όχι δεν έχω γραφτεί σε κάποια, τουλάχιστον ακόμα!
Το σκεπτικό της ερώτησης δεν καταλαβαίνω και πάλι, εσείς είστε; Εχει νοημα για μενα αν ειστε; Εχουμε συζητησει πολλακις ξερει ο ενας για τον αλλο πανω κατω τι ιδεες εχει
Ή θα πρέπει σ' αυτό που ισως να ψηφίσει (προτείνει κτλ) να πρέπει να συμμετέχει ενεργά;
Όταν κάποτε με το δημοψήφισμα, είχα ταχθεί φανερά υπέρ του "όχι" σε όλο μου τον περίγυρο είτε κοντινό είτε διαδικτυακό ήταν οκ για τους περισσότερους, μέσα σ΄αυτούς και πολλοί γνωστοί-φίλοι συριζαίοι, όπως και πολλοί από την πλευρά του "ναι" με λέγανε συριζαιο.llk. μόνο που το "όχι" το ψήφισα (καλως ή κακώς) επειδή το πίστευα από μόνος μου και οχι γτ το ειπε ο συριζα, οι ανελ η δεν ξερω ποιος αλλος, που θα θυμαστε οτι ποτε δεν ειχα εκφρασει προτιμηση η πιστη στον συριζα οτι θα κανει κατι καλο. Τωρα αμα πεις κατι για το συριζα θα αρχισει απο την αναποδη, πρεπει να εισαι ΝΔ η ο,τι αλλο θεωρειται αντιθετο προς την κυβερνηση. Δεν καταλαβα ποτε γτ πρεπει να τοποθετειται αυτο παντα ως βαση, και να μην βλεπουμε απλα στον απεναντι την ουσια, ιδεες-τροπο σκεψης-επιχειρηματα. Μιλαμε πολιτικα απο το 2013-14 περιπου αν θυμαμαι καλα, θυμαστε να εχω αλλαξει σε κατι πολυ βασικο αρδην; σαφως εχω αναθεωρησει και αρκετα που πιστευα-λιγοτερο ισως σημαντικα, αλλα οι γενικες γραμμες παραμενουν ιδιες οι σκεψεις μου ακομα. Τα αναφερω ολα αυτα, γτ και πριν λιγο καιρο μ ειχατε κανει αναλογη ερωτηση (αν θελω τον Αδωνι σαν εναλλακτικη η κατι παρεμφερες δεν θυμαμαι επακριβως)
 
Έπρεπε να ξεκινήσω με το "όχι", όχι δεν έχω γραφτεί σε κάποια, τουλάχιστον ακόμα!
Ξεκάθαρο :)
Το σκεπτικό της ερώτησης δεν καταλαβαίνω και πάλι, εσείς είστε;
Δεν υπάρχει πάντα κάποιο σκεπτικό. Εγώ, όχι, αν και κάποιες φορές το μετανιώνω.
 
Δεν ειναι τερτιπι, ειναι πως διαβαζεις τη δημοσκοπηση, και φυσικα αν εχεις ορεξη να δεις περα απο αυτο που το κομματικο σου συμφερον επιτρεπει...
Βίκτωρα, επειδή χρησιμοποίησα τον όρο "τερτίπια", αναρωτιέμαι αν αναφέρεσαι στο πρόσωπό μου...
 
Δεν ειναι τερτιπι, ειναι πως διαβαζεις τη δημοσκοπηση, και φυσικα αν εχεις ορεξη να δεις περα απο αυτο που το κομματικο σου συμφερον επιτρεπει. Στην ουσια το 100% αφορα τον καθε αρχηγο ξεχωριστα, με τον κοσμο να εχει πλειοψηφικα αρνητικες/μαλλον αρνητικες γνωμες για ολους.
Ακριβώς αυτό.
 
Μιας και τα περιστατικα με την Τουρκια ειναι πλεον καθημερινα,και πολυ προκλητικα,διαβασα αυτο και με συγκινησε για την αυτοθυσια και τον πατριωτισμου αυτου του μεγαλου Ελληνα!
https://ellas2.wordpress.com/2014/08/16/λοχαγός-σταυριανάκος-σωτήριος-παρων/
και αλλο ενα απο το 1974.https://ellas2.wordpress.com/2017/08/15/μάχη-της-κύπρου-το-τουρκικό-άρμα-που-κα/
 
