Προσφορές-Τιμές

Μην τσιμπάς!!! Του χρόνου θα είναι η χειρότερη χρόνια όλων των εποχών....
Είναι υγιες να κάνεις όνειρα.
Είτε ότι η νέα κυν περίοδος θα έχει πολλά θηράματα, είτε ότι το νέο σκυλάκι θα γίνει αστέρι , είτε ότι τα φυσίγγια που έφτιαξες θα αποδεικτουν διαστημικά.
Αν τελικά, δεν γίνουν τα όνειρα πραγματικότητα, δεν πειράζει, πάμε για άλλα...
Εγώ πιστεύω ότι του χρόνου θα μας φάνε τα θηράματα.😆
Όσοι μείνουν χωρίς πυρομαχικά, κακό του κεφαλιού τους!😆
 
Έχω πληροφορίες από μέσα ότι σύντομα τα φυσίγγια θα χρησιμοποιούνται ως μέσο συναλλαγής και θα ανοίξουν ανταλλακτήρια φυσιγγίων.
Κανε το λιανά γιατι με τοσο φαΐ απο προχθες, εχει πιασει λίπος ο εγκέφαλός μου....χε χε...
 
Αυτό σηκώνει ψυχανάλυση ,αν στο κατάστημα δεν έχεις τα φυσίγγια για κραχτη ποιος θα έρθει να αγοράσει τα πανάκριβα κυνηγετικά ρούχα και παπούτσια ;Εγώ βλέπω τις τιμές των φυσιγγίων λόγο για λιγότερες άδειες φέτος.
Άνετα! Πολλοί τσιχλαδες θα το κόψουν λόγω ακριβείας. Και αν συνεχίσει ο ανηφορος στις τιμές, που νομίζω ότι θα συνεχίσει, στα επόμενα χρόνια θα το σταματήσει η συντριπτική πλειοψηφία και μαζί θα κλείσει και το 90% των μαγαζιών και λίγα λέω. Καλώς ή κακώς οι τσιχλαδες τους τα ακουμπουσαν τόσα χρόνια. Και επειδή αποτελούσαν την πολυπληθεστερη ομάδα στο κυνήγι, τους τα εσκαγαν και για ρούχα και για όλα.
 
Είναι υγιες να κάνεις όνειρα.
Είτε ότι η νέα κυν περίοδος θα έχει πολλά θηράματα, είτε ότι το νέο σκυλάκι θα γίνει αστέρι , είτε ότι τα φυσίγγια που έφτιαξες θα αποδεικτουν διαστημικά.
Αν τελικά, δεν γίνουν τα όνειρα πραγματικότητα, δεν πειράζει, πάμε για άλλα...
Εγώ πιστεύω ότι του χρόνου θα μας φάνε τα θηράματα.😆
Όσοι μείνουν χωρίς πυρομαχικά, κακό του κεφαλιού τους!😆
Καλά τα όνειρα! Και ποιος δεν θα ήθελε να γίνει αυτό που πιστεύεις!!! Αλλά είναι δύσκολο! 2005 , 2017 και 2020 το φωνάζουν. Μακάρι να γίνει back to back χαμουλης! Μακάρι..
 
Καλά τα όνειρα! Και ποιος δεν θα ήθελε να γίνει αυτό που πιστεύεις!!! Αλλά είναι δύσκολο! 2005 , 2017 και 2020 το φωνάζουν. Μακάρι να γίνει back to back χαμουλης! Μακάρι..
Θα γίνει! Έχω μιλήσει με άγιο γέροντα που ξέρει τα μερομήνια.
 
... θα το σταματήσει η συντριπτική πλειοψηφία και μαζί θα κλείσει και το 90% των μαγαζιών και λίγα λέω...
Εγώ απορώ πως τα έχουν κρατήσει ανοιχτά και όσοι έχουν απομείνει...
Αν έχεις μαγαζί με κυνηγετικά & ψάρικα και δεν έχεις και κάτι άλλο μέσα να σε στηρίζει, απλά φυτοζωεις.
Παράδειγμα ο δικός μας που έχει και ζωοτροφές και ο στην Άμφισσα που έχει εργαλεία και χρώματα.
Αν περίμεναν να ζήσουν από το κυνήγι...
 
Ενα με κυνηγετικα στην Ερετρια, τι λεει? εχει τιποτα?
Αυτο στον δρομο που βγαζει στην παραλια.
Μην κάνεις τον κόπο καν και περάσεις....Είχα πάει στις αρχές που ανέβαιναν οι τιμές μπας και βρω τίποτα οικονομικό είχε κάτι superkill perdika 17,5€....Καλά του λέω θα ξανάρθω....Εν συνεχεία του Ρούσσου και χειρότερα βάσει ακρίβειας το μαγαζάκι....
 
