Σακίδια-Τσάντες κλπ

μπας και έχει πάρει το μάτι σας καμία τσντούλα για γαλότσες στην Αθήνα ;

$_57.JPG
 
Για μεταφορά φυσιγγίων έχω πάρει αυτή από την beretta, πολύ καλή και ποιοτική με ξεχωριστές θέσεις και για τον υπόλοιπο εξοπλισμό όπως τσοκς καθαριστικα και διάφορα άλλα, πολύ καλή και για το σκοπευτηριο αυτός είναι και ο προορισμός της.

upload pics
 
Για μεταφορά φυσιγγίων έχω πάρει αυτή από την beretta, πολύ καλή και ποιοτική με ξεχωριστές θέσεις και για τον υπόλοιπο εξοπλισμό όπως τσοκς καθαριστικα και διάφορα άλλα, πολύ καλή και για το σκοπευτηριο αυτός είναι και ο προορισμός της.

upload pics
Μια παρόμοια (ελαφρώς διαφορετικό μοντέλο) έχω κι εγώ 2-3 χρόνια τώρα, για το σκοπευτήριο. Με αυτή μεταφέρω εκτός από φυσίγγια, και όλο τον εξοπλισμό (γιλέκο, γυαλιά, ωτασπίδες), και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς, τσοκάκια, σουγιά, φακό, κινητό, τσιγάρα ... ακόμη κι ένα μπουκαλάκι νερό τώρα τελευταία που το κυλικείο σπάνια είναι ανοιχτό! .big smile.
Έψαχνα να βρω μια τσάντα σχετικά μικρή & βολική, να μου αρέσει, και σε "υποφερτή" τιμή, και πέτυχα αυτή στο hobbi.gr (Καρασαββίδης - Θεσ/νίκη) στα 40 €.
Με έχει βολέψει πάρα πολύ. Είχα βαρεθεί να τα κουβαλώ σε ... απλές νάυλον σακούλες (του supermarket) !!! .very funny. .sarcastic.
 
Mια τσαντα απο ebay ειχα παρει και γω για την ιδια δουλεια. Χωραει 4-5 κουτια φυσιγγια, 2 ζευγαρια ωτοασπιδες, το γιλεκο, τσοκακια, καπελα, και αλλα μπιχλιμπιδια. Δυστυχως δεν τη βρισκω να τη δειτε, η εταιρια που την φτιαχνει λεγεται Field And Stream (νομιζω) και η εταιρια την πουλουσε για τσαντα ψαρεματος.
 
Είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου για το κυνήγι και αγόρασα αυτό το σακίδιο πλάτης.

http://trazeras.gr/index.php/stratos/sakidia/σακιδυο-mil-tec-molle-πρασινο-35-lit-detail.html

Είχα κουραστεί να κουβαλάω 4-5 τσαντάκια στην μέση με φυσίγγια και τσάντες καθώς και χύμα μπουκάλι νερό και φαγητό στο γιλέκο. Τώρα θα ταχτοποιώ όλα τα πράγματα στο σακίδιο το οποίο θα το αφήνω στο καρτέρι και ότι χρειάζομαι θα το παίρνω εύκολα. Σίγουρα όλο το βάρος στην πλάτη μεταφέρεται πιο εύκολα από το να έχεις πολλά κρεμασμένα τσαντάκια στην μέση.

.shake hands.
 
Έχω πάρει αρκετές με αφρώδες υλικό στην πλάτη και στους ιμάντες ανατομικες και άνετες αλλά με ενοχλούν στην επωμιση. Στο περπατητο τσιχλας δοκίμασα μια πολύ ελαφριά σε στυλ γυμναστηριου,με βολεψε με το παραπάνω με δύο χωρίσματα,τσεπακι με φερμουάρ και το κυριότερο οι ώμοι μου ελεύθεροι. Από χωρητικότητα μπουκάλι νερο,κάνα δυο φρουτα, και επειδή κυνηγούσα με εικοσαρι είχα και πέντε κουτιά φυσιγγια (όχι ότι θα τα ριχνα) χωρίς να με κουράζει η να με ενοχλεί και η τιμή $9,00.

click image upload
 
Έχεις δίκιο, αν έχει αφρώδες υλικό ανατομικό για ώμους και πλάτη σίγουρα δεν βολεύει με τίποτα στην επώμιση. Και εγώ για το περπατητό ένα αντίστοιχο σακίδιο έχω. :)
 
Είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου για το κυνήγι και αγόρασα αυτό το σακίδιο πλάτης.

http://trazeras.gr/index.php/stratos/sakidia/σακιδυο-mil-tec-molle-πρασινο-35-lit-detail.html

Είχα κουραστεί να κουβαλάω 4-5 τσαντάκια στην μέση με φυσίγγια και τσάντες καθώς και χύμα μπουκάλι νερό και φαγητό στο γιλέκο. Τώρα θα ταχτοποιώ όλα τα πράγματα στο σακίδιο το οποίο θα το αφήνω στο καρτέρι και ότι χρειάζομαι θα το παίρνω εύκολα. Σίγουρα όλο το βάρος στην πλάτη μεταφέρεται πιο εύκολα από το να έχεις πολλά κρεμασμένα τσαντάκια στην μέση.

.shake hands.
καλορίζικο
ακριβώς τα ίδια Κώστα
πήρα 1 παλαιό μοντέλο του τοξότη,στοκ σε φιλικό μαγαζί,15 ευρώ και πέταξα γιλέκο σακκούλες για νερό κ.λ.π.
όλα μέσα με φυσίγγια την πουλιάστρα κρεμασμένη σε πλαστικό κλιπ που έχει και όλα τα τσουμπλέκια με το βάρος να μην είναι τόσο δύσκολο όπως σωστά αναφέρεις
σφηνώνω και το ιστορικό και ανθεκτικό,στα κιλά μου,σκαμνάκι και όλα τέλεια .hunter..guitar.
 
Ποια η γνώμη σας για το Α-64 του αετού;
http://www.michelakisguns.gr/shop/rouxismos/γιλεκο-αετοσ-α64/

Πιστεύω θα βολεύει και στο περπατητο και στο καρτέρι. Το μόνο που με χαλάει είναι το πορτοκαλί όταν είσαι καρτέρι. Ξέρετε κάποιο παρόμοιο σακίδιο-εξαρτηση χωρίς πορτοκαλί;
 
Back
Top