Πυρκαγιές

Οπως παει η κατάσταση σε λίγα χρόνια θα προσπαθουμε να σώσουμε τα δέντρα και θα αφήνουμε τα σπίτια να καίγονται.. Και οι δημοσιογράφοι θα λένε ευτυχώς δεν κάηκαν πολλα δέντρα απλά κάηκαν κάποια σπίτια, λίγο το κακό..
 
Θυμάστε που όταν κάηκαν τα Γεράνεια,όλοι έλεγαν και διαβεβαίωναν,πώς δεν θα μπούν ανεμογεννήτριες.Κι ότι όσοι τα λένε αυτά, είναι συνωμοσιολόγοι.
Αιτήσεις για 69 ανεμογεννήτριες,ύψους 180 μέτρων στα Γεράνεια.
Εδώ που φτάσαμε ας πάνε να βάλουν τα παλούκια τους όπου θέλουν για να τελειώνουμε με τις καταστροφές
Αφού αυτό ήταν το σχέδιο
και όλα τα 300 κοπρόσκυλα κάνουν τουμπεκί μαζί με την ηγεσία μας
που σφυρίζει αδιάφορα
βάλτε τα και στον πισινό σας
μπας και σε μια δεκαετία επανέλθει το πράσινο
 
Ρεπορτάζ στο in.gr για την καταστροφική φωτιά στο δάσος της Δαδιάς. Δεν μπορώ να το διαβάσω, αλλά πάω στον επίλογο . Το υπουργείο Περιβάλλοντος και Ενέργειας σε συνεργασία με την ΑΝΙΜΑ, τον Αρίωνα !! , τη Δράση για άγρια ζωή και άλλες ΜΚΟ ογανώνει σταθμό πρώτων βοηθειών για την άγρια πανίδα !!!
 
Ρεπορτάζ στο in.gr για την καταστροφική φωτιά στο δάσος της Δαδιάς. Δεν μπορώ να το διαβάσω, αλλά πάω στον επίλογο . Το υπουργείο Περιβάλλοντος και Ενέργειας σε συνεργασία με την ΑΝΙΜΑ, τον Αρίωνα !! , τη Δράση για άγρια ζωή και άλλες ΜΚΟ ογανώνει σταθμό πρώτων βοηθειών για την άγρια πανίδα !!!
Ο αρκούδος δεν θα συμμετέχει στις πρώτες βοήθειες ?
 
Τεράστια η ζημιά και στη Δαδιά.
Αυτο που πρεπει να κερδηθεί ως στοιχημα αφου σημειο αναφοράς εχει γινει το Μάτι , ειναι μα μην καεί άνθρωπος οπότε και θεωρείται επιτυχία στο σχεδιασμό. .
Οποτε εκκένωση στην εκκένωση το πάμε.
Εκκένωση που χρειάζεστε λέω εγω ...
 
Τεράστια η ζημιά και στη Δαδιά.
Αυτο που πρεπει να κερδηθεί ως στοιχημα αφου σημειο αναφοράς εχει γινει το Μάτι , ειναι μα μην καεί άνθρωπος οπότε και θεωρείται επιτυχία στο σχεδιασμό. .
Οποτε εκκένωση στην εκκένωση το πάμε.
Εκκένωση που χρειάζεστε λέω εγω ...
Εκκενωση και κυριως.....κενωση.fff.
 
Τεράστια η ζημιά και στη Δαδιά.
Αυτο που πρεπει να κερδηθεί ως στοιχημα αφου σημειο αναφοράς εχει γινει το Μάτι , ειναι μα μην καεί άνθρωπος οπότε και θεωρείται επιτυχία στο σχεδιασμό. .
Οποτε εκκένωση στην εκκένωση το πάμε.
Εκκένωση που χρειάζεστε λέω εγω ...
Ούτε τα άκρως σημαντικά δεν μπορούν να προστατεύουν πλέον
Το 2007 που κάηκε η αρχαία Ολυμπία είχα μιλήσει με θείο μου πρώην αξιωματικό της πυροσβεστικής
Στον καιρό του υπήρχε το ρητό ότι:
Η αρχαία Ολυμπία απλά δεν καίγεται
Κάηκε όμως και αυτή όπως καίγεται τώρα και η Δαδιά όπως θα καούν και τα πάντα που μπορούν να καούν εάν δεν γίνει σοβαρή προσπάθεια να αλλάξει κάτι
 
Ούτε τα άκρως σημαντικά δεν μπορούν να προστατεύουν πλέον
Το 2007 που κάηκε η αρχαία Ολυμπία είχα μιλήσει με θείο μου πρώην αξιωματικό της πυροσβεστικής
Στον καιρό του υπήρχε το ρητό ότι:
Η αρχαία Ολυμπία απλά δεν καίγεται
Κάηκε όμως και αυτή όπως καίγεται τώρα και η Δαδιά όπως θα καούν και τα πάντα που μπορούν να καούν εάν δεν γίνει σοβαρή προσπάθεια να αλλάξει κάτι
"Ημουνα νιος και γέρασα
κι άσπρισε το μαλλί μου ....."
Βαρέθηκα , απελπίστηκα ,παραδοθηκα . Τα ίδια και τα ιδια ακούω και δεν αλλαζει τίποτα και φυσικά εχουμε ολοι μερίδιο στην ευθύνη.
 
Τι να σου πω, δεν είμαι από αυτούς που πιστεύουν στην παγκόσμια συνομοσια.
συγουρα υπάρχουν συμφέροντα η απλά δημηουργουνται ευκαιριες και κάποιοι είναι στην κατάλληλη θέσει την κατάλληλη στιγμή.
Κακώς...άνοιξε το μυαλό...αλλιώς θα σκάσεις σαν καρπούζι κάτω‼️
 
Πέντε μέρες καίει η φωτια στη Βάλια Κάλντα και τα ΜΜΕ "μούγκα στη στρούγκα"

Εκει βλέπετε ειναι σίγουρο οτι δεν θα καεί κανένα σπ6ιτι αυθαίρετο ή μη , ούτε καποιος κάτοικος.
Ξεφτίλα !
Το ανέφεραν στα ψιλά...
Βλέπεις η φωτιά,είναι υφέρπουσα.
 
Back
Top