Δυο που ξέρω στην Ερέτρια, δεν έχω πάει, αλλά βλέπω πολλά ψάρικα στη βιτρίνα και από κυνήγι μόνο κάτι σε παπούτσι και ρούχο...
Και ένα ψιλικατζιδικο στον κεντρικό που μια φορά μπήκα κατά τύχη και είδα φυσίγγια στο ράφι!!
Τσιμπίσα τα 2001 traditional...σε σπέσιαλ τιμή.
Έχει αυτό που λες πριν τον Γαρέφαλλο το βενζινάδικο θα εννοείς.Ένα άλλο προς τον άλλον τον κόμβο στα φερυμποτ που έχει κυρίως ψάρεμα και κάτι λίγα του Τασκώφ πανάκριβα.(Βέβαια πέρασα μία φορά και πήρα τα 36γρ Τασκώφ 10€, είχα προνοήσει όπως και το όποιο στοκ έχω...).Και το άλλο μέσα εκεί πιο πάνω από Τράπεζα Πειραιώς που σου εξήγησα στο προηγούμενο μήνυμα...Αυτά είναι ανέκαθεν αν είχες ξεμείνει να πας να πάρεις στην εσχατη λυση 1-2 κούτες.Ή για τους ανίδεους από ίντερνετ και από κυνήγι που πιάνονταν κώτσο...
 
Εγώ φέτος μόνο Λάμπρος ταγκστεν συμφέρουν τα γαμημενα και άμα ανέβουν μόνο Κανά 20αρικο ακόμα το κουτί των 10 θα φορτώσω🤪🤪🤪 Κανά δεκαρικο το κάθε μπαμ......
Πού ζούνε ρεεεεε παλαβωσαν όλοι.
Πάει το κυνήγι το κόβουμε....
 
Εγώ φέτος μόνο Λάμπρος ταγκστεν συμφέρουν τα γαμημενα και άμα ανέβουν μόνο Κανά 20αρικο ακόμα το κουτί των 10 θα φορτώσω🤪🤪🤪 Κανά δεκαρικο το κάθε μπαμ......
Πού ζούνε ρεεεεε παλαβωσαν όλοι.
Πάει το κυνήγι το κόβουμε....
Το κόβουμε αλλά μαζί με εμάς που το κόβουμε σιγά σιγά θα σβήσουν και αυτοί που ζουν από αυτό .
 
Έτσι πάνε αυτά.. δυστυχώς
Για τους εμπόρους δεν έχω καμία λύπηση φίλε. Πότε έκαναν κάτι θετικό για αυτό που τους ζει? Ποτέ... Αντιθέτως με εξαιρέσεις ελάχιστες ήταν πάντα πρώτοι σε αυξήσεις πολλές φορές εκτός λογικής με δικαιολογιες για παιδια δημοτικου. Ας τα λουστουν τα μελλουμενα λοιπόν...
 
Το κόβουμε αλλά μαζί με εμάς που το κόβουμε σιγά σιγά θα σβήσουν και αυτοί που ζουν από αυτό .
δεν κόβουμε το κυνήγι, εάν καταργηθούν τα μολύβδινα πάμε σε ατσάλινα και απλά κατεβαίνουμε 2 νούμερα στο φυσίγγι κάτω ,δηλαδή εάν ρίχναμε 9αρια πάμε σε 7αρια και έχουμε έτσι σχεδόν την ίδια βλητική απόδοση με τα μολύβδινα πού ρίχναμε .οι άλλες λύσεις ,όπως βολφραμίου φυσίγγια για αυτούς που κυνηγάνε τσίχλες απλά δεν παίζουν
 
δεν κόβουμε το κυνήγι, εάν καταργηθούν τα μολύβδινα πάμε σε ατσάλινα και απλά κατεβαίνουμε 2 νούμερα στο φυσίγγι κάτω ,δηλαδή εάν ρίχναμε 9αρια πάμε σε 7αρια και έχουμε έτσι σχεδόν την ίδια βλητική απόδοση με τα μολύβδινα πού ρίχναμε .οι άλλες λύσεις ,όπως βολφραμίου φυσίγγια για αυτούς που κυνηγάνε τσίχλες απλά δεν παίζουν
Με πόσα € το κουτί αυτα??? Γουρουναδες, λαγαδες και φερματζηδες μια χαρά είναι. Οι περισσότεροι που είμαστε τσιχλαδες όμως απλά θα το κόψουμε φίλε. Με 15€ το κουτί που το πάνε αυτοί δεν πας για τσίχλες η πας 5-6 φορες σε ολη τξν σεζόν για να θυμάσαι τα παλια. Δεν είναι θέμα υλικών είναι θέμα καθαρά οικονομικό.
 
Με πόσα € το κουτί αυτα??? Γουρουναδες, λαγαδες και φερματζηδες μια χαρά είναι. Οι περισσότεροι που είμαστε τσιχλαδες όμως απλά θα το κόψουμε φίλε. Με 15€ το κουτί που το πάνε αυτοί δεν πας για τσίχλες η πας 5-6 φορες σε ολη τξν σεζόν για να θυμάσαι τα παλια. Δεν είναι θέμα υλικών είναι θέμα καθαρά οικονομικό.
Τα ατσάλινα φυσίγγια είναι λίγο πιο ακριβά από τα μολύβδινα, αυτή τη στιγμή τα μολύβδινα σε 32 gr παίζουν στα 10 ευρώ γενικά, λίγο πιο ακριβά είναι τα ατσάλινα για παράδειγμα : https://www.ehunter.gr/fysiggia-power-steel-atsalina-32gr-c12-p-12558.html ,δεν λέω η κατάσταση είναι σκατά αλλά πρέπει να κάνουμε damage managment εάν δεν θέλουμε να αποχαιρετήσουμε το αγαπημένο μας σπόρ
 
Back
Top