Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τελευταία γίνεται προσπάθεια επαναφοράς στο προσκήνιο, των τελειωμένων, πρωτεργατών (κατά τη γνώμη μου) της καταστροφής της χώρας μας που έστω και αργά τους οδήγησε ο λαός στην αφάνεια. Ας μην πέφτουμε στην παγίδα να τους κάνουμε επίκαιρους.
 
Μια απλη ερωτηση παρακαλω, θα ηθελα παρα πολυ να μαθω, αυτοι οι 210.000 ψηφισαντες προχθες, με τι ασχολουνται, που εργαζονται, πως κερδιζουν
την ζωη τους?
παλαιό πασοκ το ορθοδοξο... επίσης σίγουρα θα έχει πέσει και μαγείρεμα, σιγά μην πήγαν 200.000. Διάβασα πως και πολλοί ρομα προσηλθαν στις κάλπες χεχεχε ;)
 
Όχι...πολύ νωρίτερα, μόλις ετοιμαστεί η....κεντροαριστερά :)
ποιος θα την ψηφίσει... πάρει 10% θα είναι χιτ. Πάνε 35% μαζί με τον Κουλη;
Πιστεύω θα γίνουν απανωτες εκλογές 2019-2020, το 2019 θα ξαναβγει ο Τσιπρας αλλά δεν θα μπορέσει να βγάλει ΠτΔ το 2020 και θα πάει σε εκλογές
 
Τελικά ο 'Ελληνας δεν πρόκειται να αλλάξει, δεν είναι ό αριθμός των ψηφισάντων αλλά ότι όλα αυτά γίνονται προκειμένου να διαγράψουν τα χρέη του ΠΑΣΟΚ, αρε γα@@@η και στρατιωτικό περίπατο που θέλουν όλοι αυτοί.....................
 
Το καραγκιζιλίκι δεν εχει τελειωμό.
Θα δώσουν λεει 360.000€ ενίσχυση στη ΔΕΗ για να μην αυξήσει τα κοινωνικά τιμολόγια..buy buy.
Ρε καριόλια ,αυτά είναι λεφτά τα οποία χρωστάτε ήδη στη ΔΕΗ απο την εφαρμογή του κοιν.τιμολογίου.Ασε να μην πούμε για τις άλλες οφειλές απο ανεξόφλητους λογαριασμούς πολλών εκατομυρίων , των υπουργείων και δημοσίου .
Για μια άλλη μια φορά -διαχρονικά -μνημόσυνα με ξένα κόλυβα.
 
Μια απλη ερωτηση παρακαλω, θα ηθελα παρα πολυ να μαθω, αυτοι οι 210.000 ψηφισαντες προχθες, με τι ασχολουνται, που εργαζονται, πως κερδιζουν
την ζωη τους?
Κυριε Σταύρο, δε ξερω που δουλευουν και δεν με νοιαζει. Αυτο που ξερω είναι ότι δεν προκειται να μείνω αδρανής στις εκλογές δίνοντας χώρο για πάτημα σε τετοια κομματοσκυλα. Δυστυχως η νεα γεννια σημειωνει και τα μεγαλυτερα ποσοστα αποχης.

Δεν επιτρέπω να αποφασίσουν για εμένα, χωρίς εμένα.
 
Κυριε Σταύρο, δε ξερω που δουλευουν και δεν με νοιαζει. Αυτο που ξερω είναι ότι δεν προκειται να μείνω αδρανής στις εκλογές δίνοντας χώρο για πάτημα σε τετοια κομματοσκυλα. Δυστυχως η νεα γεννια σημειωνει και τα μεγαλυτερα ποσοστα αποχης.

Δεν επιτρέπω να αποφασίσουν για εμένα, χωρίς εμένα.
Δυστυχώς δεν με πείθει η νέα γενιά για κάτι.Οι περισσότεροι εχουν γυρίσει την πλάτη στα κοινά ,ενα μικρό μέρος εκπεδεύεται απο τα κοματόσκυλα και ενα μικρό μέρος αγωνιά και νιώθει χαμένο μέσα στα σκατά απ τα οποία περιβάλλεται .
Απλά λαικά και πεζοδρομιακά.
 
Σήμερα με πήραν ένα σωρό άνθρωποι τηλέφωνο ενθουσιασμενοι για την αναγγελια του κοινωνικού μερίσματος... Οι μισοί μου είπαν, είδες... Με το που έμειναν λεφτά τα μοίρασε ο άνθρωπος... Κ το κακό είναι ότι το εννοούσαν... Τι να πούμε από εκεί κ πέρα...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top