Σακίδια-Τσάντες κλπ

Καλό φαίνεται και γερό και ειναι μέχρι τα 25 λίτρα που ήθελα .Εγω έψαχνα κατι σε αδιάβροχο που τελικά δεν βρήκα.Εκτος κι αν ανέβαινα παρα πολύ ψηλά σε τιμή αλλά και πάλι σε κυνηγετικό δεν βρήκα.
Τελικά χθες πήρα κι εγώ το Hillman και το πρωτο που του έκανα ήταν να το βάλω στην μπανιέρα και να του ριίχνω νερό με το ντουζ τέρμα και βέβαια έβαλε νερά.
Καλό ειναι και απλό όπως το ήθελα ,όμως μπορεί και να το βαλω για πούλημα .
Φαντάζομαι το θες για την επιστροφή σου αν βρέχει και όχι για να παραμείνεις στο καρτέρι ;
Αν ναι ,τότε η λύση είναι να παρεις ένα ποντσο έχοντας το πάντα μέσα στο σακίδιο σου ,για προστασία όλου του εξοπλισμού σου.
 
Φαντάζομαι το θες για την επιστροφή σου αν βρέχει και όχι για να παραμείνεις στο καρτέρι ;
Αν ναι ,τότε η λύση είναι να παρεις ένα ποντσο έχοντας το πάντα μέσα στο σακίδιο σου ,για προστασία όλου του εξοπλισμού σου.
Αυτή τη λύση την εχω Σπύρο. Βασικά ναι, για το καρτερι το ήθελα.
 
as.jpg



τι γνωμη εχετες για το συγκεκριμενο το εχει καποιος
a-64.jpg
 
το έχω ,,,με έχει βολέψει ιδιαίτερα έχει καλή κατανομή βάρους και δεν κουράζει,,μια μεγάλη θήκη πίσω για τα θηράματα και μια ακριβώς μέσα στην μεγάλη,πιο μικρή,για άδεια κανένα μωρομάντηλο γενικά μικροαντικείμενα,δύο πλαινές με λάστιχο που ανοιγοκλεινουν και χωράνε ένα μπουκάλι μικρό νερό,,,το μόνο αρνητικό είναι οι ιμάντες μπροστά στο σημείο που έχω μαρκάρει που ίσως να δυσκολέψουν την επώμιση,,εχω κατεβάσει τελείως κάτω τα πλαστικά και δεν με ενοχλούν πλέον

as.jpg
 
το μόνο αρνητικό είναι οι ιμάντες μπροστά στο σημείο που έχω μαρκάρει που ίσως να δυσκολέψουν την επώμιση,,εχω κατεβάσει τελείως κάτω τα πλαστικά και δεν με ενοχλούν πλέον
αυτο ειδα κ εγω Παυλο χθες που το δοκημασα οτι το σημειο αυτο ισως εχω θεμα, παντως απο καποια αλλα πυ δοκιμασα ηταν το ποιο βολικο κ ειχε την καλητερη εφαρμογη πανω μου
 
Εγώ έχω το αντίστοιχο του τοξότη και είμαι πολύ ικανοποιημένος! Το πήρα δώρο και στον αδερφό μου και εκείνος την ίδια άποψη έχει. Θα σε βολέψει πάντως αυτού του είδους το γιλέκο. Τυχαιο το κατάστημα.
https://agapioskynigi.gr/index.php?route=product/product&product_id=56
 
αυτο ειδα κ εγω Παυλο χθες που το δοκημασα οτι το σημειο αυτο ισως εχω θεμα, παντως απο καποια αλλα πυ δοκιμασα ηταν το ποιο βολικο κ ειχε την καλητερη εφαρμογη πανω μου

αν το κατάστημα έχει όπλα φόρεσε το και δοκίμασε να επωμίσεις με τους ιμάντες κάτω κάτω,,,αν δεν σε ενοχλήσει πάρτο θα το ευχαριστηθείς !
 
as.jpg



τι γνωμη εχετες για το συγκεκριμενο το εχει καποιος
a-64.jpg
Το έχω 4η σεζόν και με έχει βολέψει αφάνταστα. Το χρησιμοποιώ και ως κυνηγετικό σακο.. Βάζω τα πάντα μέσα, μέχρι και το σκαμνί.. Στο περπατητο είναι πολύ βολικό γιατί μοιράζει ωραία το βάρος. Έχει τύχει να κουβαλάω 4 κουτιά φυσιγγια, 2 μπουκάλια 750ml νερό κολατσιό και ψιλοπραγματα και να είμαι άνετος.
Έχει πολλές ρυθμίσεις για να το φέρεις εκεί που θες.
 
Εξαρταται το μέρος.εγω πχ αν υπάρχει κυνηγός σε ακτίνα 500 μέτρων στρίβω 180 μοίρες.βεβαια γούστα είναι αυτά.εγω το είπα περισσότερο για το πάχος του ιμάντα κ κατά πόσο θα βολεύει στην επωμιση
 
Εξαρταται το μέρος.εγω πχ αν υπάρχει κυνηγός σε ακτίνα 500 μέτρων στρίβω 180 μοίρες.βεβαια γούστα είναι αυτά.εγω το είπα περισσότερο για το πάχος του ιμάντα κ κατά πόσο θα βολεύει στην επωμιση
Κάποιοι το κόβουν και το αφαιρούν αυτό το πορτοκαλί μαξιλαρακι. Εγώ σφίγγω λίγο περισσότερο τον ιμάντα στήθους και δεν με ενοχλεί στην επωμιση.
 