Last edited:
Εγώ προτιμώ τον "υποφαινόμενο" ως Κρητικός έχει εμπειρία από όπλα, είναι γνωστό ότι είναι και κυνηγός, αν στηρίξεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει δε λένε;;;
Πάντως ωραίο το διλημματάκι αν όχι ο τάδε φούφουτοσυριζαιος τότε ποιος;;; μέχρι να πεθάνουν όλοι οι εν ζωή συριζαιοι θα πρέπει να έχουμε την ίδια κυβέρνηση, καταργηστε και τις εκλογές βρε παιδιά μην ντρέπεστε και τα πρότυπα σας στην λατινική Αμερική ισόβιοι ήταν...
Αν δεν κανω λαθος αυτη η Πολιτικη Μαριονετα
ειχε δηλωσει στο παρελθον οτι η
συμμαχια της Αριστερας .very funny..very funny.
με στηριξη Καμμενου δεν την νοουμαι και δεν την δεχομαι .victory..victory.
Σημερα που εχει χαθει η τσιπα και η καθε λογης αξιοπρεπεια απο αυτην την Γερμανοδουλη Κυβερνηση
το να προσθεθει και αλλος ενας Πολιτικος Χαφιες προσποιουμενος τον Αριστερο
δεν λεει και κατι
ετσι κιαλλιως κουτσοι-στραβοι ολοι στον Αγιο Παντελεημονα

 
Δημήτρη, βλέπεις κάποια διαφορά με το δικό μου ποστ που προηγήθηκε;

Η αλήθεια είναι πως τα πέρασα όλα γρήγορα και έμεινα στην διατύπωση του Βίκτορα .
Σ αυτές τις ερωτήσεις που αφορούν θετικές και αρνητικές ψήφους ,το ποσοστό υπολογίζεται επι τις % για κάθε πρόσωπα χωριστά και πάντα έτσι γίνεται απ όσο ξερω Χρήστο και αυτο καθεαυτό δεν αφορά κάποιο τερτίπι στην παρούσα δημοσκόπηση.
Αυτό και μόνο διατυπώνω.
Άλλωστε τερτίπια γίνονταν και θα γίνονται με μαεστρία από την κάθε εταιρεία με διαφορους τρόπους .
 
Η αλήθεια είναι πως τα πέρασα όλα γρήγορα και έμεινα στην διατύπωση του Βίκτορα .
Σ αυτές τις ερωτήσεις που αφορούν θετικές και αρνητικές ψήφους ,το ποσοστό υπολογίζεται επι τις % για κάθε πρόσωπα χωριστά και πάντα έτσι γίνεται απ όσο ξερω Χρήστο και αυτο καθεαυτό δεν αφορά κάποιο τερτίπι στην παρούσα δημοσκόπηση.
Αυτό και μόνο διατυπώνω.
Άλλωστε τερτίπια γίνονταν και θα γίνονται με μαεστρία από την κάθε εταιρεία με διαφορους τρόπους .
Συμφωνούμε απόλυτα τουλάχιστον ως προς την ανάγνωση της δημοσκόπησης. Από εκεί και πέρα, ο καθένας δικαιούται να βγάλει τα συμπεράσματά του.
Το τερτίπι είναι μια δική μου θέση βλέποντας το γράφημα του Βασίλη που όπως σωστά είπε ο ίδιος "επειδή λέμε μια εικόνα=χίλιες λέξεις, αυτό που μένει στο τέλος στον τηλεθεατή είναι, Μητσοτακης, Φωφη Κουτσουμπας και Λεβεντης" και σε συνδυασμό με το τίτλο του άρθρου από το link που έβαλα στο post μου https://thecaller.gr/parapolitika/deuteri-dimofilesteri-politiki-arxigos-i-fofi-gennimata/
το οποίο έχει ως τίτλο "Δεύτερη δημοφιλέστερη πολιτική αρχηγός η Γεννηματά", εύκολα κατέληξα στο συμπέρασμα ότι ήταν τερτίπι υπέρ της Γεννηματά. Συμπέρασμα που ίσως για κάποιους να είναι λάθος...
 
Αν δεν κανω λαθος αυτη η Πολιτικη Μαριονετα
ειχε δηλωσει στο παρελθον οτι η
συμμαχια της Αριστερας .very funny..very funny.
με στηριξη Καμμενου δεν την νοουμαι και δεν την δεχομαι .victory..victory.
Σημερα που εχει χαθει η τσιπα και η καθε λογης αξιοπρεπεια απο αυτην την Γερμανοδουλη Κυβερνηση
το να προσθεθει και αλλος ενας Πολιτικος Χαφιες προσποιουμενος τον Αριστερο
δεν λεει και κατι
ετσι κιαλλιως κουτσοι-στραβοι ολοι στον Αγιο Παντελεημονα

Αλλο καθαρμα κι αυτος... mornin cof
 
Για τον συγγεκριμενο και για τον χωρο του-τους. Στην παγκοσμια ιστορια ειναι η πρωτη φορα που οι λεγομενοι αναθεωρητες-οπορτουνιστες που ξεκοπηκαν καποτε απο τον παραδοσιακο χωρο της αριστερα, ανεβηκαν ως τετοιοι στην εξουσια και οχι σαν σοσιαλδημοκρατες σαν φυσικη μετεξελιξη. Αυτο σημαινει μεγαλυτερο λαικο ερισμα και πολλα αλλα. Αυτο συνεβει μονο στην χωρα μας! Αλλο ενα στοιχειο για την αξιοποιηση τους απο αυτο που λεμε συστημα,
 
Πάντα αυτό δεν γινόταν ; .sarcastic.

28378562_927362280758395_2644187480137868062_n.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top