το έχω ,,,με έχει βολέψει ιδιαίτερα έχει καλή κατανομή βάρους και δεν κουράζει,,μια μεγάλη θήκη πίσω για τα θηράματα και μια ακριβώς μέσα στην μεγάλη,πιο μικρή,για άδεια κανένα μωρομάντηλο γενικά μικροαντικείμενα,δύο πλαινές με λάστιχο που ανοιγοκλεινουν και χωράνε ένα μπουκάλι μικρό νερό,,,το μόνο αρνητικό είναι οι ιμάντες μπροστά στο σημείο που έχω μαρκάρει που ίσως να δυσκολέψουν την επώμιση,,εχω κατεβάσει τελείως κάτω τα πλαστικά και δεν με ενοχλούν πλέον

as.jpg
Το συγκεκριμένο το ειχα μεχρι την Παρασκευή, οποτε και εδόθη σε συμφουριτη,που το έψαχνε.
Αν και αντιγραφή του αμερικανικού Pella, εχω να πω τα καλυτερα. Χώρους,πρακτικότητα, εργονομία. Μάλιστα οι ιμάντες στο πίσω μέρος του σακιδίου,ειναι για να δένεις αδιάβροχο ή υπνόσακο.
Εγω το έδωσα γιατι καθόταν στην ντουλάπα, ενώ εχω πάρει και απο τον φίλο Παναγιώτη και το αυθεντικό της Pella και εχω αγοράσει πρόσφατα απο τον Αλέξη και ενα της ντισπαν με ιμάντες.
Και όσο αφορά τις αγκραφες σύσφιξης- ρύθμισης, εμένα προσωπικά δεν με εμπόδισαν ποτέ στις επωμισεις.
 
Δημήτρη,τελικά πήρα αυτό και είναι εξαιρετικό ,ακριβώς όπως το ήθελα. Μαζεμένο σε όγκο και εργονομικό. Έφυγα λίγο απ την τιμή που είχα στο μυαλό μου αλλά αξίζει, τουλάχιστον στην χρήση που το θέλω εγώ.
https://www.tacticalshop.gr/σακίδιο-πλάτης-mil-tec-hextrac-backpack-χακί

Δες το και σε βίντεο

Ωραίο με γεια. Ερώτηση τα πουλιά που τα βαζεις; Τα κρέμας σε πουλιαστρα; Γιατί φαντάζομαι δεν έχει σάκο θηραμάτων αυτό..
 
Ωραίο με γεια. Ερώτηση τα πουλιά που τα βαζεις; Τα κρέμας σε πουλιαστρα; Γιατί φαντάζομαι δεν έχει σάκο θηραμάτων αυτό..
Σε ευχαριστώ.
Το σακίδιο το θέλω αποκλειστικά για το ορεινό κυνήγι της φασσας ,που θέλω να έχω κάποια πράγματα μαζί μου για την πολύωρη αναμονή και το περπάτημα αλλάζοντας σημεία.Οποτε αν μου τύχει μέρα που θα πάρω πουλια(αμήν) θα τα κρεμάσω σε πουλιαστρα εξωτερικά του σακιδίου. Μέχρι 2-3 πουλιά αφήνει ένα κενό αν θες να τα βάλεις και μέσα.
 
Σε ευχαριστώ.
Το σακίδιο το θέλω αποκλειστικά για το ορεινό κυνήγι της φασσας ,που θέλω να έχω κάποια πράγματα μαζί μου για την πολύωρη αναμονή και το περπάτημα αλλάζοντας σημεία.Οποτε αν μου τύχει μέρα που θα πάρω πουλια(αμήν) θα τα κρεμάσω σε πουλιαστρα εξωτερικά του σακιδίου. Μέχρι 2-3 πουλιά αφήνει ένα κενό αν θες να τα βάλεις και μέσα.

Μακάρι να ήταν αυτό το μεγάλο πρόβλημα όλων μας , έτσι Σπύρο;και αναφέρομαι στις φάσσες.
.sarcastic.
 
Θέλω να αγοράσω ένα πλάτης για το τσιχλοκυνηγι γιατί με έχει κουράσει το τύπου πλαγιο παρότι παραδοσιακό δεν βολεύει, ούτε για να αλλάξεις καρτέρι. Τι έχετε να προτείνετε; Μικρό σε όγκο κυρίως...
 
Θέλω να αγοράσω ένα πλάτης για το τσιχλοκυνηγι γιατί με έχει κουράσει το τύπου πλαγιο παρότι παραδοσιακό δεν βολεύει, ούτε για να αλλάξεις καρτέρι. Τι έχετε να προτείνετε; Μικρό σε όγκο κυρίως...
Θα πήγαινα σε κάποιο τύπου army.εχω ενα της miltec δύο χρόνια τώρα,καλό μου έχει βγει!
 
Σε ευχαριστώ.
Το σακίδιο το θέλω αποκλειστικά για το ορεινό κυνήγι της φασσας ,που θέλω να έχω κάποια πράγματα μαζί μου για την πολύωρη αναμονή και το περπάτημα αλλάζοντας σημεία.Οποτε αν μου τύχει μέρα που θα πάρω πουλια(αμήν) θα τα κρεμάσω σε πουλιαστρα εξωτερικά του σακιδίου. Μέχρι 2-3 πουλιά αφήνει ένα κενό αν θες να τα βάλεις και μέσα.
Θα στις κουβαλησω εγω ρε αδερφε τις πουλαδες μη σε σταναχωρει αυτο!.yel.
 
Back
Top